UFC 214: Cormier vs. Jones 2 na Extreme Sports Channel

Sobotnia noc z UFC to pięć emocjonujących walk na karcie głównej, a wśród nich: walka o pas w kategorii półciężkiej Daniel Cormier vs. Jon Jones, walka o pas w kategorii półśredniej Tyron Woodley vs. Demian Maia oraz walka o pas w kobiecej kategorii piórkowej Cris Cyborg vs. Tonya Evinger. Na karcie głównej zobaczymy również starcia: Robbie Lawler vs. Donald Cerrone oraz Jimi Manuwa vs. Volkan Oezdemir.

Walką wieczoru będzie rewanżowe starcie w kategorii półciężkiej między Danielem Cormierem a Jonem Jonesem. Po kilku życiowych zakrętach i wpadce dopingowej, do oktagonu wraca Jon Jones – jedyny zawodnik, który odniósł zwycięstwo nad Danielem Cormierem. Wzajemna antypatia, podkreślana wojną w mediach społecznościowych, podgrzewa dodatkowo emocje związane z tym starciem – mimo że Jones jest jego faworytem, nie stawia to na straconej pozycji broniącego tytułu, 38-letniego już Cormiera. Forma pretendenta to wielka niewiadoma, ponieważ były mistrz w ciągu ostatnich 24 miesięcy walczył tylko dwukrotnie. Stracie to może pójść w obie strony, może potrwać pięć rund, może zakończyć się szybkim nokautem lub poddaniem – czy będzie to walka roku?

Jeden z najbardziej skromnych zawodników UFC, Demian Maia, po siedmiu wygranych z rzędu doczekał się w końcu walki o pas. Pretendent wraca do oktagonu po zaledwie dwuipółmiesięcznej przerwie, co na pewno będzie przewagą dla mistrza, który ostatnią walkę stoczył w marcu tego roku i miał więcej czasu na regenerację oraz przygotowania. Parter i sprowadzenia to domena Mai, który wielokrotnie udowadniał, że jest w stanie wygrać z wyżej notowanym przeciwnikiem. Oznacza to, że mistrza czeka ciężki pojedynek, i jeśli nie zdoła on utrzymać Brazylijczyka na dystans, możemy być świadkami niespodzianki. Czy 39-letni Maia zdobędzie pas?

Po pozbawieniu Germaine De Randamie pasa wagi piórkowej, w walce o mistrzostwo w tej kategorii zmierzą się Cris Cyborg z Tonyą Evinger (po wcześniejszym wycofaniu się Megan Anderson). Tonya Evinger jest niepokonana od 2011 roku. W 2013 roku starała się dostać do The Ultimate Fighter, jednak w eliminacjach uległa Raquel Pennington. Walka o pas jest jej debiutem w największej organizacji MMA na świecie. Jej przeciwniczka, która jest zdecydowaną faworytką tego starcia, ostatnią walkę przegrała w 2005 roku w swoim debiucie w MMA, zaś 90% swoich walk wygrywa przez nokaut, w ciągu pierwszych dwóch rund. Która z nich zdobędzie pas?

Kategoria półśrednia to szlagierowo zapowiadające się starcie byłego mistrza Robbiego Lawlera z Donaldem Cerronem. Lawler, bijący z odwrotnej pozycji, będzie miał przewagę siłową. Dodatkowo, ostatnią walkę zawodnik stoczył rok temu, a biorąc pod uwagę liczbę wojen, jakie stoczył w karierze, odpowiednio długa regeneracja może być dla niego kluczem do sukcesu. Regularnie bijący się Cerrone w ostatnich walkach przyjął sporo ciosów i jego forma stoi pod dużym znakiem zapytania – mimo to powinien mieć przewagę szybkościową i kondycyjną, przynajmniej w pierwszej rundzie. Czy ta wojna zakończy się spektakularnym nokautem?

Walkę w stójce zapewne zafundują widzom Jimi Manuwa oraz Volkan Oezdemir. Oezdemir zakłada, że tylko zakończenie walki przed czasem pozwoli mu zbliżyć się do walki o pas. Będzie to jednak niełatwe – Manuwa znany jest z bardzo ciężkiego ciosu, a jego kopnięcia często otwierają mu drogę do nokautu. Czy to starcie wyjdzie poza pierwszą rundę?

Więcej informacji na blogu Extreme Sports Channel: http://pl.extreme.com/blog/ufc, na fanpage’u: https://www.facebook.com/extremesportschannel.polska oraz Instagramie: https://www.instagram.com/extremesportschannel.polska/.

UFC 214 Cormier vs. Jones 2 w nocy z 29 na 30 lipca o godzinie 4:00

Powtórki:  30 lipca o 21:00, 1 sierpnia o 21:00, 4 sierpnia o 22:00

Informacja prasowa

One thought on “UFC 214: Cormier vs. Jones 2 na Extreme Sports Channel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *