UFC Fight Night 80: Namajunas vs. VanZant – wyniki i relacja na żywo

UFC Fight Night 80 Namajunas vs VanZant

Wyniki po przejściu.

Walka wieczoru:
115 lbs: Rose Namajunas pokonała Paige VanZant przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:39, runda 5

Karta główna (UFC Fight Pass, godzina 4:00 czasu polskiego):
155 lbs: Michael Chiesa pokonał Jima Millera przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:57, runda 2
155 lbs: Sage Northcutt pokonał Cody’ego Pfistera przez poddanie (gilotyna) 0:41, runda 2
170 lbs: Thiago Santos pokonał Eliasa Theodorou przez jednogłośną decyzję

Karta wstepna (UFC Fight Pass, godzina 0:45 czasu polskiego):
170 lbs: Tim Means pokonał Johna Howarda przez KO (lewy sierpowy) 0:21, runda 2
170 lbs: Sergio Moraes pokonał Omariego Akhmedova przez TKO (ciosy) 2:18, runda 3
185 lbs: Antonio Carlos Junior vs. Kevin Casey – walka nie odbyta (przypadkowe trafienie palcem w oko) 0:11, runda 1
135 lbs: Aljamain Sterling pokonał Johnny’ego Eduardo przez poddanie (gilotyna) 4:18, runda 2
170 lbs: Santiago Ponzinibbio pokonał Andreasa Stahla przez TKO (ciosy) 4:25, runda 1
170 lbs: Danny Roberts pokonał Nathana Coya przez techniczne poddanie (trójkąt nogami) 2:46, runda 1
145 lbs: Zubaira Tukhugov pokonał Phillipe Novera przez niejedno głośną decyzję
115 lbs: Kailin Curran pokonała Emily Kagan przez poddanie (duszenie zza pleców) 4:13, runda 2

Santiago Ponzinibbio vs. Andreas Stahl
Argentyńczyk nie miał litości dla młodszego rywala. Od początku to Santiago był rozgrywającym w tej walce, to on nieustannie atakował a Stahl tylko raz na jakiś czas wyprowadzał uderzenia. W ten sposób Ponzinibbio rozbijał oponenta przez ponad 4 minuty, pod koniec I rundy Szwed padł na matę po mocnym prawym a gdy Santiago ruszył za ciosem sędzia przerwał pojedynek widząc, że Andreas nie ma już ochoty na dalszą walkę.

Aljamain Sterling vs. Johnny Eduardo
Amerykanin bez problemów pokonał Johnny’ego. Od początku walki Aljamain kontrolował wszystko co działo się w klatce, w stójce okopywał Brazylijczyka a w parterze obijał go ciosami. Schemat ten powtórzył się w drugiej rundzie, Sterling obalił rywala i na jego ciele lokował kolejne uderzenia aż do momentu, w którym Eduardo chciał wrócić do stójki, kolega Chrisa Weidmana pewnie chwycił głowę a następnie zmusił do klepania w wyniku gilotyny.

Antonio Carlos Junior vs. Kevin Casey
Nie długo trwała walka średnich, w jedenastej sekundzie pojedynku Brazylijczyk trafił rywala palcem w oko. Casey nie był w stanie kontynuować walki i bój ten uznano za nie odbyty.

Omari Akhmedov vs. Sergio Moraes
Pojedynek półśrednich lepiej rozpoczął Akhmedov, Rosjanin w I rundzie posłał rywala na deski, ale nie zdołał zakończyć walki. Z czasem Sergio zaczął wywierać coraz większą presję jednak nadal to Omari częściej trafiał uderzeniami. W ostatniej odsłonie Moraes zachwiał rywalem trafiając go mocnym prawym by następnie dokończyć dzieło serią uderzeń rodem z najlepszych barowych bijatyk.

Tim Means vs. John Howard
Dysponujący przewagą zasięgu Means od pierwszych sekund przeważał w walce na nogach, co prawda John trafił kilkoma mocnymi uderzeniami, ale The Dirty Bird ulokował na ciele oponenta znacznie więcej ciosów i kopnięć. Swoich szans Howard szukał w obaleniach jednak Tim dobrze się przed nimi bronił lub szybko wracał do stójki. Koniec walki przyszedł na początku drugiej odsłony kiedy Means trafił lewym sierpowym, cios ten pozbawił Doomsdaya prądu i sędzia pojedynku musiał interweniować.

Elias Theodorou vs. Thiago Santos
Pierwsza odsłona upłynęła głównie pod znakiem wymian kopnięć, Kanadyjczyk zadawał ich więcej a dodatkowo przez ostatnie sekundy wciskał rywala w siatkę i to on zwyciężył w pierwszych pięciu minutach. W drugiej i trzeciej rundzie średni walczyli głównie w klinczu, Elias nieustannie szukał obalenia, ale Brazylijczyk dobrze się bronił a przy każdej możliwej okazji obijał rywala łokciami i kolanami.

Sage Northcutt vs. Cody Pfister
Już w pierwszych sekundach The Pfist zdobył obalenie i przez 3 minuty krótkimi ciosami rozbijał rywala na macie. Gdy po komendzie sędziego walka wróciła do stójki, młodszy z Amerykanów zdecydował się na sprowadzenie i do końcowej syreny kontrolował przebieg pojedynku. Na początku drugiej odsłony, podczas próby obalenia Northcutt wyłapał głowę rywala, zapiął gilotynę i zmusił do klepania.

Jim Miller vs. Michael Chiesa
Na początku pojedynku Maverick sprowadził walkę do parteru i zadał kilka uderzeń z półgardy, Jim zdołał odwrócić pozycje dzięki próbie balachy na kolano – Chiesa obronił się, ale wylądował na plecach. Chwilę później Miller był już za plecami młodszego rywala i pracował nad dojściem do duszenia. Druga odsłona również rozpoczęła się od obalenia w wykonaniu Michaela. Jim ponownie szukał balachy, przed którą Chiesa wybronił się lokując mocne ciosy na głowie rywala, korzystając z okazji Maverick wpiął się za plecy i zakończył walkę duszeniem.

Rose Namajunas vs. Paige VanZant
Reprezentantka Team Alpha Male poza początkiem III rundy nie miał absolutnie nic do powiedzenia w starciu z Namajunas. Rose od początku walki wygrywała wymiany stójkowe, wywierała presję i deklasowała młodszą rywalkę umiejętnościami rodem z zapasów i judo. Już pod koniec drugiej rundy Paige brakowało pomysłu na rozgrywanie tego pojedynku i uciekała się np. do wciągania do gardy. Thug w parterze metodycznie rozbijała rywalkę i nieustannie dążyła do poddań, VanZant broniła się aż do połowy ostatniej odsłony kiedy odklepała duszenie zza pleców.

3 thoughts on “UFC Fight Night 80: Namajunas vs. VanZant – wyniki i relacja na żywo