UFC stworzyło niemal czterdziestu milionerów

Nick Diaz najgłośniej wypowiada się o różnicy w wypłatach między MMA, a zawodowym boksem. Za każdym razem kiedy opowiada o swojej sytuacji finansowej, lamentuje że w boksie mógłby zarabiać miliony za walkę.

Dana White odniósł się do zarobków zawodników MMA podczas konferencji prasowej UFC 138

„W latach 2001-2006 mieliśmy niemal 50 milionów dolarów dziury w budżecie. Mimo to w tamtych czasach każdy z zawodników dostawał swoją pensję na czas.  W 2006 roku interes zaczął przynosić prawdziwe zyski. Od 2006 do 2011 roku UFC wykreowało niemal 40 milionerów i około 20 multimilionerów. Boks jest na rynku już od 100lat, to był główny nurt. To co udało nam się osiągnąć w tak krótkim czasie jest niesamowite.”

16 thoughts on “UFC stworzyło niemal czterdziestu milionerów

 1. Ridge: Diaz ma coś z psychą nie ma co brać do siebie jego wypowiedzi. NIE MÓWIE TEGO Z PRZEKĄSEM. On naprawde ma zryty łeb .

  Zdobył mistrzostwo świata w strikeforce myślał że jest najlepszy na świecie i zamierzał odejść do boksu jako niekwestionowany mistrz a tu nagle strikeforce zostało wykupione przez ufc i okazało się że jest mistrzem drugiej ligi więc pomyślał tak zostanę mistrzem pod warunkiem że dostane pieniądze jak w boksie i będę narzekać że w boksie dostane większe pieniądze to będą bali się że odejdę i zgodzą się na każdą ofertę finansową będę mógł walczyć z każdym z kim zechce a jak nie będzie chciał to powiem że się boi a jak będzie miał kontuzje to powiem że udaje.I jego plan się sprawdza a Dan gada swoje a dał mu 200 tys za pierwszą walkę tle dostaje silva po 5 latach mistrzostwa!Ludzie ogarnijcie się za nim nazwiecie go debilem bo on właśnie tego chce i na tym zarabia robiąc wszystkich w chuja!!

 2. Moim zdaniem to zawodnicy MMA powinni zarabiać najwięcej w sportach walk… Muszą między innymi mieć trenerów ze stójki, parteru i jeszcze pewnie siłownia… Kilka płaszczyzn walk, to też opłaty dodatkowe dla sparing partnerów… Zapasy, BJJ, Kick Boxing naprawdę pełen szacunek za wkład i prace… Często latają po świecie z cała ekipą na obozy treningi itd to niestety kosztuje… Poziom w UFC to pierwsza klasa, a box to tylko 30% z MMA, często nie jeden w MMA ma porównywalne (np JDS) technikę jak elita boxerska. Dlatego moim zdaniem MMA do 5 lat będzie górowało w sportach walk… Taka przynajmniej mam nadzieję… Przecież walkę się ogląda też dla jej efektywności, a porównajmy np; walkę Adamka i Kliczko to patrząc pod kontem efektów to żadna rewelacja… Dajmy tu dla porównania walkę Fedor vs Cro Cop. Emocje, poziom technik, wielopłaszczyznowość oraz efekty dużo lepsze a niestety kasa mniejsza… Każdy ma pewnie swoje zdanie… Box jest stary i utarty w głowach ale młodzi postępowi ludzi już widza archaizm boxu w porównaniu z MMA… Może tak będzie za parę lat, że Dana będzie z jego UFC drugim Don Kingiem. Pozdrawiam:)

 3. Prawda jest taka, że MMA nie wygra z boksem popularnością ponieważ wielu ludzi woli ogladać walki w stójce. „Tarzanie się” jest dla wielu niezrozumiałe, a kopanie nie honorowe. Ja tam jestem fanem i boksu i MMA i K1. Pozdro

 4. 2001-2006 straty 50 mln $ bo wtedy było jeszcze PRIDE które miało najlepszych fighterów i pewnie rzynosiło zyski, ale niestety tam były niejasne układy w Japonii (mafia itp) i mozliwe ze dlatego sie wysztsko rozpadło. no i Marketing tez tam lezał. taki produkt mieli, a nie potrafili sie „zaopatrzec” w porządnych sponsorów

 5. kucek:
  Zdobył mistrzostwo świata w strikeforce myślał że jest najlepszy na świecie i zamierzał odejść do boksu jako niekwestionowany mistrz a tu nagle strikeforce zostało wykupione przez ufc i okazało się że jest mistrzem drugiej ligi więc pomyślał tak zostanę mistrzempod warunkiem że dostane pieniądze jak w boksie i będę narzekać że w boksie dostane większe pieniądze to będą bali się że odejdę i zgodzą się na każdą ofertę finansową będę mógł walczyć z każdym z kim zechce a jak nie będzie chciał to powiem że się boi a jak będzie miał kontuzje to powiem że udaje.I jego plan się sprawdza a Dan gada swoje a dał mu 200 tys za pierwszą walkę tle dostaje silva po 5 latach mistrzostwa!Ludzie ogarnijcie się za nim nazwiecie go debilem bo on właśnie tego chce i na tym zarabia robiąc wszystkich w chuja!!

  wątpie , żeby Diaz aż tak to sobie wykombinował.Jak już to ktos go nakierował na takie myslenie :D. On naprawdę ma zryty łeb , fajter z niego zajebisty , ale jego wypowiedzi….masakra, jakbyś zadawał pytania cegle.

 6. Panowie boks aktualnie jest do kitu.Walki są długie przez to nudne jak flaki z olejem . Obejrzyjcie sobie boks amatorski , dużo wiecej emocji . Sporty stójkowe główny prym wiedzie K1 . Czy to dobrze ? NIE ! Walki są słabsze niż w MT . K1 upada , boks też po równi pochyłej . MMA idzie w góre , za 10-15 lat doczekamy czasów , że gaże bedą lepsze niż w boksie . ale mam na mysli głównie UFC. Naturalną sprawą jest to , że w japoni powstanie jakaś dobra federacja godna konkurencji UFC. Coś w stylu Pride dobry marketing , dobrzy zawodnicy kasa lepsza niż w UFC . Przypominam Fedor za walke brał 1 MLN $, . . W UFC nikt tyle nigdy nie brał .

 7. Popieram powyższy komentarz Ridge:)A pisanie, że kopanie jest nie honorowe jak tam ktoś powyżej napisał to lekko śmieszne jest… MMA to sport a Hi_Kicki (Cro Cop) czy latające kolany Remy to klasyka, która dodaje smaku i nie ma nic wspólnego z brakiem honoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *