UFC Fight Night 55: Rockhold vs. Bisping – wyniki i relacja na żywo

Pełne wyniki po przejściu. Gala niewątpliwie przechodzi do historii jako…

event z największą ilością walk skończonych przed czasem – 11. Do tej pory najlepsze wyniki pod tym względem miały miejsce na galach UFC Fight Night 13 i UFC on FUEL TC 10 – po 10 skończeń.

185 lbs: Luke Rockhold pokonał Michaela Bispinga przez poddanie (gilotyna) 0:57, runda 2

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego) :

155 lbs: Al Iaquinta pokonał Rossa Pearsona przez TKO (ciosy) 1:41, runda 2
185 lbs: Robert Whittaker pokonał Clinta Hestera przez TKO (kolano i ciosy w parterze) 2:43, runda 2
265 lbs: Soa Palelei pokonał Walta Harrisa przez TKO (ciosy w parterze) 4:49, runda 2

Karta wstępna (godzina 1:00 czasu polskiego) :

155 lbs: Jake Matthews pokonał Vagnera Rochę przez techniczne poddanie (duszenie zza pleców) 1:52, runda 2
205 lbs: Anthony Perosh pokonał Guto Inocente przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:46, runda 1
170 lbs: Sam Alvey pokonał Dylana Andrewsa przez KO (ciosy w parterze) 2:16, runda 1
125 lbs: Louis Smolka pokonał Richiego Vaculika przez TKO (wysokie kopnięcie i ciosy w parterze) 0:18, runda 3
170 lbs: Chris Clements pokonał Vika Grujica przez TKO (ciosy) 3:06, runda 1
185 lbs: Dan Kelly pokonał Luke’a Zachricha przez poddanie (kimura) 4:27, runda 1
135 lbs: Marcus Brimage pokonał Jumabieke Tuerxuna przez KO (wysokie kopnięcie) 2:58, runda 1

Jumabieke Tuerxun vs. Marcus Brimage
Niecałe 3 minuty potrzebował Amerykanin na rozpracowanie swojego rywala. Po początkowym „wyczuwaniu się” w którym zawodnicy zadawali głównie niskie kopnięcia Marcus wystrzelił wysokim kopnięciem które pozbawiło oponenta przytomności.

Luke Zachrich vs. Dan Kelly
Od początku walki Australijczyk był zawodnikiem bardziej aktywnym, chętniej uderzał I próbował sprowadzić rywala do parteru. Udało mu się to przy trzeciej próbie, w parterze wypracował pozycję i założył kimurę którą ostatecznie odklepał Zachricha.

Vik Grujic vs. Chris Clements
Walka błyskawicznie przeniosła się do klinczu i Grujic zdobył obalenie. Australijczyk zadał kilka celnych ciosów i próbował przejść do dosiadu, Clements jednak dobrze się bronił i udało mu się wrócić do stójki. Chwilę później Chris trafił rywala kolanem które wyraźnie go oszołomiło, Kanadyjczyk nie wypuścił szansy z rąk i zasypując Vika kolejnymi ciosami zmusił sędziego do przerwania walki.

Richie Vaculik vs. Louis Smolka
I I II runda należały do reprezentanta Australii. Richie zadawał dużo ciosów a do tego obalał i próbował poddać rywala gilotyną a w drugich pięciu minutach duszeniem zza pleców. Smolka odpowiadał tylko uderzeniami. Na początku ostatniej rundy Amerykanin trafił Vaculika side kickiem w twarz, kopnięcie to powaliło Australijczyka na matę, Smolka dokończył dzieło dobijając oponenta ciosami w parterze.

Dylan Andrews vs. Sam Alvey
Walka rozpoczęła się od bardzo ostrożnych wymian ciosów w stójce, Andrews zapunktował niskimi kopnięciami a Sam był bardzo pasywny. Po minucie walki Australijczyk obalił Amerykanina, przeszedł do bocznej a później na moment do dosiadu. Walka wróciła do Stojki ale tylko na chwilę, ponieważ Dylan ponownie obalił. Jednak spadł na matę tak niefortunnie, że stracił przytomność, Alvey szybko się obrócił i zadał kilka ciosów po których ostatecznie sędzia przerwał walkę.

Anthony Perosh vs. Guto Inocente
Po krótkiej wymianie ciosów w płaszczyźnie kickbokserskiej Anthony z klinczu obalił rywala. Przeszedł gardę i na chwilę zdobył dosiad a później wpiął się za plecy skąd zadał kilka dobrych ciosów. Kilkanaście sekund później Perosh ponownie znalazł się za plecami rywala, zapiął duszenie które zmusiło Inocente do odklepania.

Jake Matthews vs. Vagner Rocha
Niemal całe pierwsze 5 minut było wymianą ciosów w stójce, Jake był zawodnikiem który trafiał częściej i mocniej, zwłaszcza low-kickami. Na sekundy przed syreną zdobył obalenie pieczętujące wygraną rundę. II odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, Matthews kontynuował ostrzał, mocnym prawym wstrząsnął rywalem, obalił go i dokończył dzieło dusząc rywala zza pleców.

Soa Palelei vs. Walt Harris
Walka w wadze ciężkiej to kolejny pojedynek gali mający miejsce po…30 minutach przerwy. Bez zadania jakiegokolwiek ciosu Soa ruszył po obalenie, Harrisowie udało się wybronić i walka wróciła na środek oktagonu. W stójce Palelei był niezwykle pasywny a Walt raz za razem kąsał rywala pojedynczymi ciosami i kopnięciami. W II rundzie Australijczyk nieco się ożywił, chętniej atakował rywala i na ponad minutę przed końcem obalił Amerykanina, później zdobył dosiad i zadawał ciosy. Sędzia widząc bezradnego Harrisa przerwał walkę.

Robert Whittaker vs. Clint Hester
Od pierwszych sekund walki obaj zawodnicy nie szczędzili siły wkładanej w swoje ciosy. W połowie rundy Robert naruszył rywala i był bliski zakończenia walki przez ciosy w parterze. Przed końcem rundy obalił Hestera ale nie był w stanie wyrządzić mu jakiejkolwiek krzywdy na ziemi. II runda rozpoczęła się podobnie, kiedy wydawało się, że Clint zaczyna wracać do gry, Australijczyk powalił go na matę mocnym kolanem i dobił ciosami.

Ross Pearson vs. Al Iaquinta
Cała otwierająca walkę runda upłynęła pod znakiem stójkowych wymian w których nieco lepiej prezentował się Anglik. Drugą rundę świetnie rozpoczął Al doprowadzając do knock-downu Pearsona, Ross wstał i walczył dalej jednak po przyjęciu kilku ciosów pod siatką padł na matę a sędzia przerwał walkę.

Luke Rockhold vs. Michael Bisping
Przez 1,5 minuty walki nic się nie działo, później Luke chcąc przycisnąć Michaela do siatki przypadkowo uderzył go głową co bardzo nie spodobało się Anglikowi. Gdy walka wróciła do płaszczyzny kickbokserskiej Rockhold zaczął chętniej atakować rywala zwłaszcza kopnięciami a pięściarskie odpowiedzi Bispinga spotykały się z szyderczym uśmiechem Amerykanina. Na początku II rundy Luke naruszył oponenta wysokim kopnięciem i zaczął dobijać go ciosami w parterze, gdy Anglik wstawał Rockhold złapał jego głowę i odklepał go „jednoręką” gilotyną.

18 thoughts on “UFC Fight Night 55: Rockhold vs. Bisping – wyniki i relacja na żywo