UFC planuje zestawić Luke’a Rockholda w walce z Andersonem Silvą podczas UFC 212

enlapelea.com

Podczas UFC 212 może dojść do niezwykle interesującego pojedynku pomiędzy dwoma byłymi mistrzami UFC.

Anderson Silva (34-8, 1NC) podczas UFC 212 był zestawiony z Kelvinem Gastelumem (14-2), który niedawno bez problemów odprawił Vitora Belforta. Do pojedynku z Kelvinem ostatecznie nie dojdzie z powodu wykrycia w jego organizmie metabolitów marihuany. Z racji zaistniałej sytuacji, federacja UFC wpadła na pomysł zastępstwa dla Andersona w postaci Luke’a Rockholda (15-3).

Luke Rockhold, który był obecny podczas ostatniej gali UFC 210, zaakceptował propozycję Dany White’a choć jak sam uważa wątpi w to, że Brazylijczyk podejmie się takiej walki.

Poniżej wypowiedź Dany White’a odnośnie planowanego pojedynku:

Anderson Silva był gotowy zmierzyć się z Kelvinem Gastelumem, który jest zdecydowanie bardzo niebezpiecznym i groźnym przeciwnikiem. Omówię kwestię tej walki z Andersonem, ale wszyscy wiecie jak wyglądają z nim negocjacje. To nie jest zła rzecz, w żadnym wypadku. To jest proces przez, który po prostu trzeba przejść.

Dana White nie powiedział, że Luke jest jedyną opcją walki dla Silvy ale na pewno jest jedną z głównych. UFC 212 odbędzie się za 2 miesiące dlatego Dana wie, że jeżeli ten pojedynek ma się odbyć to musi działać szybko.

Jedną z rzeczy za którą zawsze szanowałem Andersona jest to, że nie chciał się ponownie zmierzyć z Chaelem Sonnenem. Anderson robi krok do przodu i walczy. Zmierzył się w zastępstwie na gali UFC 200 z Danielem Cormierem. On jest mocny. Jest największym zawodnikiem w historii i nie mogę się doczekać aby przejść ten proces i doprowadzić do walki z Rockholdem. Zobaczymy co się wtedy wydarzy.

 

One thought on “UFC planuje zestawić Luke’a Rockholda w walce z Andersonem Silvą podczas UFC 212

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *