UFC 218: Holloway vs Aldo II – wyniki i relacja na żywo

Walka o tytuł wagi piórkowej
145 lbs.: Max Holloway pokonał Jose Aldo przez TKO (ciosy w parterze) 4:51, runda 3 – walka o pas wagi piórkowej

Kata główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
265 lbs.: Francis Ngannou pokonał Alistaira Overeema przez KO (lewy podbródkowy) 1:42, runda 1
125 lbs.: Henry Cejudo pokonał Sergio Pettisa przez jednogłośną decyzję
155 lbs.: Eddie Alvarez pokonał Justina Gaethje przez TKO (kolano) 3:57, runda 3
115 lbs.: Tecia Torres pokonała Michelle Waterson przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 02:00 czasu polskiego):
155 lbs.: Paul Felder pokonał Charlesa Oliveirę przez KO (ciosy łokciami w parterze) 4:06, runda 2
170 lbs.: Yancy Medeiros pokonał Alexa Oliveirę przez TKO (ciosy) 2:03, runda 3
155 lbs.: David Teymur pokonał Drakkara Klose przez jednogłośną decyzję
115 lbs.: Felice Herrig pokonała Cortney Casey przez niejednogłośną decyzję

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 00:15 czasu polskiego):
115 lbs.: Amanda Cooper pokonała Angelę Maganę przez TKO (ciosy w parterze) 4:34, runda 2
170 lbs.: Abdul Razak Alhassan pokonał Sabaha Homasiego przez TKO (ciosy) 4:21, runda 1
205 lbs.: Dominick Reyes pokonał Jeremy’ego Kimballa przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:39, runda 1
265 lbs.: Justin Willis pokonał Allena Crowdera przez KO (ciosy) 2:33, runda 1

Max Holloway vs. Jose Aldo
Mistrzowskie starcie rozpoczęło się spokojnie, mistrz krążył wokół Aldo i wykorzystując zasięg ramion kąsał go długimi prostymi.. Jose odpowiadał dynamicznymi wejściami z uderzeniami prostymi i sierpowymi a także niskimi kopnięciami. Pierwszą odsłonę Brazylijczyk zakończył trafiając mocnym podbródkowym. W drugiej odsłonie piórkowi nieco chętniej wymieniali się uderzeniami a pojedynek nabierał tempa. W dziesiątej minucie Jose i Max poszli na mocną wymianę, z której zwycięsko wyszedł obecny mistrz. Na początku trzech pięciu minut mogło się wydawać, że Scarface zaczyna odrabiać straty jednak Błogosławiony przytomnie podkręcił tempo walki i z nawiązką odrobił straty z początku rundy. Co raz częściej Holloway atakował korpus Aldo, zaprzęgał do działania latające kolana i sierpy. Zmęczony i chwiejący się na nogach Jose w akcie desperacji szukał obalenia, ale to Max znalazł się w parterze na górze i atakował potężnymi ciosami. Na 10 sekund przed syreną sędzia zdecydował o przerwaniu walki ogłaszając w ten sposób wygraną a zarazem pierwszą udaną obronę pasa w wykonaniu Hawajczyka.

Alistair Overeem vs. Francis Ngannou
Dość niespodziewanie to Kameruńczyk skierował walkę pod siatkę, Ngannou zaatakował kilkoma uderzeniami zanim sędzia nakazał powrót do dystansu kickbokserskiego. Ciężcy zaczęli wymieniać uderzenia na środku klatki i nie trwało to długo, ponieważ Ngannou trafił Alistaira potężnym podbródkowym, po którym Holender padł jak nieżywy na matę.

Henry Cejudo vs. Sergio Pettis
Po wymianie kilku ciosów i niskich kopnięć w stójce Cejudo zdobył obalenie. Mistrz Olimpijski w zapasach z 2008r. dobrze skontrolował będącego w pozycji żółwia rywala i przez długi czas go obijał. Ok. minutę przed końcem rundy Henry trafił do gardy Pettisa i zadał kilka ciosów. Również w drugiej odsłonie były pretendent do mistrzowskiego tytułu bez większych problemów znalazł drogę do parteru gdzie mógł nie spiesząc się atakować młodszego rywala ciosami. Przez moment młodszy z braci Pettis straszył próbą trójkąta, ale Henry z ogromnym spokojem uniknął zagrożenia. Trzecia runda była bardzo podobna do drugiej, po kilku wymianach ciosów w stójce Cejudo zszedł do jednej nogi obalił a następnie skontrolował Sergio w parterze i obijał jednak na nieco ponad minutę przed końcem 24-latek zdołał wrócić na nogi. Po pełnym dystansie sędziowie nie mieli wątpliwości, zawodnikiem lepszym był 30-letni Henry Cejudo.

Eddie Alvarez vs. Justin Gaethje
Równo z początkiem walki lekcy ruszyli do mocnych wymian uderzeń, Gaethje polował mocnymi overhandami i lowkickami zaś Alvarez atakował głównie pięściarsko ochoczo obijając korpus Justina. W trzeciej minucie walki, po przechwycie kopnięcia Eddie próbował obalać, ale Highlight sprawnie wrócił na nogi. W ostatnich minutach przed syreną Alvarez starał się podkręcić tempo walki zadając więcej uderzeń. W drugiej odsłonie – pomimo ograniczanej przez lowkicki mobilności – Eddie szedł do przodu i nadal chętnie atakował. W dziewiątej minucie pojedynku Underground King naruszył rywala ciosami na korpus i głowę, ale Justin odgryzał się pojedynczymi kopnięciami lub ciosami sierpowymi. W ostatnich pięciu minutach Eddie okresowo wykorzystywał odwrotną pozycję by chronić okopaną wykroczną nogę. Z kolei Gaethje coraz częściej korzystał z mocnych ciosów podbródkowych, które w większości czysto dochodziły celu. Na nieco ponad minutę przed końcem walki Alvarez trafił potężnym kolanem, po którym Justin padł na matę a sędzia widząc brak chęci do dalszej walki zdecydował się przerwać widowisko.

Tecia Torres vs. Michelle Waterson
Początkowo nieco aktywniejszą zawodniczką była Waterson, która próbowała atakować w stójce a tuż po obaleniu przez Torres zajęła jej plecy. Po chwili Panie wróciły do walki w stójce gdzie inicjatywę zaczęła przejmować Tecia wciskając rywalkę w siatkę i obijając ją w klinczu. Po minucie drugiej odsłony Waterson świetnym rzutem przeniosła walkę do parteru, na ziemi podopieczna Grega Jacksona dobrze skontrolowała rywalkę jednak nie wyprowadzała znaczącej ofensywy uderzanej. Tuż przed syreną Torres postraszyła próbą trójkąta nogami i wróciła do stójki. Chcąc zaznaczyć swoją dominację na kartach sędziów w ostatniej rundzie Tecia bardziej agresywnie ruszyła do przodu, uderzeniami w stójce naruszyła zmęczoną rywalkę, w parterze zajęła plecy i była bliska skończenia walki jednak Waterson dotrwała do końca i Torres zwyciężyła na punkty.

Charles Oliveira vs. Paul Felder
Już w pierwszej minucie Brazylijczyk znalazł drogę do obalenia jednak Felder zdołał wrócić na nogi. Lekcy kontynuowali walkę w zwarciu gdzie Charles nieustannie szukał okazji do poddania przez duszenie d’arce, Paul spokojnie się bronił. Później Do Bronx zaszedł za plecy Feldera i próbował go udusić, ale i tym razem Amerykanin dobrze się wybronił. Co więcej, Paul aż do syreny mocno z góry obijał rywala. Również na początku drugiej odsłony Oliveira sklinczował i szukał sprowadzenia – nieskutecznie, Paul obalił i kontynuował obijanie Charlesa z góry. Niesamowicie zmęczony Brazylijczyk zdobył się jeszcze na próbę dojścia do dźwigni na nogę i była to ostatnia rzecz jaką zrobił w tej walce. Felder coraz bardziej się rozpędzał a po serii celnych łokci sędzia zakończył pojedynek.

Alex Oliveira vs. Yancy Medeiros
Półśredni nie potrzebowali specjalnego zaproszenia do ataku, obaj ochoczo oddawali się ofensywie co – po knockdownie na samym początku – znacznie lepiej wychodziło Brazylijczykowi. Oliveira znacznie częściej ciosami dosięgał szczęki rywala, atakował mocnymi kolanami i łokciami w klinczu. Szczęka Medeirosa byłą ciągle wystawiona na próbę i tylko jej mocno ponadprzeciętna trwałość pozwoliła Hawajczykowi ukończyć pierwszą odsłonę. W drugiej odsłonie tempo walki nieco spadło, zawodnicy odczuwali już trudy pojedynku jednak nadal dążyli do skończenia przed czasem. Po paru minutach co raz lepiej radził sobie Yancy atakując długimi prostymi i celnymi ciosami na wątrobę. W dziesiątej minucie Hawajczyk znakomicie skontrował próbę obalenia w wykonaniu Alexa, sam sprowadził walkę do parteru gdzie zajął dosiad i spuścił na głowę Brazylijczyka kilka potężnych uderzeń. Na początku ostatnich pięciu minut Oliveira szukał drogi do walki w parterze, obalił, ale Yancy przytomnie obrócił się i znalazł na górze. Nie wiele później walka wróciła do stójki gdzie wycieńczony Alex zasłonił się gardą i pod siatką przyjmował kolejne ciosy, gdy padł na matę sędzia przerwał walkę.

David Teymur vs. Drakkar Klose
W reakcji na krążącego pod siatką Teymura Amerykanin gestykulował domagając się aktywniejszej walki. Obaj lekcy początkowo polowali głównie na kopnięcia, które w większości nie dochodziły
czysto de celu. Na pół minuty przed syreną, tuż po froncie Davida, Amerykanin obalił jednak nie utrzymał rywala długo na plecach. Klose coraz częściej próbował mocno atakować jednak Szwed znakomicie przepuszczał ofensywę rywala. W dziewiątej minucie pojedynku najpierw David a później Drakkar próbowali przenosić walkę do parteru, obaj nieskutecznie. Kilkanaście sekund później Amerykanin trafił mocnym kopnięciem na korpus i kilkoma ciosami, które Teymur wyraźnie odczuł. Chwilę później Szwed przechwycił kopnięcie, zdobył sprowadzenie i do syreny atakował ciosami z gardy. W ostatnich pięciu minutach Klose wyszedł z wyraźnie bardziej agresywnym nastawieniem atakując częściej i szukając sprowadzeń. Walka przerodziła się w nieco bardziej chaotyczne widowisko, w którym obaj lekcy trafiali pojedynczymi uderzeniami. Po upływie 15 minut sędziowie

Felice Herrig vs. Cortney Casey
Po 2,5 minuty wymian w stójce prowadzonych w ślimaczym tempie, Herrig przycisnęła Cortney do siatki i kilkanaście sekund później obalił. W parterze 34-latka zajęła półgardę, ale nie była w stanie wiele zrobić, Cortney udało się odwrócić pozycje dobrym sweepem, ale chwilę później obie Panie wróciły na nogi. Na początku drugich pięciu minut Casey wypracowała niewielką przewagę w stójce, ale w późniejszych minutach to Herrig częściej dochodziła do głosu ze swoimi sierpami. Całe ostatnie 5 minut zawodniczki przewalczyły w dystansie kickbokserskim, nie wydarzyło się absolutnie nic wartego uwagi a i żadna z zawodniczek (nawet po wymianie pewnych słownych i gestownych „urzejmości”) nie wykazywała szczególnych chęci do zaznaczenia swojej przewagi.

Amanda Cooper vs. Angela Magana
Po ok. minucie walki w stójce Amanda zepchnęła rywalkę na siatkę, szybko złapała klamrę i chciała obalać, ale Magana mocno złapała się siatki. Mimo to 26-latka chwilę później dopięła swego sprowadzając walkę do parteru. Na ziemi inicjatywa ciągle była po stronie uczestniczki 23 edycji TUF-a, Cooper zajmowała plecy i dosiad wykorzystując okazje do zadawania uderzeń. Już w pierwszych sekundach drugiej odsłony Amanda zdobyła kolejne sprowadzenie, będąc z góry w gardzie, półgardzie i za plecami kontynuowała dzieło zniszczenia ochoczo korzystając przy tym z łokci. W dziesiątej minucie walki sędzia pojedynku uznał, że już wystarczy i przerwał walkę.

Abdul Razak Alhassan vs. Sabah Homasi
Półśredni zgotowali publiczności niesamowite widowisko, od początku Abdul i Sabah ruszyli do mocnych wymian. Alhassan dobrze pracował lowkickami, naruszył Homasiego w jednej z pierwszych akcji i dążył do klinczu co okazało się być dla niego trochę zgubne, ponieważ przy okazji otrzymał kilka celnych uderzeń, które były powodem jego problemów. Nieco później, walcząc na nogach półśredni wdali się w szaloną wymianę, po której Homasi poszukał sprowadzenia przyjmując przy tym mocne uderzenie. Sabah szybko złapał nogi rywala jednak sędzia Herb Dean zdecydował się przerwać walkę na co od razu zaprotestował Homasi.

Jeremy Kimball vs. Dominick Reyes
Drugi pojedynek gali lepiej rozpoczął Kimball, który zepchnął oponenta na siatkę a następnie zdobył sprowadzenie. Dominick chwilę później wrócił na nogi i obalił, zaczął atakować ciosami a następnie zajął plecy rywala skąd założył duszenie, które Jeremy musiał odklepać.

Justin Willis vs. Allen Crowder
Od początku pojedynku karty w oktagonie rozdawał Willis, reprezentant American Kickboxing Academy prezentował się znacznie lepiej od strony szybkościowej i częściej trafiał czy to w kontrze na przechwycone kopnięcia czy z tajskiego klinczu. W trzeciej minucie walki Justin naruszył rywala lewym sierpem, następnie poszedł za ciosem i kolejnymi uderzeniami pod siatką zakończył pojedynek.

8 thoughts on “UFC 218: Holloway vs Aldo II – wyniki i relacja na żywo