UFC Fight Night 96: Lineker vs. Dodson – wyniki

136,5 lbs: John Lineker pokonał Johna Dodsona przez niejednogłośną decyzję

Karta główna (FOX Sports 1, godzina 5:00 czasu polskiego):
161,5 lbs: Alex Oliveira pokonał Willa Brooksa przez TKO (ciosy) 3:30, runda 3
170 lbs: Zak Ottow pokonał Josha Burkmana przez niejednogłośną decyzję
125 lbs: Brandon Moreno pokonał Louisa Smolkę przez poddanie (gilotyna) 2:23, runda 1

Karta wstępna (FOX Sports 2, godzina 3:00 czasu polskiego):
205 lbs: Luis Henrique da Silva pokonał Joachima Christensena przez poddanie (balacha) 4:43, runda 2
148,5 lbs: Andre Fili pokonał Hacrana Diasa przez jednogłośną decyzję
265 lbs: Shamil Abdurakhimov pokonał Walta Harrisa przez niejednogłośną decyzję
170 lbs: Elizeu Zaleski dos Santos pokonał Keitę Nakamurę przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 1:15 czasu polskiego):
185 lbs: Nate Marquardt vs. Tamdan McCrory
205 lbs: Ion Cutelaba pokonał Jonathana Wilsona przez jednogłośną decyzję
265 lbs: Curtis Blaydes pokonał Cody’ego Easta przez TKO (łokcie) 2:02, runda 2
135 lbs: Ketlen Vieira pokonała Kelly Faszholz przez niejednogłośną decyzję

John Lineker vs. John Dodson
Kogucie rozpoczęli pojedynek bardzo spokojnie, Lineker zajął środek klatki a Amerykanin krążył wokół niego, obaj cierpliwie szukali dogodnej okazji do ataku. W drugiej odsłonie Brazylijczyk zaczął śmielej atakować, lecz mobilny Dodson z łatwością przepuszczał szarże oponenta. Tuż przed syreną koguci wymienili kilka mocnych uderzeń. W drugiej minucie trzeciej rundy Brazylijczyk zamknął rywala pod siatką i trafiał mocnymi sierpami, które nie zrobiły wrażenia na podopiecznym Grega Jacksona. Amerykanin nadal dobrze się poruszał, ale coraz bardziej desperacko uciekał przed atakami oponenta. Czwarte pięć minut upłynęło pod znakiem dominacji Brazylijczyka, który ustawiał Johna pod siatką i szukał okazji do zaatakowania potężnymi sierpami. Na ostatnią rundę nieco więcej sił zachował Dodson, Amerykanin kilka razy trafił dobrymi ciosami prostymi i unikał większości ofensywy Linekera.

Will Brooks vs. Alex Oliveira
Niemal całe pierwsze 5 minut toczyło się pod siatką, przez większość czasu to Kowboj dociskał rywala do ogrodzenia a Amerykanin zdołał odpowiedzieć dwoma sprowadzeniami. Na początku drugiej odsłony Will obalił Oliveirę i zajął dosiad a następnie zaszedł za plecy i był bliski zapięcia duszenia zza pleców. Brazylijczyk jednak sprawnie się uwolnił a następnie dwukrotnie udanie obalał Brooksa. Minutę przed przerwą Alex popełnił błąd, który kosztował go oddanie pleców w stójce. Ostatnią rundę Amerykanin zaczął od mocnych niskich kopnięć, po jednym z nich został celnie skontrowany. Po dłuższej przepychance pod siatką Brazylijczyk zdobył kolejne sprowadzenie a następnie w parterze skontrolował rywala i zakończył pojedynek ciosami.

Josh Burkman vs. Zak Ottow
Walka półśrednich nie wywołała wielkich emocji. Josh i Zak stoczyli 15-minutowy kickbokserski bój, w którym to debiutujący w UFC 29-latek wykazał więcej chęci do wygrania tego pojedynku. Ottow był bardziej agresywny i częściej trafiał swojego oponenta dzięki czemu zwyciężył na kartach sędziów.

Louis Smolka vs. Brandon Moreno
Po niecałych 30 sekundach walki Meksykanin obalił swojego rywala i znalazł się w jego gardzie. Z pleców Hawajczyk atakował ciosami pięściami i łokciami a następnie szukał dojścia do prób poddań. Gdy walka wróciła do stójki Louis poszedł do obalenia za jedną nogę, Brandon dobrze wyłapał głowę rywala a następnie zmusił go do poddania się.

4 thoughts on “UFC Fight Night 96: Lineker vs. Dodson – wyniki

1. ooo 2 główne walki dość zaskakujące jak dla mnie (dobrze, że kasy nie stawiałem). Na dystansie 5 rund, że Lineker wygrał to dość spore zaskoczenie, na dystansie 3 to byłoby dla mnie 50 na 50, ale na 5 myślałem o Dodsonie. Alex Oliveira wiedziałem, że jest kozak, ale że usadzi Brooksa to też zaskoczenie. Troche szkoda już nieobecnego w UFC Hallmanna, bo na walkę o wszysko dostał takiego kozaka, ale z drugiej strony Hallmann to niestety nie poziom UFC

2. Ja obstawiałem Linekera, ale nie na tyle żeby wjechać w zakłady grubą kasą a jedynie taką mniejszą.

Oliveira dobrze sobie poradził, chociaż – nie szukając usprawiedliwienia dla Amerykanina – widać było, że od drugiej rundy coś z Brooksem było nie tak.

3. Zdecydowanie, w 3 rundzie Brooks już walczył ze sobą. Bardzo mi się nie podobało zachowanie Oliveiry. DO walki nie zrobił wagi, w trakcie walki zadał masę nielegalnych łokci, a po walce to już w ogóle wieś i chamstwo.