UFC nie przedłużyła kontraktu z Sarah Kaufman

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images
Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Była mistrzyni organizacji Strikeforce szuka nowego pracodawcy.

Sarah Kaufman (17-4 1 NC, 1-2 1 NC w UFC) pod szyldem największej organizacji MMA na świecie stoczyła cztery walki, z których wygrała tylko jedną – tę z Leslie Smith (8-7-1, 2-3 w UFC). To sprawiło, że po przegranej poniesionej z rąk Valentiny Shevchenko (13-2, 2-1 w UFC, #7 w rankingu UFC) UFC nie proponowała Kanadyjce odnowienia wygasłego kontraktu.

To wszystko moja wina. Rozumiem stanowisko UFC. Nie zrobiłam wystarczająco dużo by być tam teraz i rozumiem to. Ale wiem, że powinnam tam być.

Obecnie 30-latka jest wolną agentką i podjęła decyzję o zejściu do kategorii muszej.

Czuję pewność siebie, wiem, że mogę pokonać każdą dziewczynę w kategorii koguciej a później w muszej jest wiele dziewczyn, ale znowu, znam swoje umiejętności i wiem, że mam wszystkie kawałki i sprowadza się to do tego, kto pokazuje to podczas walki. Dla mnie nie ma znaczenia z kim walczę, czy to jest ktoś z top10 czy poniżej. Martwię się tylko o dyspozycję i ta dyspozycja jest blisko mojego potencjału.

Kaufman wie, że po kilku wygranych najprawdopodobniej wróci do UFC i nadal jest zainteresowana walką z Cris Cyborg (16-1 1 NC, 1-0 w UFC).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *