UFC Fight Night 114: Pettis vs. Moreno na żywo na Extreme Sports Channel

Meksyk w ten weekend stanie się światową stolicą MMA – podczas sobotniej gali będziemy świadkami następujących walk na karcie głównej: Sergio Pettis vs. Brandon Moreno, Randa Markos vs. Alexa Grasso, Alan Jouban vs. Niko Price, Martin Bravo vs. Humberto Bandenay, Sam Alvey vs. Rashad Evans, Alejandro Perez vs. Andre Soukhamthath.

Starcie pomiędzy szykowanym na gwiazdę meksykańskiego MMA Brandonem Moreno a Sergiem Pettisem będzie walką wieczoru UFC Fight Night 114. Meksykanin wygrał każdą z trzech walk dla największej organizacji MMA na świecie, zgarniając dwa bonusy za występ wieczoru. Pettis również ma na koncie trzy zwycięstwa z rzędu i będzie chciał dołożyć kolejne, wykorzystując swój arsenał w płaszczyźnie stójkowej i niewątpliwą przewagę techniczną nad rywalem. Na jego niekorzyść mogą działać problemy kondycyjne, które ujawniały się w przeszłości i które w Meksyku mogą pojawić się wcześniej niż w dotychczasowych walkach. Czy niesiony dopingiem rodzimych kibiców Moreno odniesie kolejne zwycięstwo?

W kobiecej kategorii słomkowej Alexa Grasso zmierzy się z Randą Markos. Grasso, która w lutym tego roku doznała pierwszej porażki w karierze, ma nadzieję walczyć jak Joanna Jędrzejczyk i jak najszybciej stanąć do walki z mistrzynią z Polski. Najpierw jednak Grasso musi pokonać walczącą w kratkę Kanadyjkę, która w ostatniej swojej walce dla UFC wygrała z Carlą Esparzą. Czy Grasso wróci na zwycięską ścieżkę?

W kategorii półśredniej do klatki po porażce z Gunnarem Nelsonem wraca Alan Jouban, podejmując Nika Price’a, który nie poczuł jeszcze w swojej karierze goryczy porażki. Faworytem starcia jest Jouban – ten solidny uderzacz i zapaśnik będzie miał w obu płaszczyznach przewagę nad Price’em, którego garda jest nieszczelna; dowodem na to był dwukrotny knockdown w ostatniej walce z Alexem Moreno. Czy Niko sprawi niespodziankę i zachowa nieskazitelny rekord?

Rashad Evans w swojej drugiej walce w kategorii średniej skrzyżuje rękawice z Samem Alveyem. Evans, będący po trzech porażkach z rzędu, stanie przed bardzo trudnym zadaniem: jego przeciwnik będzie czekał, by skontrować rywala, który z racji wielu już stoczonych wojen jest łatwym do znokautowania celem. Czy to starcie zakończy się już w pierwszej rundzie?

Więcej informacji na blogu Extreme Sports Channel: http://pl.extreme.com/blog/ufc, na fanpage’u: https://www.facebook.com/extremesportschannel.polska oraz Instagramie: https://www.instagram.com/extremesportschannel.polska/.

UFC Fight Night 114 Pettis vs. Moreno w nocy z  5 na 6 sierpnia o godzinie 4:00

Powtórki: 6, 7 i 11 sierpnia o 21:00

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *