UFC Fight Night 45: Cerrone vs. Miller – wyniki i relacja na żywo

155 lbs: Donald Cerrone pokonał Jima Millera przez KO (wysokie kopnięcie) 3:31 , runda 2

Główna karta (godzina 3:00 czasu polskiego):

155 lbs: Edson Barboza pokonał Evana Dunhama przez TKO (kopnięcie na korpus i ciosy) 3:06 , runda  1
170 lbs: Rick Story pokonał Leonardo Mafrę przez poddanie (trójkąt rękami) 2:12, runda 2
155 lbs: Joe Proctor pokonał Justina Salasa przez TKO (ciosy) 3:27, runda 2
125 lbs: John Lineker pokonał Alptekina Ozkilicia przez TKO (ciosy) 4:51, runda 3
145 lbs: Lucas Martins pokonał Alexa White’a przez KO (ciosy) 2:08, runda 3

Walki w FOX Sports 1 (godzina 1:00 czasu polskiego):

155 lbs: Gleison Tibau pokonał Pata Healy’ego przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Leslie Smith pokonała Jessamyn Duke przez TKO (ciosy) 2:24, runda 1

135 lbs: Aljamain Sterling pokonał Hugo Vianaę przez TKO (ciosy) 3:50, runda 3
155 lbs: Yosdenis Cedeno pokonał Jerroda Sandersa przez TKO (kontuzja kolana) 5:00, runda 1

Walki w UFC Fight Pass (godzina 0:30 czasu polskiego):

115 lbs: Claudia Gadelha pokonała Tinę Lahdemaki przez jednogłośną decyzję

Jessamyn Duke vs. Leslie Smith
Walka kobiet w wadze koguciej rozpoczęła się od wymiany ciosów w stójce. Minimalną przewagę miała Smith która spychała rywalkę pod siatkę i już w I rundzie zakończyła walkę na swoją korzyść przez serię ciosów która odebrała Duke chęć do dalszej walki.

Aljamain Sterling vs. Hugo Viana
Walka w większości odbywała się w stójce w której to Aljamain miał przewagę ale i Hugo nie pozostawał dłużny raz po raz trafiając Sterlinga mocnymi ciosami. Pod koniec drugiej rundy podopieczny Matta Serry i Raya Longo zagroził rywalowi duszeniem zza pleców. W III rundzie Sterling zdobył obalenie po którym przeszedł do dosiadu i próbował dojść do duszenia trójkątnego. Ostatecznie sędzia pojedynku przerwał walkę po młotkach Sterlinga spadających na Vianę.

Gleison Tibau vs. Pat Healy
Pierwsze 2 minuty upłynęły pod znakiem ostrożnych wymian w stójce. Pierwszym który ruszył po obalenie był Tibau. I Zrobił to w dość efektowny sposób rzucając Healy’ego na matę. II runda rozpoczęła się od obalenia na korzyść Gleisona. Wystarczyło 20 sekund walki aby Pat znalazł się na plecach. Po minucie szarpaniny walka wróciła do płaszczyzny kickbokserskiej. Z ofensywą ruszył Healy ale poza kilkoma celnymi ciosami nie wiele z tej ofensywy wynikało. Pierwsze minuty ostatniej rundy były dość wyrównane w stójce jednak mocnym sprowadzeniem szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił Brazylijczyk który ostatecznie zwyciężył w tej walce.

Lucas Martins vs. Alex White
Od pierwszych sekund walki do ataku ruszył Martins który ciosami na głowę i korpus trafiał Alexa. White próbował ale nie wiele jego ataków dochodziło celu. II rundę agresywniej rozpoczął Alex ale nadal przegrywał stójkowe wymiany z rywalem. W ostatnich 5 minutach obaj zawodnicy nieco zwolnili jednak serią ciosów Martins mocno zruszył White’a który sekudnę później został dobity w parterze.

John Lineker vs. Alptekin Ozkilic
Jak przystało na wagę muszą walka była prowadzona w wysokim tempie. Obaj zawodnicy trafiali i obaj zaliczyli udane obalenia w pierwszych 5 minutach walki. W II rundzie do agresywniejszego ataku ruszył John chętniej odwołując się do swoich firmowych ciosów na korpus. Pod koniec walki Lineker trafił Ozkilicia mocną kombinacją sierpów na głowę i korpus, Alptekin padł na matę a po ciosach w parterze sędzia zdecydował się przerwać walkę.

Joe Proctor vs. Justin Salas
Pierwsze 5 minut upłynęło pod znakiem mocnych, stójkowych wymian. Efektem tego było to, że do II rundy Proctor przystępował z olbrzymią opuchlizną lewego boku głowy a Salas z rozcięciem nad prawym okiem. II rudnę lepiej rozpoczął Justin jednak chwila nieuwagi kosztowała go porażkę. Joe trafił mocnym lewym a później w parterze dobił rywala.

Rick Story vs. Leonardo Mafra
Nie minęła minuta a Brazylijczyk już leżał na plecach. Story kontrolował pojedynek będąc z góry i korzystając ze sposobności do zadawania ciosów. II runda miała podobny przebieg. Z tą różnicą, że Story po obaleniu rywala zaczął pracować nad skończeniem walki, zapiął chwyt do duszenia trójkątem, uwolnił się z półgardy i poddał bezradnego Brazylijczyka.

Edson Barboza vs. Evan Dunham
Po 90 sekundach rozpoznawania sie w stójce Amerykanin ruszył po sprowadzenie, bezskutecznie. 1,5 minuty później Barboza trafił mocnym kopnięciem na korpus po którym dobicie Dunhama była już formalnością.