UFC 178: Johnson vs. Cariaso – wyniki i relacja na żywo

Wyniki po przejściu.

Walka wieczoru:
125 lbs: Demetrious Johnson pokonał Chrisa Cariaso przez poddanie (kimura) 2:29, runda 2– walka o pas wagi muszej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
155 lbs: Donald Cerrone pokonał Eddiego Alvareza przez jednogłośną decyzję
145 lbs: Conor McGregor pokonał Dustina Poiriera przez TKO (ciosy w parterze) 1:46, runda 1
185 lbs: Yoel Romero pokonał Tima Kennedy’ego przez TKO (ciosy w parterze) 0:58, runda 3
135 lbs: Cat Zingano pokonała Amandę Nunes przez TKO (ciosy pięściami i łokciami z dosiadu) 1:21 , runda 3

Pozostałe (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
135 lbs: Dominick Cruz pokonał Takeyę Mizugakiego przez TKO (ciosy w parterze) 1:01, runda 1
155 lbs: Jorge Masvidal pokonał Jamesa Krause przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Stephen Thompson pokonał Patricka Cote przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Brian Ebersole pokonał Johna Howarda przez niejednogłośną decyzję

Pozostałe (UFC Fight Pass, godzina 1:00 czasu polskiego):
155 lbs: Kevin Lee pokonał Jona Tucka przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Manny Gamburyan pokonał Cody’ego Gibsona przez poddanie (gilotyna) 4:56, runda 2

Manny Gamburyan vs. Cody Gibson
W walce otwierającej galę zgodnie z przypuszczeniami lepiej prezentował się Gibson. Amerykanin w stójce mocno punktował Manny’ego którego prawie jedyną odpowiedzią były kopnięcia. W II rundzie Cody doprowadził nawet do knockdownu Gamburyana. Później Ormianin zdołał obalić rywala i widząc nie chronioną głowę zaatakował gilotyną. Gibson nie bronił się i nie dawał za wygraną ale ostatecznie zmuszony był do poddania na sekundy przed końcem rundy.

Jon Tuck vs. Kevin Lee
Walka rozpoczęła się od wymiany ciosów i kopnięć w stójce, nie minęło dużo czasu zanim Kevin spróbował obalać a w przeciągu pierwszych 5 minut 2-krotnie sprowadził rywala do parteru. Po 70 sekundach II odsłony Tuck został ukarany odjęciem punktu za 2-krotne kopnięcie w krocze. W połowie rundy Lee zdobył kolejne obalenie po którym wylądował w gardzie Jona. Guamczyk z dołu szukał poddania i był bliski zapięcia trójkąta nogami. Ostatnie 5 minut miało podobny przebieg jak wcześniejsze rundy: walka w stójce wyrównana ale obaleniami i kontrolą z góry Amerykanin przekonał do siebie sędziów punktowych.

John Howard vs. Brian Ebersole
Walkę lepiej rozpoczął Ebersole, Brian obalił rywala i zdobył jego plecy. Po 1,5 minuty drugiej rundy Howard zdobył obalenie po którym z półgardy obijał Briana. Kilka sekund później John był już wpięty za plecami Ebersole’a i próbował założyć duszenie. O wyniku walki decydowała III runda: upłynęła ona pod znakiem nieśmiałych stójkowych wymian i przepychanek w klinczu.

Patrick Cote vs. Stephen Thompson
Po minucie „czajenia się” w stójce Cote przycisnął Thomsona do siatki, Amerykanin po chwili odwrócił pozycje ale poza kilkoma krótkimi ciosami nic z tego nie wyszło. Patrick często odwoływał się do niskich kopnięć na wykroczną nogę Stephena. Poza ostatnimi 20 sekundami II runda była niezwykle nudnym widowiskiem, Thompson cały czas czekał na ataki rywala który do ofensywy w ogóle się nie palił. W ostatniej odsłonie Thompson nieco chętniej atakował i nawet doprowadził do knock-downu Patricka.

Jorge Masvidal vs. James Krause
Pierwsze 5 minut w całości rozegrało się w stójce i klinczu, zawodnicy w raczej spokojnym tempie wymieniali ciosy. II rundę nieco agresywniej rozpoczął Jorge ale po nieco ponad minucie został sprowadzony do parteru, po chwili ładnie przetoczył Jamesa a kilka sekund później walka wróciła do stójki. Na minutę przed końcem to Masvidal zdobył sprowadzenie a Krause go przetoczył. Gdy James wstawał, Gamebred posłał go na deski potężnym sierpowym jednak w dalszym natarciu przeszkodził mu sygnał zakończenia rundy. W ostatniej odsłonie Jorge dołożył kolejne sprowadzenia a pod koniec rundy zdobył dosiad pieczętując zwycięstwo.

Dominick Cruz vs. Takeya Mizugaki
Niesamowity powrót zafundował sobie były mistrz wagi koguciej. Dominick już po 30 sekundach walki zdobył obalenie po którym rozpoczęła się absolutna destrukcja, Cruz przy siatce mocnymi ciosami rozbijał Takeyę a sędzia podjął słuszną decyzję o przerwaniu pojedynku.

Cat Zingano vs. Amanda Nunes
Walka rozpoczęła się od mocnego kopnięcia i obalenia w wykonaniu Amandy. Chwilę później Zingano próbowała założyć dźwignię na ramie, Brazylijka się obroniła i gradem ciosów z góry zasypała Cat. Amerykanka przetrwała a gdy walka wróciła do stójki w ciekawy sposób obaliła Nunes. II rundę lepiej zaczęła Zingano która trafiła kilkoma mocnymi ciosami, obaliła Brazylijkę i będąc z góry całkowicie kontrolowała przebieg pojedynku pod koniec rundy próbując nawet klucza na stopę. W III rundzie Zingano ponownie obaliła, zdobyła dosiad i mocnymi ciosami zmusiła sędziego do interwencji.

Tim Kennedy vs. Yoel Romero
Amerykanin od początku walki próbował razić rywala kopnięciami ale to Yoel był celniejszy w kickbokserskich wymianach. Na 100 sekund przed końcem I odsłony obaj zawodnicy zdobyli po obaleniu ale żaden z nich nie skontrolował po nich rywala. W połowie drugich 5 minut, po wymianie zapaśniczych umiejętności Kennedy złapał Romero w gilotynę jednak Kubańczyk bez problemu wyciągnął głowę spod ręki Tima. Runda zakończyła piękną serią mocnych, celnych ciosów Amerykanina, koniec rundy uratował Yoela. W piorunujący sposób ostatnią rundę zaczął Kubańczyk. Szybko posłał rywala na deski i nie wypuścił z rąk swojej szansy.

Dustin Poirier vs. Conor McGregor
Walka rozpoczęła się od niecelnych obrotowych kopnięć Conora. W stójkowych wymianach to Irlandczyk był aktywniejszy i celniejszy. Po 1,5 minuty walki McGregor mocnym lewym wysłał Dustina na deski o dobił ciosami w parterze.

Donald Cerrone vs. Eddie Alvarez
Alvarez od początku ruszył z mocnymi ciosami. Cerrone często korzystał z kopnięć, zwłaszcza niskich. Na 30 sekund przed końcem rundy Donald zdołał obalić Eddiego ale debiutant błyskawicznie wstał. W II odsłonie Alvarez nieco zwolnił a Kowboj wręcz przeciwnie, rozpędzał się nadal ochoczo korzystając z kopnięć. Ostatnie 5 minut nieco lepiej rozpoczął Eddie ale z czasem Cerrone odzyskiwał rytm i mocnymi ciosami trafiał Alvareza który coraz mocniej odczuwał skutki niskich kopnięć Kowboja. Były mistrz Bellatora padł na matę a Donald kontynuował obijanie rywala tyle.

Demetrious Johnson vs. Chris Cariaso
Po nieco ponad minucie walki mistrz sprowadził pretendenta do parteru. Po 2 minutach Cariaso udało się wstać, walka przeniosła się do klinczu gdzie nadal dominował Johnson. Jeszcze przed końcem rundy Demetrious mocnym prawym wstrząsnął Chrisem. Przewaga mistrza wciąż rosła, Johnson deklasował rywala pod każdym względem, będąc w pozycji bocznej poszedł po kimurę którą zmusił rywala do odklepania.

 

20 thoughts on “UFC 178: Johnson vs. Cariaso – wyniki i relacja na żywo

  1. Kurde na 5 postawionych walk tylko jedna weszla, ta z Mighty Mousem;/ a w plecy Jon Tuck(Lee okazal sie lepszym zawodnikiem ale brawa dla Tucka za obrony z parteru oraz walke do konca),John Howard(no comment),Poirier(spore zaskoczenie) oraz Alvarez (fajna walka do porownania obu organizacji, jestem ciekaw jakby wypadl Newton z jakims z top 10 ufc). Co do Cruza mialem mieszane uczucia, nikt nie wiedzial w jakiej bedzie dyspozycji… ale jednak wrocil i to w wielkim stylu. Czekam z niecierpliwoscia na jego kolejna walke. Niesamowity zawodnik. Dobra gaka ale juz za pare dni witamy w Szwecji 😀

  2. Jest kowboj, cruz , masvidal , zingano, CONOR,Romero,magiczna mysz,Lee,Gamburyan wygrali ! Kibicowalem im , tylko Cote dal dupy. Conor jest prawdziwym gangsterem i radze sie przyzwyczajac hejterom , Poirer to wieszcholek gory lodowej jego mozliwosci . To nie pozer z dobrymi zapasami Sonnen i nic poza tym

  3. Walka mcgregor ustawiona w 100%. Prawie nie dotknął dustina a ten juz był na ziemi:) W sumie ma to sens, dla szefów ufc chodzi o kasę wiec dustin podłożył sie i dostał 4 razy tyle co normalnie a mcgregor bedzie miał w Irlandii walkę o pas przy pełnych trybunach.
    Alvarez w 1 rundzie przyłożył 4 piekielne ciosy w bok/tył głowy w klinchu u cowboy nic a mcgregor go lekko dotyka i ten na deskach. Jaja

  4. Mocarna mysz*, Z Romero to niezły wałek z tym opóźnieniem. A jakie farmazony gadał po walce- widać, że mocno oberwał 😀 Co do COnora to stójka finezyjna. Zastanawia mnie jak by to było z zapaśnikiem który by z nim klinczował pod siatką i go obalał 😉 Cruz-świetna walka i zagwarantowany TS. Zawiodłem się na Alvarezie torchę. Widać, że UFC stoi sporo wyżej od Bellatora.

  5. Widziałem ponownie powtórkę walki z conorem, z tym podłożeniem to może byc coś na rzeczy bo cios to była obcierka. Chyba ze dustin po prostu przestraszył sie. Walka w Irlandii o pas i pełne trybuny, prawa do transmisji i kupa kasy dla ufc wiec wszystko sie zgadza.
    Chciałbym zobaczyć conor z faberem;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *