UFC Fight Night 108: Swanson vs. Lobov na Extreme Sports Channel

Już w nadchodzący weekend UFC zawita do Nashville w stanie Tennessee, gdzie podczas gali UFC Fight Night 108 będziemy świadkami walk: Cub Swanson vs. Artem Lobov, Al Iaquinta  vs. Diego Sanchez, Ovince Saint Preux vs. Marcos Rogerio De Lima, John Dodson  vs. Eddie Wineland, Jake Ellenberger vs. Mike Perry oraz Stevie Ray vs. Joe Lauzon. Na transmisję zapraszamy w nocy z 22 na 23 kwietnia o godz. 4:00.

Kilkutygodniowe prowokacje Artema Lobova przyniosły skutek i skrzyżuje on rękawice z Cubem Swansonem. Obaj zawodnicy powrócili na zwycięską ścieżkę i prezentują wysoką formę przed tym starciem, którego faworytem jest Swanson. 30-letni Rosjanin, będący bliski zwolnienia po pierwszych dwóch walkach w UFC, zmierzy się ze sklasyfikowanym na czwartej pozycji wagi lekkiej Amerykaninem. Emocje w tej walce gwarantuje ultraofensywny styl, jaki prezentują obydwaj fighterzy. Czy będziemy świadkami nokautu roku?

W oktagonie zobaczymy również pojedynek Ala Iaquinty z Diego Sanchezem. Ten ostatni walczy w kratkę, przeplatając zwycięstwa porażkami. Iaquinta natomiast wraca do oktagonu po dwuletniej przerwie, co stawia jego formę pod dużym znakiem zapytania. Możemy być jednak możemy, że charakter Sancheza i Iaquinty gwarantuje pełną zwrotów akcji wojnę. Czy walka ta zostanie uznana za starcie roku?

Bardzo ciekawie zapowiada się walka w kategorii półciężkiej pomiędzy Ovincem Saint Preuxem i Marcosem Rogerio De Limą. Dla Saint Preuxa będzie to próba utrzymania kontraktu
z największą federacją MMA na świecie. Zawodnik ten, walczący z odwrotnej pozycji, jest po trzech porażkach z rzędu i zapewne będzie się starał przenieść walkę do parteru i pracować ciosami z góry, by w tej płaszczyźnie ubić rywala. Marcos Rogerio nie dysponujący doskonałą kondycją spróbuje skończyć ten pojedynek już w pierwszej rundzie. Który okaże się mieć lepszą taktykę?

W dywizji półśredniej staną naprzeciw siebie Jake Ellenberger i Mike Perry. Będzie to starcie doświadczenia z młodością, a jednocześnie uderzaczy posiadających atomowe ciosy i tytanowe szczęki. Ellenberger zbliża się powoli do końca kariery, natomiast Perry jest na jej początku – kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?

W kategorii koguciej spotkają się John Dodson i Eddie Wineland. Przewaga warunków fizycznych jest po stronie tego ostatniego, natomiast szybkość to atut Dodsona. Dywizja kogucia charakteryzuje się szybkimi akcjami i niesamowitą dynamiką – czy starcie to wyjdzie poza pierwszą rundę?

W kategorii lekkiej zawalczą Stevie Ray i Joe Lauzon. Ten pierwszy, będący mańkutem, jest bardzo dobrze poukładany boksersko i będzie starał się punktować Lauzona, którego celem będzie zejście do parteru. Dobra praca na nogach Raya może jednak pokrzyżować jego plany – który z nich zaliczy drugą wygraną z rzędu?

Więcej informacji na blogu Extreme Sports Channel: http://pl.extreme.com/blog/ufc, na fanpage’u: https://www.facebook.com/extremesportschannel.polska oraz Instagramie: https://www.instagram.com/extremesportschannel.polska/.

UFC Fight Night 108: Swanson vs. Lobov w nocy z 22 na 23 kwietnia o 4:00.

Powtórki: 23, 24 kwietnia o 21:00 i 28 kwietnia o 22:00

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *