UFC Fight Night 63: Mendes vs. Lamas – wyniki i relacja na żywo

ufc.com
ufc.com

145 lbs: Chad Mendes pokonał Ricardo Lamasa przez TKO (ciosy w parterze) 2:45, runda 1

Karta główna (godzina 19:00 czasu polskiego):
155 lbs: Al Iaquinta pokonał Jorge Masvidala przez niejedno głośną decyzję
155 lbs: Michael Chiesa pokonał Mitcha Clarke’a przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Julianna Pena pokonała Milanę Dudievą przez TKO (ciosy) 3:59, runda 1
145 lbs: Clay Guida pokonał Robbiego Peraltę przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Dustin Poirier pokonał Carlosa Diego Ferreirę przez KO (ciosy) 3:45, runda 1

Karta wstępna(Fox Sports 1, godzina 17:00 czasu polskiego):
135 lbs: Liz Carmouche pokonała Lauren Murphy przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Alexander Yakovlev pokonał Graya Maynarda przez jednogłośną decyzję
265 lbs: Timothy Johnson pokonał Shamila Abdurakhimova przez TKO (ciosy w parterze) 4:57 , runda 1
185 lbs: Ron Stallings pokonał Justina Jonesa przez jednogłośną decyzję

Ron Stallings vs. Justin Jones
I runda walki otwierającej galę została zapisana na konto Stallingsa. 32-latek świetnie rozpoczął walkę naruszając Justina potężnym konięciem na wątrobę, z czasem tracił rezon ale w dalszym ciągu lokował celne ciosy na korpusie rywala. II runda była bardziej wyrównana, w czwartej minucie odsłony Jones obaliła Rona i kontrolował walkę będąc z góry ale nie wyrządzając tym jakiejkolwiek krzywdy. Na ostatnie 5 minut więcej sił zachował The Choir Boy, Ron uderzał znacznie częściej oraz celniej i nie dał się obalić zmęczonemu rywalowi dzięki czemu zanotował pierwsze zwycięstwo w UFC.

Shamil Abdurakhimov vs. Timothy Johnson
Walka ciężkich nie porwała publiczności, od początku była wymianą pojedynczych ciosów przerwaną na moment przez sędziego celem odebrania punktu Rosjaninowi za łapanie siatki. Pół minuty przed końcem pierwszej odsłony Amerykanin ładnym wejściem w nogi obalił Shamila, błyskawicznie zdobył dosiad i zasypał rywala ciosami z góry. Sędzia pojedynku na 3 sekundy przed syreną przerwał pojedynek ogłaszając zwycięstwo Johnsona.

Gray Maynard vs. Alexander Yakovlev
Rosjanin rozpoczął pojedynek od pięknego obalenia ale nie zdołał utrzymać Graya w parterze, który chwilę później ruszył z zapaśniczą ofensywą. W płaszczyźnie kickbokserskiej – pomimo gorszych warunków fizycznych – lepiej radził sobie Amerykanin. II runda również rozpoczęła się od obalenia ale w wykonaniu Maynarda. Po kilkudziesięciu sekundach klinczowej przepychanki walka wróciła do spokojnych wymian w stójce, aż do momentu, w którym Alex posłał Graya na deski. Rosjanin poszedł za ciosem ale nie zdołał wykończyć rywala przed syreną kończącą rundę. W ostatnich 5 minutach Amerykanin był znacznie ostrożniejszy w stójce, skupił się na próbach obalania Yakovleva, Rosjanin nie pozostawał dłużny i również zdołał obalić oponenta. Sędziowie punktowi ostatecznie jako zwycięzcę wskazali Alexandra.

Liz Carmouche vs. Lauren Murphy
Walka rozpoczęła się od klinczu, który zainicjowała była mistrzyni organizacji Invicta. W płaszczyźnie kickbokserskiej wyraźnie przeważała Carmouche a Murphy przed końcem I odsłony zdołała obalić rywalkę. Druga runda również była wyrównana, Lauren ponownie szukała klinczu i spychała Liz na siatkę, z kolei Carmouche zadała więcej uderzeń. Na początku ostatnich 5 minut Girl-Rilla zaliczyła udane obalenie, gdy walka wróciła do stójki tym razem to Lauren sprowadziła oponentkę do parteru.

Dustin Poirier vs. Carlos Diego Ferreira
Od początku walki Diament dominował w stójce, Carlos nie potrafił znaleźć sposobu na agresję Dustina i próbował go obalać jednak Poirier dobrze się przed tymi próbami bronił. W połowie rundy Dustin trafił Ferreirę mocnym lowkickiem, później kopnięciem na korpus a następnie ciosami, które posłały Diego na deski. Po chwili walka wróciła a Amerykanin ponownie ulokował kilka dobrych ciosów na szczęce rywala, Brazylijczyk padł na deski a Poirier ruszył aby go dobić, sekundy później sędzia pojedynku przerwał walkę.

Clay Guida vs. Robbie Peralta
Carpenter od pierwszej do ostatniej sekundy realizował nakreślony przed walką plan, nieustannie dążył do klinczu i obaleń – z którymi nie miał wielkich problemów. Peralta przez 15 minut poza kilkoma celnymi ciosami nie zrobił nic zasługującego na szczególną uwagę lub wyróżnienie.

Julianna Pena vs. Milana Dudieva
Po krótki rozpoznaniu w stójce Rosjance udało się obalić Juliannę, Pena szybko wróciła do stójki i zdobyła sprowadzenie, po którym przeszła do dosiadu skąd zasypała Milanę ciosami pięściami oraz łokciami. Keith Peterson widząc bezradną Dudievą przerwał walkę.

Michael Chiesa vs. Mitch Clarke
I oraz II runda należały do Chiesy, który wykorzystując judocze umiejętności sprowadzał walkę do parteru. A tam po prostu robił swoje, zachodził za plecy Mitcha i korzystał z okazji do zadawania ciosów. Duża część III odsłony toczyła się w stójce, mobilniejszy Clarke prezentował się lepiej ale przegrane dwie pierwsze rundy zaważyły na werdykcie sędziów punktowych.

Jorge Masvidal vs. Al Iaquinta
Początek walki w większości upłynął pod znakiem wymian pojedynczych uderzeń lewymi rękami i niskich kopnięć. Akcja rozwinęła się w ostatniej minucie, Masvidal najpierw trafił obrotówką i kombinacją złożoną z prostych i sierpów, następnie wybronił próbę sprowadzenia ze strony Ala i w parterze zadał kilka mocnych ciosów, które otworzyły rozcięcie na policzku Iaquinty. W II rundzie walka była bardziej wyrównana ale nadal przewagą – chociaż nie wielką – dysponował Masvidal. Co prawda Iaquinta był aktywniejszy ale jego ciosy były znacznie mniej celne niż te wyprowadzane przez Jorge. W ostatnich 5 minutach nadal ruchliwszy był Al, Gamebred tak jak wcześniej dobrze kontrolował dystans i nie był łatwy do trafienia. Walka zakończyła się bardzo kontrowersyjną decyzją sędziów, jeden punktował wszystkie rundy na korzyść Masvidala a pozostali dwie zapisali na konto Iaquinty. Publika wybuczała Ala na co 27-latek zareagował bardzo stanowczo. Niezadowolony był również Jorge, który skierował krytyczne słowa w stronę sędziów punktowych.

Chad Mendes vs. Ricardo Lamas
Na początku pojedynku Lamas starał się korzystać ze swojego zasięgu utrzymując Mendesa na bezpiecznej odległości, Chad zaś starał się zamknąć rywala pod siatką. Początkiem końca walki okazał się być mocny prawy sierpowy zawodnika Alpha Male, po przyjęciu tego uderzenia Ricardo mocno zachwiał się na nogach a Chad poszedł za ciosem i bombardował zamroczonego rywala kolejnymi ciosami. Lamas wykazał się sercem i determinacją w poszukiwaniu nóg oponenta ale kolejne ciosy dochodziły celu i sędzia pojedynku podjął właściwą decyzję o przerwaniu walki.

28 thoughts on “UFC Fight Night 63: Mendes vs. Lamas – wyniki i relacja na żywo

1. głupcy na widowni, niech się pierdo*ą. Masvidala gadał jakim to mistrzem nie jest, jak to Al nie zasługuje na walkę z nim a potem biegał po oktagonie. Jorge wygrał pierwszą rundę, Al trzecią, a druga była blisko, według mnie minimalnie lepszy w drugiej Jorge, ale to było blisko i żadnego wałka nie było. Cieszę się, że wygrał Iaquinta, pokazał serce, a ten gamoń tylko szpanował i się uśmiechał, a jest tylko pozerem.