UFC Fight Night 109 Gustafsson vs. Teixeira na Extreme Sports Channel

Już w najbliższy weekend UFC zawita do stolicy Szwecji, Sztokholmu, by dać europejskim fanom możliwość obejrzenia kolejnej emocjonującej gali, na której zmierzą się: Alexander Gustafsson vs. Glover Teixeira, Volkan Oezdemir vs. Misha Cirkunov, Peter Sobotta vs. Ben Saunders, Abdul Razak Alhassan vs. Omari Akhmedov, Oliver Enkamp vs. Nordine Taleb oraz Jack Hermansson vs. Alex Nicholson.

Walką wieczoru będzie starcie w kategorii półciężkiej pomiędzy numerem 1, Alexandrem Gustafssonem, a numerem 2, Gloverem Teixeirą. 37-letni Brazylijczyk po ciężkim nokaucie

z rąk Anthony’ego Johnsona pokonał przez decyzję Jareda Cannoniera i liczy, że kolejne dwie wygrane otworzą mu drogę do pojedynku o pas. Szwed wraca do oktagonu po urazie pleców i również chce się bić o pas w niedalekiej przyszłości. Starcie w rodzinnym mieście, przed własną publicznością, jest dla niego spełnieniem marzeń. Obaj zawodnicy są doświadczeni, posiadają imponujące umiejętności i są żądni wygranej – ale tylko jeden może zwyciężyć.

W drugiej walce wieczoru niepokonany w UFC i kończący wszystkie swoje walki przed czasem Misha Cirkunov zmierzy się z Volkanem Oezdemirem. Ten ostatni to kickboxer, którego debiut w UFC miał miejsce w lutym tego roku, gdzie zastąpił kontuzjowanego Jana Błachowicza, odnosząc dość kontrowersyjne zwycięstwo przez decyzję nad Ovincem St. Preuxem. Jeśli Cirkunov zdoła przenieść walkę do parteru, będziemy prawdopodobnie świadkami kolejnego poddania w jego wykonaniu – czy to może jednak Oezdemir zastopuje swojego rywala ciosami?

Urodzony w Zabrzu Peter Sobotta stanie naprzeciw Bena Saundersa w walce w kategorii półśredniej. Polak wraca do klatki po półrocznej przerwie, a jego cztery ostatnie walki to trzy wygrane. Saunders natomiast w sześciu ostatnich walkach dla najlepszej federacji na świecie odniósł pięć zwycięstw. Polak bardzo rozwinął umiejętności stójkowe, ponadto walcząc

z odwrotnej pozycji będzie miał w tej płaszczyźnie przewagę. Zawodnik jednak musi uważać na klincz i główną broń Saundersa – kolana, oraz szeroki wachlarz poddań w parterze. Czy Sztokholm okaże się dla naszego rodaka szczęśliwym miejscem starcia?

Niepokonany Abdul Razak Alhassan podejmie się walki z Omarem Akhmedovem w kategorii półśredniej – będzie to stracie uderzacza z grapplerem. Posiadający nokautujące uderzenie Alhassan wszystkie walki kończył w pierwszej rundzie, co paradoksalnie może być szansą dla Akhmedova, który, jeśli przetrwa falowe ataki Amerykanina, może w kolejnych rundach narzucić swoją taktykę i poddać zmęczonego i nieprzyzwyczajonego do długiej walki rywala. Który z nich wyjdzie zwycięsko z tego starcia?

Jack Hermansson  zawalczy z Alexem Nicholsonem w dywizji średniej, boksersko mocniejszy Hermansson będzie musiał się przeciwstawić nastawionemu na techniki nożne Nicholsonowi. Mimo że obaj zawodnicy mają bardzo dobre warunki fizyczne, to jednak przewaga wytrzymałości powinna być po stronie Szweda. Czy uda mu się wygrać ku radości swoich rodaków?

Więcej informacji na blogu Extreme Sports Channel: http://pl.extreme.com/blog/ufc, na fanpage’u: https://www.facebook.com/extremesportschannel.polska oraz Instagramie: https://www.instagram.com/extremesportschannel.polska/.

UFC FIGHT NIGHT 109 Gustafsson vs. Teixeira 28 maja o godzinie 19:00

Powtórki: 30 maja i 2 czerwca o 22:00

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *