UFC podpisało kontrakt z FOX

(mmamania.com)

To już oficjalne. Ultimate Fighting Championship (UFC) wczoraj (18 sierpnia) ogłosiło na łączonej konferencji prasowej z FOX Sports, że obie organizacje podpisały wieloletni kontrakt telewizyjny, który spowoduje pojawienie się UFC na antenie FOX już 12 listopada. Miejsce i karta walk tej gali nie została jeszcze ujawniona.

Dana White: „Jesteśmy podekscytowani faktem bycia częścią rodziny FOX. UFC nareszcie jest tam, gdzie powinno – w telewizji numer 1 w Ameryce, na równi z najbardziej prestiżowymi sportami świata. Zawsze mówiłem, że UFC będzie największym sportem świata, a dzięki temu kontraktowi to stwierdzenie zacznie się urzeczywistniać.”

Do tej pory Zuffa miała konktrakt ze Spike TV (od 2005), ale wygasa on z końcem bieżącego roku i ustępuje pola sieci FOX.

Szczegóły kontraktu:
– okres trwania: 7 lat
– The Ultimate Fighter (TUF) nieco zmieni formę, aby raz w tygodniu odbywały się walki na żywo
– 4 gale będą na żywo w FOX
– w FOX będą 32 show, włączając w to 2 sezony TUF i sześć „Fight Night”
– dodatkowe programy, wliczając w to „Unleashed” i „Prelims” trafią do Fuel

FOX nie będzie akceptować majtów, jakie w walce nosił Dennis Hallman 😉

John Landgraf, prezes i General Manager FX Networks: „Wzrost UFC w ciągu ostatniej dekady to fenomen. MMA stało się dużym rynkiem w kraju. Powodem wzrostu popularności są wspaniali sportowcy i wierzymy, że programy UFC będą cudownym dodatkiem do naszego grafiku. Bardzo się cieszę z tej współpracy.”

5 thoughts on “UFC podpisało kontrakt z FOX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *