UFC Fight Night 103: Rodriguez vs. Penn – wyniki

Wyniki po przejściu.

Walka wieczoru:
145 lbs: Yair Rodriguez pokonał B.J. Penna przez TKO (kopnięcie frontalne i ciosy) 0:24, runda 2

135 lbs: Augusto Mendes pokonał Frankiego Saenza przez niejednogłośną decyzję
265 lbs: Oleksiy Oliynyk pokonał Viktora Pestę przez poddanie (duszenie ezekiel) 2:57, runda 1
155 lbs: Tony Martin pokonał Alexa White’a przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 0:00 czasu polskiego):
115 lbs: Nina Ansaroff pokonała Jocelyn Jones-Lybarger przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:39, runda 3
265 lbs: Walt Harris pokonał Chase’a Shermana przez KO (kolano i ciosy) 2;41, runda 2
205 lbs: Joachim Christensen pokonał Bojana Mihajlovicia przez TKO (ciosy) 2:05, runda 3
265 lbs: Cyril Asker pokonał Dmitriego Smoliakova przez TKO (ciosy) 2:41, runda 1

Polak rozpoczął pojedynek od kilku prostych w stójce, po niecałej minucie Marcin zepchnął rywala na siatkę i próbował obalać jednak mocne łokcie a’la Travis Browne sprawiły naszemu rodakowi wiele problemów. W połowie rundy pod siatką, po wyhaczeniu Held sprowadził walkę do parteru i zajął boczną. Na około minutę przed syreną kończącą rundę Amerykanin zdołał wrócić na nogi. Drugą odsłonę Polak zaczął od udanego sprowadzenia, ale przez moment Joe był bliski zapięcia gilotyny, po minucie od rozpoczęcia drugiej odsłony Held był już za plecami oponenta, ale nic wielkiego z tego nie wynikło. Walka wróciła do dystansu kickbokserskiego, ale po około minucie Marcin dopisał do swojego konta kolejne udane sprowadzenie. Będąc z góry w gardzie rywala Polak musiał bronić się przed próbą balachy. W ostatnich pięciu minutach Marcin po raz czwarty obalił Amerykanina, ale lekcy szybko wrócili do walki w stójce gdzie niewielką przewagą dysponował Lauzon jednak Held dokładał kolejne sprowadzenia. Po 15 minutach walki dwóch z trzech sędziów punktowych wskazało na Lauzona i to Amerykanin mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Decyzja co najmniej kontrowersyjna.

5 thoughts on “UFC Fight Night 103: Rodriguez vs. Penn – wyniki