UFC planuje zestawić walkę Ferguson vs Nurmagomedov o pas wagi lekkiej, a McGregora pozbawić tytułu

BossLogic

Wydaje się, że kwestia zestawienia walki o tytuł wagi lekkiej UFC zaczyna się powoli rozwiązywać, ponieważ Dana White powiedział w jakim kierunku będzie zmierzać jej zestawienie.

Z wcześniejszych ustaleń wynikało, że jeśli mistrz Conor McGregor wróci do rywalizacji jak najszybciej, będzie bronił tytułu w walce z tymczasowym mistrzem Tonym Fergusonem lub pretendentem Khabibem Nurmagomedovem. Jeśli McGregor nie miałby w planach szybkiego powrotu, wówczas UFC miało pozbawić go mistrzowskiego pasa o który zawalczyliby Ferguson i Nurmagomedov.

W rozmowie z Fox Sports 1, Dana White przedstawił najbardziej aktualny i najbardziej prawdopodobny plan działania. Jego zdaniem UFC będzie chciało iść w kierunku zestawienia pojedynku Ferguson vs Nurmagomedov sugerując tym samym, że McGregor może ie wrócić do rywalizacji przed wrześniem. To z kolei może oznaczać, że Irlandczyk zostać pozbawiony tytułu mistrza i Dana White zapowiedział, że tak się stanie.

Nieoficjalnie walka Ferguson vs Nurmagomedov miałaby się odbyć 7 kwietnia na gali UFC 223.

4 thoughts on “UFC planuje zestawić walkę Ferguson vs Nurmagomedov o pas wagi lekkiej, a McGregora pozbawić tytułu

  1. no najlepsza opcja, zeby kura znoszaca zlote jajka nie dostala takiego wklepu, ze juz jajek znosic nie bedzie 🙂 Niech McConoR’a chronia, bo juz jak bedzie mial ujemny bilans w 5 walkach (teraz ma 2:2 liczac Floyda), to naprawde kibice moga sobie zdac sprawe, ze to jest leszczoslaw, ktory tylko umie gadac

  2. @Maciej – Ty to jestes jakis inny, „bol dupy musteli” – czego sie to tyczy? wg twojej pokretnej logiki tego, ze McConoR’owi zabiora pas? :] I mnie dupa boli, bo mu pas zabieraja ? 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.