UFC 97: Silva vs. Leites 18 kwietnia!


Po ostatnich oświadczeniach władz UFC, wkońcu dowiedzieliśmy się wiele rzeczy o nadchodzącej, bardzo dobrze zapowiadającej się gali UFC 97. Gala ma odbyć się 18 kwietnia, w Bell Centre, Montreal.

Jak już zostało wcześniej podane, na gali main eventem będzie walka o pas wagi średniej pomiędzy Andresonem Silva a Thalesem Leitesem. Drugim main eventem gali będzie zapowiadana długo walka pomiędzy byłym mistrzem UFC wagi półciężkiej Chuckiem Liddellem a byłym mistrzem Pride GP 2005 Mauricio Shogunem Rua.

Bilety na galę do sprzedaży wchodzą już 13(dla członków klubu UFC już 11) lutego, main event gali jak zwykle będzie można obejrzeć na PPV.

UFC poraz drugi odwiedzi Kanadę. Poprzenia gala odbywająca się w Montrealu (UFC 83: Serra vs. St Pierre II) przyniosła bardzo dobre zarobki dla organizacji.

Zapowiadają się bardzo ciekawe walki. Szczególnie walki Andersona Silvy z Thalesem Leitesem, oraz Chucka Liddella z Shogunem Rua.

Anderson Silva nie przegrał żadnej walki w UFC. Wszystkie ze swoich 8 walk wygrał, jest uważany za najlepszego zawodnika pound for pound UFC, zmierzy się z Leitesem, który aktualnie wygrał 5 walk pod rząd. Leites jest 27 latkiem, który zadebiutował w UFC w 2006 roku. W pierwszej swojej walce przegrał z Martinem Kampmannem. Była to jego jedyna porażka w całej karierze MMA.

Chuck Liddell przychodzi do walki z Shogunem po porażce przez ciężkie KO z Rashadem Evansem, przegrał 3 ze swoich ostatnich 4 walk. Mauricio Shogun Rua wchodzi do walki po dość słabej walce z Markiem Colemanem na gali UFC 93. Brazylijczyk napewno będzie chciał pokonać Chucka w tej walce i wrócić na szczyt rankingów LHW.

Rozpiska na dzień dzisiejszy(jeszcze nie potwierdzona):
Mistrz wagi średniej Anderson Silva vs. Thales Leites
Chuck Liddell vs. Mauricio „Shogun” Rua
Luis Cane vs. Steve Cantwell
Krzysztof Soszynski vs. Brian Stann
Ed Herman vs. David Loiseau
Jason MacDonald vs. Nate Quarry
Xavier Foupa-Pokam vs. Denis Kang
Sam Stout vs. Matt Wiman
David Bielkheden vs. Mark Bocek
Ryo Chonan vs. T.J. Grant

3 thoughts on “UFC 97: Silva vs. Leites 18 kwietnia!

  1. a o Krzyśku autor zapomniał wspomnieć ? 😀 Nie no oby taka rozpiska pozostała. Świetnie, że Soszyński pojawia się na rozpisce. Dla Shoguna to chyba za wcześnie… ale jeśli nie teraz to kiedy? A main event genialny. Jakby jeszcze wkręcili GSP (Kanadyjczyka) vs Thiago Alves to by była gala. Ale o GSP narazie zapomnijmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *