UFC 166: FightMetric pokazuje, że Kaufman była lepsza od Eye

Podczas UFC 166 Sarah Kaufman przegrała niejednogłośną decyzją z Jessicą Eye i nauczyła się jednego: nie zostawiaj rozstrzygnięcia walki sędziom.

Jessica Eye większość kariery MMA walczyła w wadze muszej, ale dla potrzeb UFC przeszła do wagi koguciej. Walka Eye – Kaufman była przykładem zaciętego pojedynku zawodniczek. Eye nie przestraszyła się wymian z większą Kaufman. Dla oglądających starcie było jasne, że Eye pewnie wygrała pierwszą rundę, a Kaufman – trzecią. Dyskusyjna była runda druga.

Jak się później okazało, na karcie sędziowskiej Rubena Najery trzecią rundę (która zdecydowanie była na korzyść Kaufman) – wygrała Eye. Najera po raz pierwszy sędziował walkę na gali tej rangi.

Fight Metric pokazuje następujące parametry walki pań:

Nie da się obronić punktowania trzeciej rundy na Eye – Kaufman ją bezdyskusyjnie wypunktowała. Same ciosy nie świadczą o całokształcie rundy, ale dają jakiś pogląd na nia. O ile druga runda była wyrównana, o tyle w trzeciej Kaufman wygrała. Kaufman wyprowadziła 2x więcej celnych ciosów niż Eye, a według Zunifikowanych Zasad MMA nie ma żadnego wyjaśnienia, w jaki sposób trzecia runda mogłaby być punktowana na korzyść Eye.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.