Tyrone Spong podpisał kontrakt z GLORY

Kickbokser wagi ciężkiej i były protegowany legendy K-1 Ernesto Hoosta – Tyrone „The King of the Ring” Spong (68-6-1, 42 KO) podpisał kontrakt z GLORY.

Spong związał się z GLORY na dwa lata i weźmie udział w galach organizowanych przez tą organizacji. Pierwszą na której weźmie udział to będzie GLORY World Series, a odbyć się ma ona w Tokio w grudniu. Dokładna data ma być podana wkrótce.

Tyrone Spong po raz ostatni walczył w czerwcu gdzie odniósł zwycięstwo w pojedynku z legendarnym Peterem Aertsem. Walka zakończyła się przez TKO w trzeciej rundzie. Spong rozpoczął profesjonalną karierę w 2003 roku a jednym z największych sukcesów było dojście do finału 2010 K-1 World Grand Prix.

Komentarz Sponga na temat podpisania kontraktu z GLORY:

„Jestem szczęśliwy, że mogę dołączyć do GLORY i być częścią dywizji wagi ciężkiej. Jest dla mnie jasnym to, że GLORY World Series prezentuje obecnie najlepszy poziom kickboxingu. Obecnie wszyscy najlepsi kickbokserzy na świecie walczą w tej organizacji, dlatego ja także chcę udowodnić, że jestem najlepszy. Będę królem ringu GLORY.”

GLORY jest na etapie tworzenia dywizji ciężkiej składającej się z najlepszych zawodników. Oto co powiedział dyrektor zarządzający Marcus Luer.

„Nasza dywizja wagi ciężkiej składająca się z wielkich gwiazd jest poza wszelkimi innymi organizacjami i mało kto widział na raz tylu wspaniałych zawodników. Wraz z pozyskaniem Tyrona Sponga waga ciężka będzie jeszcze wspanialsza.”

Inni znani zawodnicy walczący w tej kategorii to Remy Bonjasky, Peter Aerts, Semmy Schilt oraz Jerome Le Banner, którzy łącznie zdobyli 10 tytułów wagi ciężkiej World Grand Prix walcząc dla starej organizacji K-1. Dodatkowo na liście znajdują się wschodzące gwiazdy takie jak Errol Zimmerman, Gokhan Saki, Anderson ‘Braddock’ Silva i Filip Verlinden.

5 thoughts on “Tyrone Spong podpisał kontrakt z GLORY

  1. Dzieki za info xRx 😉 Pamiętam jak przeczytałem info na tej stronie pt. „Koniec K-1” zrobiło się trochę smutno. Teraz kickboxing wraca na najwyższym poziomie razem z Bonjasky-m. A co z kariera Spong-a w mma? Wydaje mi się że to była tylko przygoda i nie chciał się zamulać czekając na lepsze czasy dla kickboxingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *