UFC podpisało pięcioletnią umowę na organizację gal w Abu Zabi, a kolejną z nich będzie UFC 242

UFC podpisało pięcioletni kontrakt z Departamentem Kultury i Turystyki w Abu Zabi, na mocy którego 7 września odbędzie się na Bliskim Wschodzie trzecia gala tej organizacji, UFC 242.

Nowa umowa została ogłoszona w niedzielę późnym wieczorem. Oto, co na ten temat powiedział prezydent UFC Dana White:

„Podejmujemy długoterminową współpracę z Abu Zabi, ponieważ odnieśliśmy wielki sukces na tym rynku. Popyt ze strony naszych fanów, aby sprowadzić UFC z powrotem do Abu Zabi był przytłaczający i w ciągu najbliższych pięciu lat, DCT (Departamentem Kultury i Turystyki) Abu Zabi pomoże nam zorganizować spektakularne walki UFC w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jestem bardzo podekscytowany tym partnerstwem i co będzie ono oznaczało dla rozwoju sportu i dla UFC w tym regionie.”

W ramach umowy o powrocie UFC do Abu Zabi, organizacja obiecuje promować przynajmniej jedną walkę o mistrzostwo na każdej karcie odbywającej się w tym kraju.

UFC zorganizowała już wcześniej dwie gale w Abu Zabi. Pierwszą była UFC 112: Invincible, która odbyła się 10 kwietnia 2010 roku, a jej walką wieczoru był pojedynek w wadze średniej między Andersonem Silva a Demianem Maia. Drugą i zarazem ostatnią galą była UFC Fight Night 39, która odbyła się 11 kwietnia 2014 roku, a w jej walce wieczoru w wadze ciężkiej zmierzyli się Roy Nelson i Antonio Rodrigo Nogueira. Wcześniej Flash Entertainment, firma z siedzibą w Abu Zabi, kupiła udziały własnościowe w UFC, kiedy firma po raz pierwszy zobowiązała się do zestawienia gal kilka lat temu.

Efektem tego było zorganizowanie i promocja przez UFC dwóch gal – jednej w systemie pay-per-view i gali Fight Night – zanim Endeavor (obecna spółka-matka UFC) wykupiła Flash Entertainment ze swoich mniejszościowych udziałów w firmie.

Teraz UFC wróci do Abu Zabi we wrześniu po raz pierwszy od pięciu lat z numerowaną kartą.

Choć nic nie zostało jeszcze potwierdzone, oczekuje się, że właśnie na tej gali mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov będzie walczył z tymczasowym mistrzem Dustinem Poirier w pojedynku unifikacyjnym tytuł. Nurmagomedov wspominał już wcześniej o tym, że będzie chciał stoczyć walkę w Abu Zabi we wrześniu, a Poirier powiedział, że jest bardzo zadowolony z udziału w walce w tym dniu.

One thought on “UFC podpisało pięcioletnią umowę na organizację gal w Abu Zabi, a kolejną z nich będzie UFC 242

  1. Muzułmańskie państwo robi wszystko żeby się promować na świecie zarabia na turystycznych atrakcjach a teraz na imprezach sportowych.ring girls podczas walk nie będzie tam obowiązuje surowa odmiana islamu a turyści europejscy są w ośrodkach gdzie jest alkohol.oczywiście część swojego dochodu z ropy przeznaczają na propagowanie islamu na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *