UFC on FOX 19: Teixeira vs. Evans – wyniki i relacja na żywo

foxsports.com

205 lbs: Glover Teixeira pokonał Rashada Evansa przez KO (lewy sierpowy i ciosy w parterze) 1:48, runda 1

Karta główna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
115 lbs: Rose Namajunas pokonała Tecię Torres przez jednogłośną decyzję
160 lbs: Khabib Nurmagomedov pokonał Darrella Horchera przez TKO (ciosy w parterze) 3:38, runda 2
145 lbs: Cub Swanson pokonał Hacrana Diasa przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 0:00 czasu polskiego):
155 lbs: Michael Chiesa pokonał Beneila Dariusha przez poddanie (duszenie zza pleców) 1:20, runda 2
135 lbs: Raquel Pennington pokonała Bethe Correię przez niejednogłośną decyzję
170 lbs: Santiago Ponzinibbio pokonał Courta McGee przez TKO (ciosy) 4:15, runda 1
170 lbs: Michael Graves pokonał Randy’ego Browna przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:31, runda 2

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 22:30 czasu polskiego):
135 lbs: John Dodson pokonał Manny’ego Gamburyana przez TKO (ciosy) 0:47, runda 1
185 lbs: Cezar Ferreira pokonał Oluwale Bamgbose przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Elizeu Zaleski dos Santos pokonał Omariego Akhemdova przez TKO (ciosy) 3:03, runda 3

Elizeu Zaleski dos Santos vs. Omari Akhemdov
W pierwszej rundzie obaj zawodnicy trafili kilkoma mocnymi uderzeniami a w parterze próbowali zakończyć pojedynek przez poddania, Rosjanin był bliski wyciągnięcia kimury a Elizeu skrętówki. W drugiej i trzeciej odsłonie bój obfitował w mocne wymiany uderzeń, w których przeważał Brazylijczyk. Dos Santos częściej trafiał rywala nawet posyłając go na deski, ale Omari nie pozostawał dłużny i również trafiał. W połowie ostatnich pięciu minut Zaleski jeszcze podkręcił tempo walki, zepchnął na siatkę naruszonego rywala i gradem uderzeń na głowę i korpus zmusił sędziego do interwencji.

Oluwale Bamgbose vs. Cezar Ferreira
Drugi pojedynek gali lepiej rozpoczął Amerykanin nigeryjskiego pochodzenia, w drugiej minucie walki Oluwale posłał rywala na deski, chciał skończyć go uderzeniami w parterze jednak Mutante przetrwał. Przed sygnałem kończącym pierwszą rundę Brazylijczyk obalił i przez minutę kontrolował pojedynek będąc z góry. W drugich pięciu minutach Ferreira sprowadził Bamgbose do parteru i przez niemal całą rundę obijał go ochoczo korzystając przy tym z łokci. Ostatnia odsłona rozgrywała się w znacznie wolniejszym tempie z powodu problemów kondycyjnych obu zawodników, nieco bardziej aktywny okazał się Cezar, który obaleniami przypieczętował swoje zwycięstwo.

John Dodson vs. Manny Gamburyan
Dodson potrzebował tylko 47 sekund na to by odprawić Manny’ego Gamburyana. Po początkowym wyczuwaniu się John ruszył z szarżą, w której naruszył rywala a po kolejnych ciosach – bez żadnej odpowiedzi i chęci dalszej walki ze strony Gamburyana – sędzia przerwał pojedynek.

Randy Brown vs. Michael Graves
Początek walki upłynął pod znakiem nieudanych prób obaleń w wykonaniu Michaela, Randy zaprezentował dobrą zapaśniczą defensywę dodatkowo trafiając rywala kilkoma łokciami. W połowie rundy Graves obalił i niezbyt aktywnie obijał rywala. Na początku drugiej rundy Michael zdobył kolejne sprowadzenie, z góry zadał kilka mocnych ciosów a gdy Randy szukał dojścia do trójkąta reprezentant American Top Team obrócił go i wpiął się za plecy skąd szybko znalazł drogę do zapięcia duszenia.

Court McGee vs. Santiago Ponzinibbio
Początek walki należał do Amerykanina, który był agresywnie ruszył na rywala i znacznie częściej trafił. Z czasem do głosu zaczął dochodzić Gente Boa, Argentyńczyk trafiał mocnymi kopnięciami i ciosami, które spychały Courta do defensywy. Po wybronieniu próby sprowadzenia Ponzinibbio trafił mocnym prawym posyłając McGee na deski, później Santiago poszedł za ciosem i kolejnymi uderzeniami utorował sobie drogę do zwycięstwa przez TKO.

Bethe Correia vs. Raquel Pennington
W walce kobiet nie wydarzyło się nic wartego szczególnej uwagi. Pojedynek toczył się w wolnym tempie, w walce w dystansie nieznacznie lepiej radziła sobie Brazylijka zaś w klinczu dominowała Raquel. Pennington sporadycznie próbowała sprowadzać walkę do parteru jednak za każdym razem bezskutecznie. Po 15 minutach dość bezbarwnego starcia dwóch sędziów wypunktowała wygraną Amerykanki.

Beneil Dariush vs. Michael Chiesa
Pojedynek lekkich lepiej rozpoczął zawodnik Kings MMA, Dariush trafiał kombinacjami kończonymi mocnymi niskimi kopnięciami. Z czasem Michael zaczął odrabiać straty punktując pojedynczymi uderzeniami. Na początku drugiej rundy Chiesa obalił rywala z klinczu, Beneil chciał od razu wstać, ale Maverick wpiął się za jego plecy i zaczął pracować nad duszeniem. Dariush wstał a sekundy później odklepał poddanie.

Cub Swanson vs. Hacran Dias
Całą pierwszą rundę piórkowi walczyli w stójce, Dias polował na mocne lowkicki zaś Cub próbował wyczuć i ustawić sobie oponenta. W drugiej odsłonie lepiej radził sobie Swanson, Amerykanin znacznie lepiej punktował uderzeniami a gdy walka trafiła do parteru obijał rywala z góry. Ostatnie 5 minut to dalsza dominacja Swansona, który rozkręcił się, znacznie lepiej czuł dystans i 2-krotnie posyłał Hacrana na deski. Po 15 minutach pojedynku sędziowie nie mieli problemów ze wskazaniem lepszego zawodnika.

Khabib Nurmagomedov vs. Darrell Horcher
Po spokojnym początku w stójce Rosjanin w połowie rundy poprzez ładne wyniesienie sprowadził walkę do parteru i do sygnału kończącego rundę spokojnie kontrolował walkę na ziemi – czy to z bocznej czy zza pleców Horchera. Na początku drugiej odsłony Khabib po raz drugi obalił i agresywniej niż w pierwszej rundzie częstował rywala ciosami. W pewnym momencie Nurmagomedov wykluczył obie ręce Darrella i doszedł do pozycji krucyfiksu skąd zadał mnóstwo ciosów, zmęczony Amerykanin oddał plecy a Rosjanin z prezentu skorzystał i chwilę później zakończył walkę uderzeniami.

Rose Namajunas vs. Tecia Torres
Panie przez niemal całe 15 minut toczyły walkę w stójce łącznie przerywając ją na kilka prób sprowadzeń z klinczu i niedługą kontrolę w parterze ze strony Thug. W walce na nogach obie zawodniczki miały swoje lepsze i gorsze momenty. Ostatecznie wyżej oceniono umiejętności Namajunas i to ona dopisała do swojego rekordu kolejne zwycięstwo.

Glover Teixeira vs. Rashad Evans
Równo z początkiem walki Brazylijczyk zaczął naciskać na rywala spychając go na siatkę, Evans skutecznie schodził po łuku aż do momentu, w którym Glover mocno zaatakował i trafił Rashada lewym sierpem. Cios ten wyraźnie naruszył Amerykanina a Teixeira nie zwalniał tempa i lokował kolejne uderzenia, widząc niebroniącego się Rashada sędzia podjął decyzję o przerwaniu walki.

11 thoughts on “UFC on FOX 19: Teixeira vs. Evans – wyniki i relacja na żywo

1. no to Evans powalczył o pas… chyba już trzeba się zbliżać ku końcowi. Kontuzje mu sporo zdrowia zabrały, przyjąć już też trochę przyjął i w sumie sam doradzał Cormierowi, że jeżeli ten drugi raz przegra z JJ to powinien zakończyć karierę.

2. Ci goście z mw wcale nie są znacząco mniejsi czy słabsi fizycznie od hw. Przecież jak mu taki Romero czy Belfort zajebie luja to go zabija. Rockhold jest i wysoki i dość silny. Weidman jest też dużym średnim. Souza też niezły tur. Moim zdaniem w obecnej formie zabija go

3. moim zdaniem najwiekszego luja ma Junior Dos Santos, mustela tez mi sie wydaje ze najwieksza wygrana Jonesa to ta z gloverem który przegrał w ufc tylko z jonesem , glover ma ciosssss 😀 takze walka z rumbelem pokazała by kto ma wiekszy 😀