UFC Fight Night 44: Swanson vs. Stephens – wyniki i relacja

145 lbs: Cub Swanson pokonał Jeremy’ego Stephensa przez jednogłośną decyzję

Główna karta (godzina 4:00 czasu polskiego):

172,5 lbs: Kelvin Gastelum pokonał Nico Musoke przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Cezar Ferreira pokonał Andrew Craiga przez jednogłośną decyzję
145 lbs: Ricardo Lamas pokonał Hacrana Diasa przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Clint Hester pokonał Antonio Braga Neto przez split decyzję
155 lbs: Joe Ellenberger pokonał Jamesa Moontasriego przez split decyzję

Walki w FOX Sports 1 (godzina 2:00 czasu polskiego):

155 lbs: Carlos Diego Ferreira pokonał Coltona Smitha przez poddanie (duszenie zza pleców) 0:38, runda 1
135 lbs: Cody Gibson pokonał Johnny’ego Bedforda przez TKO (ciosy) 0:38, runda 1
185 lbs: Marcelo Guimaraes pokonał Andy’ego Enza przez split decyzję
125 lbs: Ray Borg pokonał Shane’a Howella przez techniczne poddanie (duszenie zza pleców) 2:17, runda

Walki w UFC Fight Pass (godzina 1:30 czasu polskiego):

265 lbs: Oleksiy Oliynyk pokonał Anthony’ego Hamiltona przez poddanie (dźwignia na kark) 2:18, runda 1

Oleksiy Oliynik vs. Anthony Hamilton
Od początku w walce przeważał Olejnik który punktował dzięki celnym ciosom na korpus. Gdy walka przeniosła się do parteru Rosjanin szybko założył dźwignię na kark i zmusił Hamiltona do odklepania po 138 sekundach walki. Dla Alexieya jest to 40 wygrana przez poddanie w karierze.

Ray Borg vs. Shane Howell
Druga walka gali trwała mniej więcej tyle co pierwsza. Po minucie walka przeniosła się do parteru, gdzie Ray błyskawicznie zaszedł za plecy rywala i szukał skończenia. Po nieco ponad minucie dopiął swego i udusił Shane’a.

Marcelo Guimares vs. Andy Enz
Pojedynek lepiej rozpoczął Guimares który efektownie obalił Andy’ego. W stójkowych wymianach to Marcelo był skuteczniejszy i to jemu sędziowie punktowi przyznali zwycięstwo.

Cody Gibson vs. Johnny Bedford
Początek walki był mocną wymianą ciosów  pomiędzy zawodnikami wagi koguciej. Przeważał Johnny ale chwila nie uwagi kosztowała go przyjęcie mocnego prawego po którym padł na matę a gdy sędzia przerwał pojedynek Bedford natychmiast wstał i chciał wykrzyczeć swoje niezadowolenia z powodu takiego obrotu spraw.

Carlos Diego Ferreira vs. Colton Smith
Ciężko określić to jak zawalczył zwycięzca 16 edycji TUF-a. Najpierw w kapitalny sposób został rzucony przez Carlosa. Sekundy później Ferreira bez wpięcia założył duszenie zza pleców Coltonowi który był w pozycji żółwia. Smith nie próbując uciekać z zagrożonej pozycji szybko poddał walkę.

Joe Ellenberger vs. James Moontasri
Zaraz po rozpoczeciu walki Joe ruszył po sprowadzenie. Później inicjatywę w pojedynku miał Moontasri głównie dzięki mocnemu obijaniu Ellenbergera w parterze. Drugą rudnę lepiej zaczął Joe który sprowadził rywala, zdobył plecy, później z dosiadu próbował ciosów łokciami a następnie chciał zakończyć walkę przez duszenie d’arce. W III rundzie nie wydarzyło się nic godnego uwagi głównie z powodu zmęczenia obu zawodników.

Clint Hester vs. Antonio Braga Neto
Pierwsze 5 minut na swoje konto zapisał Neto głównie dzięki kontroli zapaśniczej. Kolejne rundy miały podobny przebieg, Clint przeważał w stójce a Antonio w parterze. Ostatecznie sędziowie mieli przed sobą trudne zadanie i jako zwycięzcę wskazali Clinta Hestera.

Ricardo Lamas vs. Hacran Dias
Walka była dosyć wyrównana. W stójce nieznaczną przewagą dysponował Lamas jednak w II rundzie Dias naruszył go ciosami. Jeżeli chodzi o aspekty zapaśnicze obaj zawodnicy prezentowali podobny poziom bardzo dobrze broniąc prób sprowadzeń. W parterze dominował Lamas czym ostatecznie przypieczętował swoje zwycięstwo.

Cezar Ferreira vs. Andrew Craig
Pierwsze II rundy walki nie były jakimś porywającym widowiskiem. W III rundzie Mutante kapitalnym łokciem w stójce rozciął twarz Craiga który mocno zalał się krwią. Następnie Brazylijczyk wpiął się za plecy i niemalże do końca rundy z tej pozycji dominował.

Kelvin Gastelum vs. Nico Musoke
Pojedynek świetnie rozpoczął Szwed który 2-krotnie obalał Kelvina oraz udało mu się zdobyć plecy rywala. Później jednak Gastelum odzyskał animusz i mocno punktował Nico ciosami w stójce. W ten sposób wygrał 2 rundy i zapewnił sobie zwycięstwo na kartach sędziów punktowych.

Jeremy Stephens vs. Cub Swanson
W walce wieczoru trwającej 25 minut oglądaliśmy głównie pojedynek kickbokserski. Obaj zawodnicy mieli swoje lepsze okresy czasu ale to Swanson miał takich 'przebłysków’ znacznie więcej. Jeremy wygrał jedną lub dwie rundy ale to za mało aby wygrać 5-rundowy pojedynek. Tym samym Cub dołożył do swojego rekordu 6-te z rzędu wycięstwo pod banderą UFC.

3 thoughts on “UFC Fight Night 44: Swanson vs. Stephens – wyniki i relacja