UFC 131: typy redakcji

UFC 131 Dos Santos vs. Carwin już w tą sobotę a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z typami redakcji. Zachęcamy również do pisania swoich typów w komentarzach.

UFC 131

Junior Dos Santos vs. Shane Carwin
Kenny Florian vs. Diego Nunes
Jon Olav Einemo vs. Dave Herman
Demian Maia vs. Mark Muñoz
Donald Cerrone vs. Vagner Rocha

_Luk

Junior Dos Santos vs. Shane Carwin
Ciekawi mnie plan na walkę Carwina – czy powtórzy się scenariusz z walki Mira, trochę klinczu przy siatce i tam Carwnia powoli rozpracuje ciosami podbródkowymi. Santos wydaje się szybszy i ma większy wachlarz technik niż Carwin, no ale jeden strzał Carwina i po walce.
Carwin – TKO Runda 1

Kenny Florian vs. Diego Nunes
Pierwsza walka Floriana w niższej kategorii wagowej, zobaczy jaką szybkość zaprezentuje. Diego Nunes to bardzo dynamiczny zawodnik. Wydaje mi się że walka potrwa 3 rundy.
Florian – decyzja

Jon Olav Einemo vs. Dave Herman
Norweg wraca po 5 latach – ostatnią swoją walkę stoczył z James Thomsonem poddając go w 1 rundzie. Czy Einemo zrobił postępy w stójce podczas tej długiej przerwy? treningi w Golden Glory na pewno poprawiły jego technikę stójkową, lecz nie ma co się oszukiwać,Einemo to znakomity grappler z dobrymi warunkami.
Jon Olav Einemo – poddanie 1 runda

Demian Maia vs. Mark Muñoz
Tutaj wydaje mi się że przy którymś sprowadzeniu Maia zdoła poddać Munoza.
Demian Maia poddanie 2 runda

Donald Cerrone vs. Vagner Rocha
Nie sądze, żeny Rocha zdołał poddać Cerrone. Cerrone wydaje się lepszym uderzaczem i zdoła wypunktować Roche. Donald Cerrone – decyzja

B-Real

Junior Dos Santos vs. Shane Carwin
Powracający po porażce Carwin będzie chyba najtrudniejszym przeciwnikiem z jakim do tej pory mierzył się Santos. Junior ostatni pojedynek stoczył z Royem Nelsonem, z którym wygrał, jednak o werdykcie zadecydowali sędziowie. Carwin jest jednak dużo bardziej wymagającym przeciwnikiem, który dodatkowo ma piekielnie ciężkie ręce. Obstawiam Carwina przez KO 1 R

Kenny Florian vs. Diego Nunes

Kenny Florian jest solidnym zawodnikiem i pomimo przegranej z Maynardem, powinien wygrać to starcie z Diego. Ostatnie sześć pojedynków Nunes’a zakończyły się przez decyzję, jednak tym razem to Florian będzie zwycięzcą.

Jon Olav Einemo vs. Dave Herman
Herman zwyciężając z Michałem Kitą pokazał, że jest naprawdę niezłym zawodnikiem. Olav swój ostatni pojedynek stoczył aż 5 lat temu, a starcie z dużo bardziej doświadczonym rywalem zakończy się porażką. Herman przez TKO 1 R

Demian Maia vs. Mark Muñoz

Maia jest jednym z najlepszych grapplerów w MMA. Umiejętności te ułatwią mu uzyskanie przewagi w walce i tym samym wygranie jej. Demian Maia przez decyzję.

Donald Cerrone vs. Vagner Rocha

Vagner wydaje się być całkiem solidnym zawodnikiem z bardzo dobrym jiu-jitsu, jednak starcie z dużo bardziej doświadczonym Cerrone będzie dla niego niezwykle trudne. Cowboy (Cerrone) ostatecznie powinien wygrac walke przez poddanie w 2 R.

Yoshi

Junior Dos Santos vs. Shane Carwin
Czy Carwin znajdzie sposób na przerwanie kapitalnej passy sześciu zwycięstw Dos Santosa w UFC? Być może jego bronią będzie bardzo mocny prawy prosty, którym potrafi odciąć prąd przeciwnikowi lub zejście do parteru. Z całą pewnością Brazylijczyk powinien trzymać się na baczności i nie lekceważyć Carwina. Co do Juniora to ma on na bardzo wysokim poziomie boks (ciekawe kombinacje ciosów), szybkość oraz umiejętność obrony przed obaleniami i ucieczki dzięki czemu może mięć większe szanse w przypadku próby sprowadzenia do parteru przez Carwina. Moim zdaniem w tej walce wygra Dos Santos i to na niego stawiam z tego względu, że ma większy arsenał broni do zaprezentowania i wykorzystania. Junior Dos Santos – TKO Runda 2

Kenny Florian vs. Diego Nunes
Wielka niewiadoma zarówno jeśli chodzi o Floriana jak i Nunesa. Ten pierwszy przeszedł kategorię wagową niżej i jest po przegranej z Maynardem więc nie wiadomo jak z formą. Nunes natomiast będzie miał dopiero swoją drugą walkę w UFC ale ma już spore doświadczenie i tylko jedną porażkę na koncie. Obaj zapewne będą chcieli sprowadzić walkę do parteru i tam pracować nad zwycięstwem. Stawiam w tej walce na Nunesa ponieważ jest świeższy i będzie głodny zwycięstwa. Diego Nunes – decyzja.

Jon Olav Einemo vs. Dave Herman
Einemo wraca po 5 latach ale nie wydaje mi się aby po tak długiej przerwie dał radę Hermanowi, który przez te pięć lat stoczył 22 pojedynki przegrywając tylko dwa z nich. Dla mnie wynik jest raczej oczywisty. Dave Herman – TKO Runda 1.

Demian Maia vs. Mark Muñoz
Bardzo dobry grappling w wykonaniu Demiana vs. Mocne gnp ze strony Muñoza. Maia powinien uważać na swojego przeciwnika ale dla mnie to on powinien być górą w tym pojedynku. Demian Maia – poddanie runda 2.

Donald Cerrone vs. Vagner Rocha
To może się źle skończyć dla Vagnera. Cerrone wyjadacz federacji WEC, który radził sobie z bardzo przyzwoitymi grapplerami nie mówiąc już o bardzo dobrej stójce. Donald Cerrone – KO runda 1.

27 thoughts on “UFC 131: typy redakcji

  1. JDS to materiał na mistrza uwierzcie zniszczy Shane Carwina po prostu będzie go kontrował i nie dopuszczał do obaleń i wciskania w siatkę. Z prognozaowanej wagi obu to JDS przybrał na masie a Shane Carwin zbijał kilogramy i masę mięśniową w kierunku kondycji która jest słabiutka myślę że możemy tu spodziewać powtórki JONES – Shogun w sportach walki szybkość jest paraliżująca zwłaszcza w wadze ciężkiej spodziewam się tu TKO oczywiście nie brazylijczyka .Zapasy Shane Carwina są zbyt słabe by obalić szybkiego JDS a czas upływający będzie działał na jego niekorzyść nigdy nie walczył 3 rund nie liczył bym na trafienie szybkiego JDS który zresztą boksesko jest lepszy .

  2. Chyba można by postawić 10 różnych scenariuszy na rozstrzygnięcie walki Cigano z Carwinem i każdy byłby równie prawdopodobny,może poza dźwignią w parterze,ale jakies duszenie myśle,ze też możliwe:)

  3. fifarafa:
    Chyba można by postawić 10 różnych scenariuszy na rozstrzygnięcie walki Cigano z Carwinem i każdy byłby równie prawdopodobny,może poza dźwignią w parterze,ale jakies duszenie myśle,ze też możliwe:)

    Jeszcze jeden scenariusz jest niemożliwy – decyzja 😉 No chyba, że Shane poprawił kondychę, na co liczę!

  4. Zapowiada się ciekawa wojna,a tym samym sądzę twarda i ciekawa wymiana w stójce. Obstawiam jednak spryt i technikę Brazylijczyka bo jakoś nie wierzę w znaczną poprawę carido Carwina.JDS 2max 3runda tko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *