UFC i IBJJF podejmują współpracę

bjjee.com
bjjee.com

Dwie potęgi w sportach walki łączą siły: największa organizacja MMA na świecie UFC oraz największa federacja Brazylijskiego Jiu Jitsu IBJJF podejmują współpracę.

Do niedawna UFC współpracowało z Grapplers Quest, które zawsze gościło ze swoim turniejem na UFC Fan Expo w Las Vegas. W niektórych turniejach brali udział także zawodnicy UFC. W zeszłym roku ta współpraca zakończyła się i UFC postanowiło poszukać większego i bardziej prestiżowego partnera. Tak właśnie nawiązała się współpraca z IBJJF.

Pierwszy wspólny projekt zostanie zrealizowany na 2015 UFC International Fight Week /Fan Expo, które odbędzie się 7-12 lipca w Las Vegas. W wydarzeniu odbędą się turnieje 2015 IBJJF American National, American National No Gi oraz American National Kids.

UFC ma dobrze zdefiniowany program BJJ. Istnieje blisko 120 UFC Gyms w których prowadzone są też zajęcia z BJJ. Organizacja chce poszerzyć jeszcze bardziej swój program i systemy franczyzowe we wszystkich lokalizacjach. UFC Gym’s ma w planach zbudować ogromną sieć klubów przygotowujących do mistrzostw i UFC expo będzie niejako wizytówką tego projektu. Wpływy IBJJF na całym świecie powinny ułatwić wdrożenie tego programu.

Co ta współpraca oznacza dla IBJJF?

Reklama. UFC jest ogromną machiną, a MMA to najszybciej rozwijający się sport na całym świecie. IBJJF może to wykorzystać i stać się mainstreamowe.

Jedną z głównych atrakcji zbliżającego się UFC Fan Expo będzie powrót do rywalizacji BJJ 10-krotnego mistrza świata, mistrza ADCC i zawodnika MMA, Rogera Gracie, który zawalczy w superfight. Roger napisał w zeszłym tygodniu na swoim Facebooku, że ma w planach zawalczyć w BJJ w lipcu.

Ok, to praktycznie potwierdzona informacja o moim powrocie na matę JJ. Powinno się to odbyć w lipcu i będzie to superfight. Będę informował na bieżąco oraz o przeciwniku.

Roger Gracie prawdopodobnie zmierzy się z inną legendą BJJ i starym przeciwnikiem Rodrigo „Comprido” Medeirosem. Ten dwukrotny mistrz świata w dywizji open niedawno walczył z Saulo Ribeiro na Metamoris. Gracie i Medeiros walczyli ze sobą wielokrotnie i za każdym razem roger wychodził zwycięsko z pojedynków. Ostatnie walki Graciego w BJJ odbyły się w 2010, kiedy zdobył podwójny tytuł mistrza świata. Później skupił się na karierze MMA z różnymi wynikami. Jedyną walką grapplingową w tym czasie stoczył na Metamoris 1 remisując z Marcusem Buchecha.

Poniżej oficjalne oświadczenie Dana White’a ogłaszające nawiązanie współpracy między UFC i IBJJF:

Drodzy zawodnicy Jiu-Jitsu,

UFC jest podekscytowane tym, że przybędziecie do Las Vegas na American National Jiu-Jitsu Championships podczas UFC International Fight Week w dniach 7-12 lipca.

To będzie wielki tydzień dla naszej rodziny MMA i sportów walki. UFC Fan Expo będzie większe i lepsze niż kiedykolwiek wliczając w to American National Jiu-Jitsu Championships oraz pięć innych turniejów i ponad 30 000 fanów z całego świata, którzy przybędą świętować UFC International Fight Week.

UFC jest w pełni zobowiązane do wsparcia i kontynuowania promocji czystego, bezpiecznego, amatorskiego sportu walki i wasza organizacja odgrywa w tym kluczową rolę.

Podczas gdy Wy jesteście skoncentrowani na treningach i przygotowaniach, chcę byście wiedzieli, że nas zespół ciężko pracuje z zespołem USBJJF, aby stworzyć dla Was najlepsze doświadczenie z rywalizacji.

Mamy cały tydzień niesamowitych wydarzeń i tydzień ten będzie miał kulminację w postaci gali UFC 189: Aldo vs. McGregor oraz Lawler vs. MacDonald 2, która będzie największym wydarzeniem w historii.

Dziękuję za waszą pasję i poświęcenie dla Jiu-Jitsu.

Do zobaczenia w Las Vegas!

Dana White
Prezydent UFC

ufc-ibjjf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.