UFC on ESPN 40 Santos vs. Hill – bonusy i konferencja

Pięciu zawodników otrzymało dodatkowe 50 000 dolarów.

Najlepszą walką gali uznano starcie Jamahala Hilla z Thiago Santosem. W pojedynku półciężkich, Amerykanin rozdawał karty w rywalizacji w stójce – trafiał częściej i w większości dobrze bronił się przed próbami obaleń ze strony rywala. Ten jednak w czwartej rundzie znacząco osłabł, będąc posłany na deski nie był w stanie już odwrócić losów pojedynku, po kilkudziesięciu uderzeniach w parterze sędzia zmuszony był przerwać walkę.

Bonusy za najlepsze występy gali trafiły do Geoffa Neala, Mohammeda Usmana i Bryana Battle.

Neal niespodziewanie rozbił Vicente Luque, Amerykanin od początku walki udanie przedzierał się prostymi przez nieszczelną gardę rywala. Z czasem porozbijany już Luque stawał się statycznym celem a ciosy na początku trzeciej rundy zmusiły sędziego do przerwania starcia.

Usman posłał na deski Zaca Paugę trafiając lewym w kontrze na lewy rywala. W parterze Mohammed potrzebował trafić tylko jednym uderzeniem by nie było wątpliwości, że pojedynek należy przerwać.

Bryan Battle był autorem najszybszego skończenia gali, zwycięzca 29 edycji show The Ultimate Fighter potrzebował 44 sekund by efektownym wysokim kopnięciem znokautować Takashiego Sato.

Poniżej video z pogalowej konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *