UFC 153: Quinton Jackson i Jose Aldo poza kartą walk

Dwie poważne kontuzje zawodników stają się dużym problemem jeśli chodzi o kartę walk UFC 153. Wczoraj Dana White ogłosił, że najprawdopodobniej nie zobaczymy w walce Quintona Jacksona oraz Jose Aldo.

Quinton Jackson doznał kontuzji łokcia, która uniemożliwia mu walkę z Gloverem Teixeirą. Krótko po tym okazało się, że noga mistrza wagi piórkowej Jose Aldo nie odzyskała swojej sprawności po niedawnym wypadku motocyklowym. Uraz nogi sprawił, że nie dojdzie do ekscytującego pojedynku między Jose Aldo a byłym mistrzem wagi lekkiej Frankie Edgarem.

W głównej walce wieczoru zobaczymy natomiast mistrza wagi średniej UFC Andersona Silvę, który zmierzy się z finalistą TUF 1 Stephanem Bonnarem. Walka między tymi zawodnikami była już kiedyś brana pod uwagę ale pomysł został bardzo mocno skrytykowany przez to iż uważano tą walkę za mało interesującą. Niektórzy mówią jednak, że Bonnar ma szansę w tej trzy rundowej walce.

Silva to nie jedyny Brazylijczyk, który ma stanąć do pojedynku tamtego wieczoru. Fabio Maldonado, który w kontrowersyjny sposób odniósł porażkę na UFC on Fuel 3 będzie miał teraz szansę odrobić stratę. Maldonado zastąpi Quintona Jacksona w pojedynku z Gloverem Teixeirą. Ponadto legenda MMA Antonio Nogueira i Dave Herman również podpisali kontrakt na walkę.

Kilka słów od Dana White:

„Wracamy do akcji. Anderson Silva nie był wcale przewidziany do tej karty walk. Rozmawiałem z nim dzisiaj i poza tym, że kręci reklamę w Brazylii zgodził się na walkę. Stephan Bonnar także chce z nim walczyć. Dochodzi pojedynek Teixeiry z Maldonado a podczas kręcenia reklamy obecny tam Nogueira także wyraził chęć i gotowość do walki.

To jest stara szkoła UFC. Jeśli karta walk jest zagrożona, faceci którzy są mistrzami świata i prawdziwymi gwiazdami pomagają uporać się z problemami braku zawodników. To dlatego fani kochają ten sport i dlatego udało się nam działać przez 12 lat bez anulowania imprez”.

6 thoughts on “UFC 153: Quinton Jackson i Jose Aldo poza kartą walk

  1. ,,W głównej walce wieczoru zobaczymy natomiast mistrza wagi średniej UFC Andersona Silvę, który zmierzy się z finalistą TUF 1 Stephanem Bonnarem. Walka między tymi zawodnikami już się kiedyś odbyła ale została bardzo mocno skrytykowana przez to iż była mało interesująca.”
    kiedy niby ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.