UFC 129: Georges St. Pierre trenuje z Rogerem Gracie i Braulio Estima

(mmamania.com)

Mistrz wagi półśredniej UFC Georges St. Pierre będzie bronił swojego tytułu mistrzowskiego przeciwko Jake’owi Shieldsowi 30 kwietnia na gali UFC 129. Shields jest uważany za jednego z najlepszych speców od submission w mma. Dlatego też GSP pojechał do Londynu potrenować z Rogerem Gracie i Braulio Estima – jednymi z najlepszych światowych grapplerów.

„Jake Shields to obecnie najlepszy zawodnik w mojej wadze. Najlepszym sposobem na gościa dobrego w Brazilian Jiu-Jitsu jest trenowanie z najlepszymi w Brazilian Jiu-Jitsu. Roger Gracie, najlepszy na świecie, jest tu w Londynie, Braulio Estima i kilku innych światowej klasy zawodników – treningi z nimi dadzą mi na pewno więcej, niż treningi w Kanadzie. Mam wielu partnerów treningowych i przyjaciół na całym świecie, ale do tej walki postanowiłem przygotować się z Rogerem i Braulio. Chcę mieć pewność, że moja gra parterowa będzie bezbłędna i nie dam się wciągnąć w żadną pułapkę skutkującą poddaniem i że to ja będę w stanie poddać mojego przeciwnika. Po to tu jestem, by trenować z najlepszymi.”

Shields (26-4-1) aktualnie jest jednym z najlepszych zawodników, od 2004 wygrywał nieprzerwanie 15 razy. Mistrz wagi półśredniej i średniej, uczeń Cesara Gracie, ma na swoim rozkładzie  wygrane z takimi zawodnikami, jak: Dan Henderson, Paul Daley, Martin Kampmann, Robbie Lawler czy Jason Miller. Pokonał nawet Yushina Okami i Carlosa Condita jednego wieczoru w 2006. 

Oczywiście, wielu fanów będzie uważać, że Shields ma małe szanse na detronizację mistrza, ale wiemy, że tak naprawdę potrzeba do tego jednej pomyłki…

9 thoughts on “UFC 129: Georges St. Pierre trenuje z Rogerem Gracie i Braulio Estima

  1. Mój synek ma 5 latek i ostatnio poszedłem z nim kilka razy do bjj gymu rogera na Kilburnie (to jest filia jego głónego gymu w londynie). Dość drogo 7 GPB/trening dzieci 15 GBP dorośli – taniej za cały semestr. Co ciekawe pierwszy trening prowadziła Pani z Wrocławia wywodząca się z judo, a późniejsze treningi dla dzieci brązowy pasek. Tak czy inaczej mały smark kocha przewracanki i podduszanki… dobra zabawa dla dzieciaka.

  2. RokoLondyn, wyjaśnij proszę jak wyglądają w tej akademii opłaty – tylko dokładnie. No i – jak często bywa i naucza tam sam Roger Gracie? Jak go nie ma to zastępują go jakieś czarne pasy bjj, tak???

  3. Jakoś nie widzę Shieldsa poddającego GSP. Skoro nie był w stanie poddać Kampmana, a nawet utrzymać go dłuższą chwilę w dosiadzie to jak niby ma pokonać St Pierre? Do tego nawet nie może liczyć na przychylność sędziów.

  4. Ja:
    RokoLondyn, wyjaśnij proszę jak wyglądają w tej akademii opłaty – tylko dokładnie. No i – jak często bywa i naucza tam sam Roger Gracie? Jak go nie ma to zastępują go jakieś czarne pasy bjj, tak???

    Cześć,

    Tak jak napisałem poszedłem tam głównie dla dzieciaka i wybrałem się na kilburn który jest rzut beretem dla mnie. Tu masz stronkę http://www.rogergracie.com/ – i ich główny gym jest na notthing hill – tam czarnych pasków pewnie zarzęsienie. Opłaty około 70 GBP/ m-c bjj lub 90 GBP / bjj + thai. Na forach chwalą sobie ten gym bo podobno dają radę w różnych zawodach w Anglii. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *