UFC 128: Shogun zmotywowany do pokonania Jonesa

Mauricio Rua w wywiadzie przeprowadzonym przez R7 Sports:

Q: Czy uważasz, że Jones to najmocniejszy przeciwnik w Twojej karierze?
Shogun: Ciężko powiedzieć. Jones jest dobrym zawodnikiem, ale będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie dopiero 19 marca, po walce. Nie potrafię odpowiedzieć w teorii. Podejmowałem walkę z wielkimi zawodnikami, powiedziałbym że zalicza się do najlepszych.

Q: Kto jest najtwardszym zawodnikiem [z którym się zmierzyłeś]?
Shogun: Trudno stwierdzić. Walczyłem z wieloma świetnymi zawodnikami, [Ricardo] Arona, [Alistair] Overeem, [Rogerio] Minotouro, Lyoto [Machida].

Q: Jones dużo Cię prowokował, ale Ty niewiele mówisz o nim. Czy to jest Twoja strategia?
Shogun: To zależy od osobowości każdego zawodnika. Ja lubię utrzymać spokój przed walką. ponieważ jeśli powiem, że coś zrobię podczas pojedynku,powiem że zamierzam wygrać, że zamierzam zabić, musiałbym być zobowiązany dokonać tego w walce. Dlatego wole być spokojny, bez żadnych zobowiązań. Ale to zależy od charakteru każdego zawodnika, jeśli lubi gadać, to jego problem. Szanuję go za to, każdy podchodzi do tego na swój sposób.

Q: Możesz wykorzystać to co mówi, jako coś pozytywnego?
Shogun: Tak, na pewno daję mi to większą motywację.

Q: Jones stwierdził nawet, że może Cię pokonać przez submission, mimo iż Ty posiadasz czarny pas Jiu-Jitsu a on zaledwie biały. Co możesz o tym powiedzieć?
Shogun: Jest całkiem dobry na ziemi. Posiada dobre zapasy, ma więc dobre podstawy. Mimo, że trenuje Jiu-Jitsu od niedawna, trenował już zapasy i submissions. Pas jest często rzeczą bardzo podrzędną.

Q: Mimo to, nie można tego równać z Twoim ground game (umiejętnościami walki w parterze)…
Shogun: Mam taka nadzieję (śmiech)

Q: Czy tego typu rzeczy pobudzają Cię, czynią bardziej rozdrażnionym?
Shogun: Pewnie. Kumple mówią mi, że wygadywał różne rzeczy i to może tylko motywować mnie bardziej. Jestem doświadczony i takie zagrywki nie działają na mnie, nie wpływają negatywnie. Nie działały na mnie, gdy byłem młodszy, a co dopiero teraz. Staram się ze wszystkiego czerpać motywację i to mi pomaga.

Q: Myślisz, że jego niedoświadczenie, może go uczynić bardziej podatnym(na atak)?
Shogun: Nie wydaje mi się. Nie jest tak młody mając 23 lata. Jest pewny w swoich walkach i doszedł do wszystkiego dzięki własnym zasługom. Nie sądzę, aby jego wiek miał znaczenie w tej fazie.

Q: Jednak masz na swoim koncie 10 walk więcej w MMA , jesteś dużo bardziej doświadczony…
Shogun: To prawda, moje doświadczenie ma jakiś wpływ, ponieważ będę mógł podyktować walkę w pewnym kierunku. Wierzę jednak, że MMA to bardzo wszechstronny sport, który obejmuje wszystkie style. Jego doświadczenie w wrestlingu działa na jego korzyść.

Q: Masz do zaprezentowania coś nowego w walce z Jon Jones’em?
Shogun: On stara się odświeżyć swoje Muay Thai podczas walk, ale nie wydaje mi się aby przygotował coś nowego. Walczy w swoim stylu, a ja w swoim, nie ma co zmieniać. Walczę przez 10 lat i w tej chwili mój styl walki nie ulegnie zmianie, jego również. Myślę, że powróci do zapasów [które są jego domeną], tak mi się wydaje.

Q: Oczekujesz więc, że będzie unikał stójki i próbował Ground n’Pound?
Shogun: Myślę, że dojdzie do lekkiej wymiany w stójce zanim będzie starał się mnie obalić w celu Ground n’Pound. Podejrzewam, że będzie chciał krótkiej wymiany, aby nie zdradzić swojego planu.

Q: Niedawno Jones powiedział, że mógłby zawalczyć ze swoim kolegą Rashadem Evansem. Jakie jest Twoje zdanie jeśli chodzi o walkę z kolegami z jednego „gym’u”?
Shogun: Myślę, że to osobista sprawa dla każdego zawodnika. Nasze sesje treningowe są bardzo zbliżone do prawdziwej walki, więc staje się to praktycznie rzeczywistością. Jednak walczyć na oczach fanów, przed kamerami, to nie jest dobra rzecz, ponieważ musisz brać swojego kolegę pod uwagę. Ale prawdziwych przyjaciół ma się tylko paru, i większość z nich znajduje się w moim „team’ie”. Jedyną osobą z którą bym nie walczył jest Wanderlei Silva. Właściwie Lyoto też jest moim przyjacielem, ale walczyłem z nim, nigdy nie myślałem aby nie walczyć.

Q:Jak oceniasz rozwój MMA w Brazyli?
Shogun: Myślę, że MMA jest najszybciej rozwijającym się sportem już od kilku lat. Co do Brazylii, to MMA rozrosło się znacząco. Jeśli dalej tak się będzie działo, stanie się drugim sportem w tym kraju. Jestem bardzo zadowolony z ewolucji MMA, dziś ludzie patrzą na mieszane sztuki walki, jak na prawdziwy sport. Mogę tylko podziękować wszystkim, pracującym w mediach, którzy mieli w tym swój udział.

Q: Chcesz walczyć na UFC Rio?
Shogun: Oczywiście myślę o tym, jest to moje duże marzenie, aby walczyć przed Brazylijskimi fanami. Jednak w tej chwili skupiam całą swoją uwagę na walce z Jon Jones’em. Później postanowię co będę robił dalej.

9 thoughts on “UFC 128: Shogun zmotywowany do pokonania Jonesa

  1. Ja rowniez. Shogun jest moim ulubionym zawodnikiem MMA bez podzialu na kateogrie wagowe. Mysle, ze ta walka bedzie dla niego ciezka, ale mam nadzieje, ze pokaze serce do walki i wygra przez KO albo poddanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *