UFC przedstawia swój plan przeciwdziałania skutkom zbijania wagi przez zawodników

UFC.com

Po kilku przypadkach niewłaściwego zbijania wagi przez zawodników i zawodniczek, organizacja UFC przedstawiła plan mający zapobiegać kolejnym takim sytuacjom.

Ostatni taki przypadek zbyt szybkiego zbijania wagi przytrafił się Khabibowi Nurmagomedovowi, ale nie ominął też zawodniczek jak Bec Rawlings, czy Cat Zingano. Wygląda na to, że UFC wzięło sobie na poważnie do serca ten problem i zaczęło pracować nad wykluczeniem lub przynajmniej zminimalizowaniem skutków zrzucania wagi przez zawodników.

W wywiadzie dla Sherdog.com, wiceprezes UFC Jeff Novitzky przedstawił plan działania organizacji w tej sprawie.

— Moje obawy dotyczą przede wszystkim zawodników i ich bezpieczeństwa. Kiedy pojawia się sytuacja taka jak z Nurmagomedovem, musimy ocenić, co robimy i czy robimy wystarczająco dużo. Widzieliśmy te dramatyczne próby zrzucenia wagi przez naszych zawodników podczas tygodnia przed walką. Kiedy zawodnicy rozpoczynają tydzień medialny, pierwszą rzeczą jaką robimy, kiedy wysiadają z samolotu jest umieszczenie ich na wadze, aby dokonać pomiaru. Zbieram te liczby odkąd zacząłem pracować w UFC kilka lat temu. Ze względu na zakaz stosowania nawadniania kroplówkami, cała kwestia związana z zarządzaniem wagą ciała zawodników bardzo szybko zwróciła moją uwagę.

— Dotarliśmy do różnych ekspertów z całego świata specjalizujących się w dziedzinie odwodnienia, dzięki czemu będziemy mogli edukować naszych zawodników i wyjaśnić im, dlaczego niektóre rzeczy nie są dla nich dobre. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z krótko- i długotrwałych skutków ekstremalnego cięcia wagi i jak długotrwały wpływ będzie to mieć na ich wyniki, jeśli nadal będą stosować tak ekstremalne metody. Odkąd zbieram te liczby, odnotowano znaczący spadek stosowania takich metod zbijania wagi. Gala UFC 209 była idealnym tego przykładem. Zawodnicy naprawdę mieli do zrzucenia niewielkie ilości wagi, ale kiedy w opozycji do tego staje sytuacja z topowym zawodnikiem jak z Khabibem Nurmagomedovem, te rzeczy tracą na znaczeniu.

— Jestem bardzo podekscytowany nowym kampusem, który będziemy otwierać w Las Vegas. Powinien być otwarty w przyszłym miesiącu i będzie on obejmował jednostkę wydolnościową. Obiekt będzie posiadał najnowsze i najlepsze wyposażenie. Zatrudnionych będzie tam na stałe w pełnym wymiarze czasu dwóch specjalistów od dietetyki oprócz pozostałego zespołu. To pozwoli nam na przekazanie zawodnikom wszystkiego czego będą potrzebować na początku ich obozu przygotowawczego oraz na końcu.

— Mamy nadzieję, że będziemy mogli dostarczyć zawodnikom informacji na temat tego jaką powinni mieć wagę cztery, czy dwa tygodnie przed walką itd. Nie będziemy im mówić tylko o tym jaką powinni mieć wagę, ale również jak mogą zrzucać wagę z planami dietetycznymi. To będzie całkowicie darmowe dla wszystkich zawodników chcących z tego skorzystać.

Poniżej link do filmu pokazującego UFC Performance Institute oraz jego dokładny opis.

UFC Performance Institute

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *