UFC 173: Jamie Varner vs James Krause

Były mistrz WEC w wadze lekkiej, Jamie Varner (21-9-1) zmierzy się z Jamesem Krause (20-5) podczas gali UFC 173, która odbędzie się 24-ego maja w Las Vegas.

Varner znajduje się na niebezpiecznej dla bezpieczeństwa jego posady serii dwóch porażek z rzędu. W dwóch ostatnich walkach przegrywał z Gleisonem Tibau, przez decyzję oraz z Abelem Trujillo przez nokaut w drugiej rundzie. Przed tymi dwoma porażkami pokonał przez decyzję Melvina Guilarda. Teraz były champion WEC znajduje się bardzo blisko ponownej utraty pracy. Varner powrócił do UFC na walkę z Edsonem Barbozą podczas UFC 142, którą udało mu się wygrać przez nokaut, co było uznane za jedną z największych niespodzianek 2012-ego roku.

Krause to zawodnik o imponujących warunkach fizycznych. Mający 188 cm wzrostu zawodnik z Missouri podobnie jak Varner ma za sobą występy w WEC, jednak wiodło mu się o wiele gorzej niż byłemu mistrzowi. Krause dostał angaż w UFC po pokonaniu siedmiu kolejnych rywali, w tym Toby’ego Imady. W debiucie w UFC pokonał na 13 sekund przed końcem walki Sama Stouta. W drugim pojedynku w największej organizacji MMA na świecie przegrał przez TKO z Bobby’m Greenem.

Walką wieczoru UFC 173 będzie pojedynek, którego stawką będzie pas mistrza wagi średniej UFC należący do Chrisa Weidmana. Przeciwnikiem dwukrotnego pogromcy Andersona Silvy będzie Vitor Belfort.

One thought on “UFC 173: Jamie Varner vs James Krause

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *