UFC 220 i Bellator 192 powalczą o fanów i oglądalność w tym samym dniu 20 stycznia

Gala UFC 220 będzie rywalizowała z galą Bellator 192, ponieważ obydwie odbędą się 20 stycznia z tym wyjątkiem, że UFC wróci do Bostonu, a Bellator odbędzie się Inglewood w Kalifornii.

Prezydent UFC Dana White poinformował ESPN w poniedziałek, że organizacja wróci do Bostonu na początku 2018 r. z galą UFC 220. Przed organizacją Dana White’a nie lada wyzwanie zestawienia dobrej walki wieczoru, ponieważ Bellator w głównym pojedynku zestawił starcie o pas wagi półśredniej między mistrzem Douglasem Lima i Rorym MacDonaldem.

UFC wróci do Bostonu po dwóch latach od czasu zorganizowania w tym mieście ostatniej gali. Ostatnią galą była UFC Fight Night 81 w TD Garden na której w walce wieczoru TJ Dillashaw pokonał przez niejedno głośną decyzję Dominicka Cruza odbierając mu tytuł wagi koguciej.

O ten sam tytuł będą już w ten weekend walczyć mistrz Cody Garbrandt i TJ Dillashaw na gali UFC 217.

UFC 118 również odbyła się w Bostonie, a jej walką wieczoru był pojedynek między broniącym tytuł wagi lekkiej Frankie Edgarem a BJ Pennem natomiast w co-main vencie Randy Couture pokonał Jamesa Toney’a.

Chociaż Dana White powiedział niedawno, że następna walka Conora McGregora może odbyć się w Las Vegas, możliwe jest też, że jego walka w obronie tytułu z tymczasowym mistrzem Tonym Fergusonem mogłaby się odbyć w Bostonie. McGregor był już w Bostonie i ma silne wsparcie irlandzkich fanów w tym mieście.

Na chwilę obecną UFC 220 nie ma jeszcze ogłoszonych pojedynków natomiast Bellator 192 ma ogłoszoną tylko jedną walkę wspomnianą wcześniej o tytuł wagi półśredniej między mistrzem Douglasem Lima i Rorym MacDonaldem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.