UFC on Versus 3: Sanchez vs. Kampmann – wyniki

 

fot. mmaweekly

Wyniki w środku posta.

Walka wieczoru:

Diego Sanchez pokonał Martin Kampmann przez decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

Główna karta:

Mark Munoz pokonał C.B. Dollaway przez TKO  – Runda 1, 0:54
Chris Weidman pokonał Alessio Sakara przez decyzję (30-27, 30-27, 30-27)
Brian Bowles pokonał Damacio Page przez poddanie (guillotine choke) – Runda 1, 3:30

Walki transmitowane na facebook’u:

Danny Castillo pokonał Joe Stevenson przez decyzję (30-27, 29-28, 29-28)
Cyrille Diabate pokonał Steve Cantwell przez decyzję (30-27, 30-25, 30-26)

Nie transmitowane walki:

Igor Pokrajac pokonał Todd Brown  TKO  – Runda 1, 5:00
Rousimar Palhares pokonał Dave Branch poddanie (kneebar) – Runda 2, 1:44
Dongi Yang pokonał Rob Kimmons via TKO (strikes) – Runda 2, 4:47
Takeya Mizugaki pokonał Reuben Duran przez niejednogłośną decyzję (30-27, 27-30, 29-28)
Shane Roller pokonał Thiago Tavares  KO – Runda 2, 1:28

BONUSY (w wysokości 160,000$)

Walka wieczoru: Diego Sanchez vs. Martin Kampmann
Knockout wieczoru: Shane Roller
Poddanie wieczoru: Brian Bowles

 

13 thoughts on “UFC on Versus 3: Sanchez vs. Kampmann – wyniki

 1. sonen:
  bardzo lubie Kampmanna ale trzeba miec oczy ci…..pa zasloniete zeby stwierdzic ze wygral ta walke. zdecydowanie 2i 3 runda dla diego bez watpienia.tyle

  Można też mieć chujem…wiesz – walk się nie wygrywa przez to że się wyprowadza ciosy tylko przez to że się je trafia. Sanchez trafił kilka razy a Kampmann trafiał cały czas, co zresztą było widać po walce na twarzy Diego. Decyzja była jednak łatwa do przewidzenia – dali Sanchezowi wygraną chyba dlatego że żal chłopa że się tak stara a ciągle go ostatnio niemiłosiernie masakrują na twarzy.

  Odnośnie zasłoniętych cipką oczach – sporo osób na hali musiało mieć oczy w narządach rodnych kobiety skoro po ogłoszeniu decyzji na korzyść Sancheza cała sala buczała. Ale Ty pewnie miałes dla odmiany w cipce uszy.

 2. sanchez stoczyl wiele wojen jego skora peka szybciej. Nie mozna wygrywac uzywajac tylko lewego prostego bo tyle pokazal kampman, sanchez byl w tej walce bardziej wszechstronny, bardziej agresywny a to punktuja sedziowie.

 3. za co miał wygrać Kampmann ?
  Runda 1 dla Kampanna nie ma co dyskutować trzeba tylko dodać że 1 punktem.
  Runda 2 nic tu Kampmann nie zrobił ciekawego poza defensywą, trafił i on i diego z tą różnicą że Diego bezustannie atakuje, wyprowadza więcej ciosów, próbóje obaleń, każdy atak diego cofa pod siatkę Kampmanna, więc ofensywa po stronie diego + kontrola ringu. 2 ważne kryteria w punktacji. Ktoś powie ale Kampmann obronił wszystkie obalnia, racja miało by to znaczenie gdyby sam próbował obalać. Że Kampmann też uderza? tak, ale przeważnie jako odpowiedź, nie ofensywnie. Jest 1-1 w rundach.
  Runda 3 stójka na remis, bo to że diego krwawi nie da wygranej rundy Kampmannowi tym bardziej że to Diego znowu atakuje znowu kontroluje ring, ma w końcu obalenie, więc runda dla Diego 2-1 wygrana….29-28.
  UFC to nie boks gdzie daje się punkty tylko za stójkę…
  kryteria główne to :
  -Clean Strikes [czyste trafienia] lepszy Kampmann 1:0
  -Effective Grappling [grapling] 1 obalenie ale jednak 1:1
  -Octagon Control Diego niech bedzie nawet remis tutaj 2:2
  -Effective Aggressiveness Aresywniejszy na 100% Diego i wygrywa 2:3
  Ale to tylko moja opinia… każdy ma prawo do swojej 😉

 4. w ogole na orange sport juraz i janisz strasznie byli za kampmanem moim zdaniem komentatorzy sportowi nie powinni byc az tak jednostronni. To swiadczy o braku profesionalizmu jurasa, zawiodlem sie na nim.

 5. Sonen to tylko moja ocena walki, wiem że 50% osób ma inna. Na polskich jak i na zagranicznych stronkach o MMA nie ma jednogłosnej opinii, kampmann wygrał – sanchez wygrał i tak w kołko. Dla mnie więcej MMA dał Sanchez w tej walce.

 6. Kampmann raczej wygrał. Clean Strikes, – bezdyskusyjnie Kampmann 1:0 (a nawet 2:0); Effective Grappling – „effevtive”, słowo klucz, Sanchez miał obalenie z którego nic nie wniknęło więc gdzie jest to effective? Grapling to nie tylko obalenie, ale również kontrola parteru której nie było – ciągle 1:0 , Octagon Control – no sorry ale bieganie za Kampmannem i machanie rękami to nie żaden control. To Kampmann kontrolował walkę, miał plan i się go trzymał. Diego machał a Kampmann trafiał 2:0 (ewentualnie ostatecznie ciągle 1:0) Machidę też pewnie można by było uwalić wg tego parametru bo się ciągle cofa, ale trafia kontry; Effective Aggressiveness – faktycznie Sanchez był bardziej agresywny 1:1. I teraz pytanie co się bardziej liczy: zadawanie obrażeń czy agresywność. Według mnie twarz Sancheza zlana krwią i praktycznie zamknięte lewe oko…. ważniejsze jest zadawanie obrażeń niż agresja w ringu. Zresztą w podsumowaniu Joe Rogan fantastycznie opisał tę walkę i decyzję sędziów. Rundy : I Kampmann, II- Sanchez; III – Kampmann.

 7. Bez wątpienia Kampmann miał przewagę w stójce, na 15 prób Sancheza sprowadzenia walki do parteru powstrzymał 14 po zaledwie paru sekundach kiedy Sanchezowi udało się go obalić znów stał na nogach. Około 80% walki odbyło się na środku ringu gdzie właśnie Kampmann miał przewagę. Bez wątpienia to właśnie Kampmann a nie Sanchez kontrolował przebieg walki.
  Moim zdaniem właśnie to oraz fakt że Kampmann wyprowadził o połowę więcej celnych ciosów niż Diego powinno dać mu wygraną.
  Poniżej daję link do statystyk z walki:

  http://blog.fightmetric.com/2011/03/sanchez-vs-kampmann-official-ufc.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.