UFC Fight Night 113: Nelson vs. Ponzinibbio na Extreme Sports Channel

W niedzielny wieczór, za sprawą UFC, Glasgow stanie się stolicą światowego MMA. Na karcie głównej UFC Fight Night zmierzą się Gunnar Nelson vs. Santiago Ponzinibbio, Joanne Calderwood vs. Cynthia Calvillo, Stevie Ray vs. Paul Felder, Jack Marshman vs. Ryan Janes, Khalil Rountree vs. Paul Craig, James Mulheron vs. Justin Willis.

W walce wieczoru zobaczymy utytułowanego parterowca Gunnara Nelsona, którego w ostatnich czterech walkach zatrzymał tylko pretendent do walki o pas, Damian Maia. Naprzeciw Islandczyka stanie argentyński specjalista od uderzeń, Santiago Ponzinibbio. Stylistycznie to dwaj zupełnie różni zawodnicy. Agresywny zawodnik z Ameryki Południowej prócz solidnej stójki posiada też bardzo wysokie umiejętności z zakresu tzw. defensywnych zapasów i jeśli Nelson nie przeniesie szybko walki do parteru może go czekać bardzo ciężka przeprawa i stopniowe wypunktowywanie, które może zakończyć się ciężkim nokautem z rąk Ponzinibbio. Którego z zawodników wygrana znacznie przybliży do walki o pas?

W słomkowej kategorii kobiecej utalentowana Cynthia Calvillo zmierzy się z Joanne Calderwood.  Dla Calvillo to już trzecia walka w tym roku dla UFC. Jej rekord jest nieskazitelny, a dwie poprzednie walki wygrała przez poddanie. Trenująca w Tristar Gym Calderwood zapowiada rywalce piekło w swoim rodzinnym mieście, twierdząc, że ostatnia porażka z Jessicą Andrade dała jej wiele do myślenia i pomogła spojrzeć na słabe strony. Czy zdeterminowana Szkotka zrobi pierwszą rysę na rekordzie Calvillo?

W kategorii lekkiej Stevie Ray podejmie Paula Feldera. Obaj znani są z charakteru do walki oraz preferują wymiany stójkowe, co zapowiada wojnę w tej płaszczyźnie. Agresja i szeroki wachlarz technik będą po stronie Feldera, natomiast szybkość i taktyka to domeny Raya, który jeśli nie będzie się wdawał w mordercze wymiany, trzymając rywala na dystans może wygrać ten pojedynek. Czy będziemy świadkami nokautu wieczoru?

Doświadczony Walijczyk Jack Marshman stanie naprzeciwko Kanadyjczyka Ryana Janesa w kategorii średniej. Walijczyk po swojej stronie będzie mieć kibiców, kondycje, szybkość oraz umiejętności parterowe. Jego przeciwnik będzie bronił sprowadzeń starając się trafiać rywala. Obaj w UFC stoczyli po dwie walki, mając po jednym zwycięstwie i jednej porażce na koncie – który z nich zapisze drugie zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie?

Paul Craig i Khalil Rountree to kolejna walka na karcie głównej, tym razem w kategorii półciężkiej. Dla Amerykanina przygoda z UFC nie rozpoczęła się dobrze – dwie pierwsze walki przegrał, w trzeciej dopiero poznał smak wygranej. Szkot natomiast w ostatniej swojej walce uległ rywalowi, co może zapowiadać chęć odegrania się, tym bardziej że będzie go nieść doping własnej publiczności. Mający bardzo ciężki cios Rountree z pewnością będzie polował w stójce na rywala, który schodząc do parteru zechce tam rozprawić się z Amerykaninem. Jaka płaszczyzna okaże się zwycięska w tym pojedynku?

Więcej informacji na blogu Extreme Sports Channel: http://pl.extreme.com/blog/ufc, na fanpage’u: https://www.facebook.com/extremesportschannel.polska oraz Instagramie: https://www.instagram.com/extremesportschannel.polska/.

UFC Fight Night Nelson vs. Ponzinibbio 16 lipca o 21:00

Powtórki: 18 lipca o 21:00 i 21 lipca o 22:00

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *