UFC 179: Aldo vs. Mendes 2 – wyniki i relacja na żywo

Walka o pas wagi piórkowej:
145 lbs: Jose Aldo pokonał Chada Mendesa przez jednogłośną decyzję ( 3 x 49-46 )

Karta główna ( godzina 4:00 czasu polskiego ):
205 lbs: Phil Davis pokonał Glovera Teixeirę przez jednogłośną decyzję
205 lbs: Fabio Maldonado pokonał Hansa Stringera przez TKO (ciosy w parterze) 4:06, runda 2
145 lbs: Darren Elkins pokonał Lucasa Martinsa przez niejednogłośną decyzję
155 lbs: Beneil Dariush pokonał Carlosa Diego Ferreirę przez jednogłośną decyzję

Pozostałe (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego) :
170 lbs: Neil Magny pokonał Williama Macario przez TKO (ciosy w parterze) 2:40 ,runda 3
155 lbs: Yan Cabral pokonał Naoyukiego Kotaniego przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:06, runda 2
128 lbs: Wilson Reis pokonał Scotta Jorgensena przez poddanie (trójkąt rękami) 3:28, runda 1
145 lbs: Andre Fili pokonał Felipe Arantesa przez jednogłośną decyzję

Pozostałe (UFC Fight Pass, godzina 1:00 czasu polskiego) :
155 lbs: Gilbert Burns pokonał Christosa Giagosa przez poddanie (balacha) 4:57, runda 1
158 lbs: Tony Martin pokonał Fabricio Camoesa przez poddanie (kimura) 4:16, runda 1

Fabricio Camoes vs. Tony Martin
Niewiele czasu potrzebował Tony na sprowadzenie do parteru swojego rywala. Po „rozpoznawczym” początku w stójce Martin obalił Camoesa. Brazylijczyk jako pierwszy spróbował kimury ale nie zdołał nią poddać Amerykanina, chwilę później to Tony spróbował kimury i pomimo dużej ilości prób ucieczki Fabricio musiał odklepać.

Christos Giagos vs. Gilbert Burns
Walka była wyrównana…do momentu w którym Gilbert sprowadził rywala do parteru. A tam Brazylijczyk zdobył dosiad a później także plecy rywala skąd przeszedł do balachy i zmusił Christosa do odklepania już w I rundzie.

Felipe Arantes vs. Andre Fili
Od początku walki nie mogliśmy narzekać na brak akcji. Obaj Panowie chętnie wymieniali ciosy i próbowali obaleń. W początkowej fazie walki przewagą dysponował Fili ale podczas drugiej odsłony przewaga ta nieco zmalała. W pierwszych sekundach ostatniej rundy Andre zdobył obalenie i obszedł gardę rywala w między czasie zasypując go dużą ilością ciosów. Chwilę później walka wróciła do stójki gdzie ponownie byliśmy świadkami walki o to kto będzie stroną obalającą, po kilku sekundach przepychanki Felipe położył Filiego na plecach jednak mało brakło a chwila nieuwagi kosztowałaby go przegraną przez poddanie.

Scott Jorgensen vs. Wilson Reis
Dobry początek walki odnotował Jorgensen, Amerykanin był agresywniejszy, trafiał częściej i nie pozwalał się obalać. Wszystko odmieniło się po kopnięciu na wątrobę w wykonaniu Reisa, Brazylijczyk łatwo obalił Scotta i z półgardy przeszedł do duszenia trójkątem rękami które ostatecznie zakończyło walkę.

Yan Cabral vs. Naoyuki Kotani
Po spokojnej minucie walki w stójce Yan próbował obalić przeciwnika, próba ta była dość niedbała i to Japończyk był z góry. Walka wróciła do stójki ale tylko na chwilę, ponieważ Kotani poślizgnął się i upadł co wykorzystał jego rywala zajmując pozycję z góry w parterze. Od początku II rundy Cabral wykazywał chęć zajęcia pleców rywala, gdy już zdobył tę pozycję założył duszenie którym zmusił rywala do odklepania.

Neil Magny vs. William Macario
Bardzo nudne widowisko zafundowali nam Neil i William. Pierwsze 8 minut niemal w całości były sekwencją 2-3 powtarzających się sytuacji, delikatną przewagą dysponował Magny który nieznacznie częściej trafiał rywala. Pod koniec II rundy Neil obalił Macario i zdobył dosiad skąd zasypał oponenta dużą ilością ciosów. Na początku ostatniej odsłony Magny po raz kolejny sprowadził rywala do parteru i obijał go ciosami z góry co zmusiło sędziego do przerwania pojedynku. Amerykanin notuje piątą wygraną walkę w tym roku.

Carlos Diego Ferreira vs. Beneil Dariush
Po 4 minutach walki w stójce przeplecionej klinczem Dariush rzutem sprowadził rywala do parteru, Ferreira z pleców próbował atakować nogi rywala, bezskutecznie. Początek II rundy należał do Beneila który w stójce zaszedł za plecy Carlosa, nic poważniejszego jednak z tego nie wynikło. Niewiele później Dariush dołożył kolejne obalenie. Ostatnie 5 minut lepiej rozpoczął Brazylijczyk ale szybko został sprowadzony do parteru. Będąc z góry Beneil obijał Ferreirę i nie pozwalał zagrażać sobie próbami poddań.

Lucas Martins vs. Darren Elkins
Od początku walki Amerykanin ruszył z natarciem, zadawałem dużo ciosów ale miał dużo problemów z obaleniem Lucasa. II i III runda była podobne do pierwszej tyle, że więcej czasu zawodnicy spędzili w klinczu obijając się krótkimi ciosami i kolanami. Niezrozumiała decyzja sędziego który punktował wszystkie rundy na korzyść Martinsa.

Fabio Maldonado vs. Hans Stringer
Po krótkim rozpoznaniu w stójce, Stringer obalił Maldonado i znalazł się w półgardzie skąd starał się zadawać ciosy. Po 3 minutach walka wróciła do stójki ale tylko na kilka sekund, ponieważ Hans ponownie sprowadził Brazylijczyka do parteru. W II rundzie obaj zawodnicy zaczęli już wykazywać braki kondycyjne, komicznie wręcz wyglądała próba obalenia w wykonaniu Stringera która miał miejsce w połowie drugich 5 minut, Hans chciał rzucić Fabio jednak najwyraźniej zapomniał o uchwycie i sam wylądował na macie. Maldonado nie czekał długo, podszedł do rywala i zaczął go obijać z góry, brak reakcji Stringera wymusił interwencję sędziego po której Brazylijczyk…z trudem wdrapał się na ścianę klatki a zwycięstwa gratulował mu sam Anderson Silva.

Glover Teixeira vs. Phil Davis
Walka rozpoczęła się od nieudanej próby obalenia ze strony Davisa. Podczas stójkowych wymian skuteczniejszy był Phil uderzający bardziej zróżnicowanie. Przy jednej z prób obalenia w wykonaniu Amerykanina, Glover nieudanie próbował zapiąć gilotynę. Syrena kończąca rundę zastała Davisa obijającego Teixeirę znajdującego się w pozycji żółwia. II runda była kiepskim widowiskiem, Glover nie potrafił znaleźć odpowiedzi na pojedyncze ciosy i zapaśnicze zapędy Davisa. Po minucie ostatniej rundy Phil zdobył kolejnej sprowadzenie i długo próbował ustabilizować pozycję w parterze. Do końca walki nie syało się nic godnego uwagi. Najlepszym komentarzem do walki niech będzie zachowanie Dana White’a i Joe Silvy którzy siedząc tuż przy oktagonie nawet nie patrzyli w stronę klatki.

Jose Aldo vs. Chad Mendes
Przez 4 minuty zawodnicy wymieniali uprzejmości w stójce nie szczędząc mocnych ciosów i niskich kopnięć, minutę przed końcem Mendes zdobył obalenie jednak Aldo błyskawicznie wstał a kilka sekund później w parterze zdobył dosiad, równo z końcową syreną Jose trafił mocnymi ciosami ale siatka uchroniła pretendenta przed zapoznaniem się z deskami. II runda również była stójkową batalią w której przeważał mistrz. Trzecie 5 minut rozpoczęło się od kolejnego palca Chada w oku Jose, z upływem czasu Brazylijczyk atakował coraz chętniej i agresywniej. W połowie rundy Mendes trafił mocnym podbródkowym ale chwilę później Aldo odpowiedział równie celnym i silnym ciosem. Następnie pretendent zdobył ładne obalenie i poczęstował mistrza kilkoma stompami. W IV rundzie tempo walki nieco spadło ale wcale nie oznacza to, że brakowało ładnych dla oka akcji. Na początku ostatniej odsłony Chad klasycznym obaleniem za dwie nogi sprowadził Jose do parteru i przytrzymał go tam przez kilka sekund. Los walki był w rękach sędziów a oni zdecydowali, że tego wieczora lepszy był Jose Aldo.

43 thoughts on “UFC 179: Aldo vs. Mendes 2 – wyniki i relacja na żywo