UFC Fight Night 112 Chiesa vs. Lee na Extreme Sports Channel

UFC powraca do Stanów Zjednoczonych – na gali UFC Fight Night 112: Chiesa vs. Lee będziemy świadkami pojedynków: Michael Chiesa vs. Kevin Lee, Tim Boetsch vs. Johny Hendricks, Felice Herrig vs. Justine Kish, Joachim Christensen vs. Dominick Reyes, Tim Means vs. Alex Garcia oraz BJ Penn vs. Dennis Siver.

Emocji walce wieczoru pomiędzy Chiesą a Lee dodają okoliczności ich ostatniego spotkania na konferencji prasowej, podczas której między zawodnikami doszło do rękoczynów – całą sytuację będą mogli sobie wyjaśnić w  sportowej atmosferze już w niedzielną noc. Chiesa będzie pierwszym przeciwnikiem mającym przewagę warunków fizycznych nad Lee, jednak ten ostatni będzie chciał przeciwstawić się umiejętnościami zapaśniczymi, sprowadzając Chiesę do parteru i ubijając go na ziemi. Walka na dystansie pięciu rund będzie testem wytrzymałości oraz charakteru dla obu – czy znany z żelaznej kondycji Chiesa pokona Lee?

W drugiej walce tego wieczoru Johny Hendricks podejmie powracającego po porażce Tima Boetscha. Hendricks, były mistrz kategorii półśredniej, jest faworytem tego starcia. Może on mieć jednak problemy z agresywnym i wywierającym ciągłą presję Boetschem, który dodatkowo dysponuje nokautującym ciosem. Czy zwinność i dobre zapasy Hendricksa pozwolą mu  wygrać tę walkę?

W słomkowej kategorii kobiecej Felice Herrig będzie walczyć o trzecie zwycięstwo z rzędu, które pozwoli jej zbliżyć się czołówki swojej dywizji. Jej przeciwniczką będzie urodzona w Petersburgu Justine Kish, która nie poznała jeszcze smaku porażki w MMA. Obie zawodniczki wywodzą się ze sportów uderzanych, jednak nie oznacza to, że będą toczyć walkę tylko w stójce. Czy Herrig powtórzy sukces z walki z Curran i podda Rosjankę w parterze?

W kategorii piórkowej legendarny BJ Penn zmierzy się z Dennisem Siverem. Hawajczyk w styczniu tego roku wrócił do UFC po trzyletniej przerwie, jednak został pokonany przez Yaira Rodrigueza, co przedłużyło jego serię porażek do czterech z rzędu. Niemiec, który do oktagonu wraca po dwóch latach, walkę będzie chciał utrzymać w stójce, BJ Penna natomiast do upragnionego zwycięstwa przybliżyć mogą umiejętności parterowe. Który z nich lepiej zrealizuje plan taktyczny i zwycięży?

Tim Means – zawodnik mający burzliwe życie, które zmienił dzięki MMA – wraca do oktagonu po marcowej porażce z Alexem Oliveirą, by tym razem zmierzyć się z Alexem Garcią. Means do poprzedniej walki przystąpił z poważną kontuzją, ale, jak sam mówi, teraz już jest w pełni sił i może walczyć z kolejnym przeciwnikiem. Wedle słów Meansa „Garcia jest łatwym celem ze względu na słabą kondycję”. Garcia z kolei spodziewał się pojedynku z kimś wyżej w rankingu swej kategorii, a Meansa uważa za „przewidywalnego i łatwego do ubicia zawodnika”. Obaj walczą ostatnio w kratkę – który z nich wróci na zwycięskie tory?

Więcej informacji na blogu Extreme Sports Channel: http://pl.extreme.com/blog/ufc, na fanpage’u: https://www.facebook.com/extremesportschannel.polska oraz Instagramie: https://www.instagram.com/extremesportschannel.polska/.

UFC Fight Night 112: Chiesa vs. Lee w nocy z 25 na 26 czerwca o godzinie 3:00

Powtórki: 27 czerwca o 21:00 i  30 czerwca o 22:00

Informacja prasowa

One thought on “UFC Fight Night 112 Chiesa vs. Lee na Extreme Sports Channel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *