UFC Fight Night 91: McDonald vs. Lineker na Extreme Sports Channel

UFC FN 91

W nocy z 13 na 14 lipca o 3:00 Extreme Sports Channel zaprasza do Sioux Falls w Południowej Dakocie na transmisję walki Michaela McDonalda i Johna Linekera. Zawodnicy zmierzą się w wadze koguciej. Tego wieczoru nie zabraknie także polskiego akcentu, którym będzie pojedynek Olejnik vs. Omielańczuk. Na karcie głównej zobaczymy również: Ferguson vs. Vannata, Boetsch vs. Samman, Noke vs. Nakamura, Smolka vs. Nguyen, Spicely vs. Alvey, Holtzman vs. Pfister, Yahya vs. Lopez, Clark vs. Nicholson, oraz damskie starcia: Murphy vs. Chookagian i Casey vs. Stanciu.

Walczący niegdyś w wadze muszej Brazylijczyk John Lineker, od zmiany dywizji wagowej na kogucią odniósł dwa zwycięstwa, nie ponosząc przy tym żadnej porażki. Pierwsze z nich było wynikiem jednogłośnej decyzji sędziów w walce przeciw Robowi Fontowi, z kolei spektakularna wygrana z Francisco Riverą uplasowała go na #12 pozycji w oficjalnym rankingu UFC. Pochodzący z USA Michael McDonald “Mayday” powrócił do UFC w styczniu po ponad dwuletniej przerwie, pokonując Masanoriego Kaneharę przez poddanie w drugiej rundzie. Kto tym razem okaże się wygranym?

Podczas gali w Sioux Falls rękawice skrzyżują także Daniel Omielańczuk i niezwykle doświadczony zawodnik z Rosji – Aleksej Olejnik a.k.a. „Boa dusiciel”, który wraca do gry po półtorarocznej przerwie. Po udanym debiucie w UFC, Polak przegrał dwa kolejne starcia przeciwko Jaredowi Rosholtowi i Anthony’emu Hamiltonowi (co ciekawe – Olejnik także

z nimi walczył i obydwóch pokonał), po czym wyszedł na prostą wygrywając dwa pojedynki pod rząd – z Chrisem de la Rochą i Jarjisem Danho. Czy czwartkowe spotkanie w oktagonie będzie kontynuacją dobrej passy zawodnika znad Wisły, który twierdzi, że starcie
z Olejnikiem będzie największym wyzwaniem w jego karierze?

Więcej informacji na blogu Extreme Sports Channel: http://pl.extreme.com/blog/ufc, na fan page’u: https://www.facebook.com/extremesportschannel.polska oraz Instagramie: https://www.instagram.com/extremesportschannel.polska/.

UFC Fight Night: McDonald vs. Lineker już 14 lipca o 3:00.

Powtórki 14 lipca o 21:00 i 18 lipca o 21:00.