UFC Fight Night 36 Machida vs Mousasi – wyniki, bonusy i relacja na żywo

Gala startuje o godzinie 1.30 czasu polskiego walkami na UFC Fight Pass.

185 lbs: Lyoto Machida  pok. Gegard Mousasi przez jednogłośną decyzję

Główna karta (4.30 czasu polskiego):

185 lbs: Ronaldo Souza  pok. Francisa Carmonta przez jednogłośną decyzję

170 lbs: Erick Silva  pok. Takenori Sato przez TKO (uderzenia) 0:52, runda 1
170 lbs: Nicholas Musoke pok.Viscardi Andrade przez jednogłośną decyzję
145 lbs: Charles Oliveira  pok. Andy Ogle przez poddanie (trójkąt nogami) 2:40 ,runda 3

Rodrigo Damm vs Ivan Jorge
Brzydką walkę oglądaliśmy w wykonaniu Ivana Jorge’a oraz Rodrigo Damma. Nie brakowało kopnięć w krocze oraz wkładania palców w oczy. Walka upłynęła pod znakiem niezbyt celnych wymian w stójce i przepychanek w klinczu w których lepszy okazał się Rodrigo Damm

Cristiano Marcello vs Joe Proctor
Marcello nie znalazł sposobu na obalenie Joe Proctora i cała walka przebiegła pod znakiem stójkowych wymian w których znacznie słabiej prezentował się nie dysponujący stójkową defensywą Cristiano Marcello.

Charles Oliveira vs Andy Ogle
Kilka sekund wymiany w stójce i zejście do parteru. A tam kompletna dominacja Brazylijczyka i rozpaczliwe próby obrony Andy’ego Ogle’a. Druga runda i szanse odrobinę się wyrównały, Anglik pojedynczymi akcjami odgryzał się Brazylijczykowi który przez moment był bliski skończenia walki przez anakondę. Trzecia runda rozpoczęła się od knock-downu na Ogle’u. Następnie Oliveira sprowadził Anglika do parteru gdzie wykończył go trójkątem nogami.

Viscardi Andrade vs Nicholas Musoke
Walka rozpoczęła się od udanego obalenia przez Andrade. Gdy walka wróciła do stójki Viscardi prawym cepem posłał rywala na deski jednak nie dał rady skończyć walki ciosami. 2,5 minuty drugiej rundy potrzebował Musoke aby sprowadzić wymęczonego Andrade do parteru którego metodycznie obijał aż do końca rundy. Trzecia runda to dalszy ciąg obijania Andrade przez Szweda. W połowie rundy Musoke zdobył plecy jednak nie dał rady skończyć walki przed czasem i musiał zadowolić się zwycięstwem przed decyzję sędziów.

Takenori Sato vs Erick Silva
Przewidywalnie szybko zakończyła się walką Sato z faworyzowanym Brazylijczykiem. Takenori przy próbie obalenia za jedną nogę został zasypany gradem ciosów i sędzia Mario Yamasaki przerwał pojedynek.

Ronaldo Souza vs Francis Carmont
Minutę potrzebował Jacare aby znaleźć się w parterze, i to od razu za plecami Francuza. Carmont przetrwał do gognu po 4 minutach odpierania ataków Brazylijczyka. Druga runda to próba kopnięć w wykonaniu Francisa. Ostatnia odsłona to parterowa dominacja Aligatora i kolejne próby zapięcia duszenia zza pleców.

Lyoto Machida vs Gegard Mousasi

Przewidywalnie walka nie porwała tempem i „gęstością akcji”. Machida w swoim stylu punktował Ormianina, dodatkowo w 5 rundzie zaznaczając swoją dominację zdobyciem pleców Mousasiego w parterze. Wszyscy sędziowie byli zgodni i ze zwycięstwa cieszył się Brazylijczyk.

52 thoughts on “UFC Fight Night 36 Machida vs Mousasi – wyniki, bonusy i relacja na żywo