UFC 156: kontuzje i zawieszenia medyczne

Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) opublikowała listę zawieszeń medycznych po UFC 156: „Aldo vs. Edgar”, które odbyło się w zeszłą sobotę (2 lutego 2013).

Frankie Edgar: wymaga tomografii komputerowej twarzy, aby sprawdzić stan lewego oczodołu. Jeśli wynik TK wykaże złamanie, musi po leczeniu dostać zgodę na walki od chirurga szczękowego, inaczej jest zawieszony do 2 sierpnia. Najwcześniej może walczyć po 4 kwietnia.

Antonio Rogerio Nogueira: Przed kolejną walką musi dostać zgodę medyczną okulisty.

Antonio Silva: Zawieszony do 5 marca z powodu skaleczenia policzka.

Alistair Overeem: Zawieszony do 20 marca.

Joseph Benavidez: Zawieszony do 24 lutego z powodu skaleczenia czoła.

Evan Dunham: Musi dostać zgodę okulisty lub chirurga plastycznego z powodu urazu kości oczodołowej, lub zostanie zawieszony do 2 sierpnia. Minimalny okres zawieszenia: do 4 kwietnia.

Gleison Tibau: Zawieszony do 24 lutego.

Jay Hieron: Zawieszony do 4 kwietnia.

Jacob Volkmann: Zawieszony do 5 marca z powodu urazu prawego oka.

Yves Edwards: Zawieszony do 5 marca z powodu urazu lewego oka.

Chico Camus: Zawieszony do 5 marca 24 lutego.

Francisco Rivera: Wymaga prześwietlenia RTG prawej dłoni/nadgarstka. Jeśli badanie wykaże złamanie, potrzebuje zdogy od ortopedy na kolejną walkę lub będzie zawieszony do 2 sierpnia. Minimalne zawieszenie: do 5 marca.

Edwin Figueroa: Zawieszony do 24 lutego z powodu urazu lewego oka.

Ważne: Z reguły zawodnicy szybciej dostają zgodę na walki od doktorów. Tak długie okresy zawieszenia wynikają głównie ze względów ostrożnościowych.

5 thoughts on “UFC 156: kontuzje i zawieszenia medyczne

  1. EE nie gadajcie, że normalny zdrowy człowiek, uprawiający sport dla zdrowia będzie tak samo zniszczony, jak zawodnik sportów walki.
    A prawdziwa kasę zarabiają ci tylko z górnej półki, a reszta żeby się dostać na nią daje z siebie wszystko i nie ma pewności że tam dotrze.

  2. prezes Oni mają tyle hajsu że starczy i na leczenie i zostanie im jeszcze hajs na inne rzeczy a gdy przejdą na emeryturę też nie bendą mieli źle bo bendą dostawać więcej na emeryturze niż przecięntny Kowalski zarobi i nie bendą dostawać takich małych sum jak Polscy emeryci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *