Udany debiut Bubby Jenkinsa

W ubiegły piątek podczas gali Tachi Palace Fights 11 w Kalifornii, krajowy mistrz zapasów Jesse 'Bubba’ Jenkins udanie zadebiutował i wygrał swój pierwszy pojedynek w MMA. Jenkins potrzebował tylko kilku minut aby pokonać Josha Williamsa.

Jenkins reprezentuje American Top Team, swój tytuł mistrza zapasów NCAA 1 Dywizji zdobył dla Uniwersytetu w Arizonie. Tą walkę można zobaczyć poniżej.

8 thoughts on “Udany debiut Bubby Jenkinsa

  1. No nie, ale najmocniejszą stroną GSP są zapasy. Od dawna dominują zawodnicy wywodzący się z zapasów, z mocnym boksem. Zawsze sądziłem, że bjj utrzyma się na „tronie”. W Polsce większość czołowych zawodników to grapplerzy, w europie na czołowych miejscach w rankingu a w Stanach szybko przegrywali z zapaśnikami. Held z Chandlerem czy Grabowski z Konradem. Podoba mi się też taki typ zawodnika jak Junior Dos Santos, chyba najlepszy boks w całym HW MMA, a do tego świetne ucieszki przed sprowadzeniami do parteru. Taki „nowy” Cro Cop;)

  2. Gsp nauczyl sie zapasow tylko i wylacznie pod mma, a zapasy olimpijskie i zapasy wywodzace sie ze stanow(panuja tam troche inne zasady) sa mu kompletnie opce. To ze ktos umie chwycić do nogi nie znaczy ze jest juz zapasnikiem. Porownaj sobie Edgara z Gsp , dalej sadzisz ze obaj sa zapasnikami 😉

  3. Tak, wiem o co Ci chodzi. W HW myślę, że Cormier bardzo daleko zajdzie, zresztą już dziś jest w pierwszej 10. Jestem ciekaw jakby zaprezentowali się w MMA dagestańscy zapaśnicy. Tam poziom zapasów jest najwyższy na świecie. Medale Olimpijskie to chyba troszkę więcej od mistrza NCAA 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *