UFC 257: Poirier vs McGregor 2 kolejną galą z wysoką sprzedażą PPV

Chris Unger/Zuffa LLC

Wygląda na to, że powrót Conora McGregora i walka rewanżowa z Dustinem Poirierem w pojedynku wieczoru gali UFC 257 wygenerowały dużą oglądalność i sprzedaż PPV.

Zgodnie z poniedziałkowym raportem Sports Business Journal, ESPN+ odnotowało 1,2 miliona sprzedanych pay-per-view w związku z galą UFC 257 w Abu Zabi. W walce wieczoru Dustin Poirier pokonał Conora McGregora przez TKO w drugiej rundzie w rewanżowym starciu w wadze lekkiej. Kolejne 400 tysięcy sprzedanych międzynarodowych PPV dało wynik na poziomie 1,6 miliona.

Mike Bohn z MMA Junkie informował dzień wcześniej, że 1,6 miliona to dolna granica sprzedaży subskrypcji PPV.

UFC nie jest firmą notowaną na giełdzie i nie ujawnia danych finansowych. Wczesne raporty dotyczące sprzedaży PPV nie wspominają, czy organizacja musiała wydać znaczną liczbę zwrotów po doniesieniach o powszechnych problemach z dostępem do streamu na żywo, dla widzów, którzy zakupili PPV.

Tak czy inaczej, jeśli liczba 1,6 miliona się utrzyma, uczyni to UFC 257 jedną z najbardziej topowych gal w historii organizacji. UFC 229, na której Khabib Numagomedov wygrał z Conorem McGregorem, zanotowała 2,4 miliona sprzedanych PPV, podczas gdy UFC 202, na której McGregor wygrał z Nate’em Diazem, zanotowała 1,65 miliona sprzedanych PPV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.