UFC Fight Night 139: Korean Zombie vs. Rodriguez – bonusy za walki

UFC

Trzech zawodników otrzymało bonusy za swoje walki na gali UFC Fight Night 139 w Denver z czego dwa bonusy przypadły uczestnikowi walki wieczoru.

Yair Rodriguez i Chan Sung Jung zadbali o to, aby jubileuszowa gala 25-lecia UFC zakończyła się na najwyższym możliwym poziomie.

Obydwaj zawodnicy wagi piórkowej dali z siebie wszystko przez pięć rund walki wieczoru, zanim Yair Rodriguez zakończył pojedynek przed czasem nokautując Chan Sung Junga w efektownym stylu. Nokaut ten bezdyskusyjnie będzie murowanym kandydatem do nokautu roku. Zwycięstwo to jest o tyle cenne dla Rodrigueza, ponieważ dwóch sędziów punktowało trzy rundy na korzyść „Koreańskiego Zombie”, natomiast „El Pantera” rzutem na taśmę znokautował rywala na sekundę przed końcem walki.

Obydwaj zawodnicy otrzymali po 50.000 dolarów za Fight of the Night, ale Rodriguez zdobył także bonus za Performance of the Night, co dało mu łącznie dodatkowe 100.000 dolarów.

Drugi bonus z Performance of the Night wywalczył Donald Cerrone, który jest już prawdziwym weteranem w zdobywaniu bonusów. Tym razem 50.000 dolarów powędrowało do jego kieszeni za poddanie Mike’a Perry’ego w walce co-main event.

„Cowboy” ma już na swoim koncie trzynaście bonusów zdobytych w walkach w UFC i brakuje mu już tylko dwóch do rekordzistów Nate’a Diaza i Joe Lauzona, którzy mają po 15.

Frekwencja w Pepsi Center wyniosła 11.426, ze sprzedażą biletów z bramek w wysokości $946.706.78.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *