Tyron Woodley rozważa zwakowanie pasa wagi półśredniej

Fot. ufc.com

Mistrz wagi półśredniej UFC Tyron Woodley od długiego już czasu poluje na walkę z byłym mistrzem swojej dywizji i obecnym mistrzem wagi średniej Georgesem St-Pierre.

Teraz, gdy St-Pierre jest mistrzem wagi średniej UFC po pokonaniu Michaela Bispinga, szanse na walkę między nim a Woodley’em w kategorii półśredniej wydają się niewielkie.

Okazuje się, że Woodley ma plan awaryjny. „The Chosen One” jest gotowy na przejście do dywizji 185 funtów, aby zawalczyć z St-Pierre. Mało tego, jest nawet gotów w razie potrzeby zrezygnować z tytułu wagi półśredniej.

Dziennikarz serwisu MMAJunkie.com Mike Bohn napisał na swoim Twitterze:

„Tyron Woodley mówi, że rozważa przejście do wagi średniej, aby ścigać walkę z GSP. Jeśli zajdzie taka potrzeba zrezygnuje nawet z pasa. Mówi, że waży teraz 205 funtów.”

Tyron Woodley zdobył tytuł wagi średniej UFC w lecie 2016 roku, nokautując byłego mistrza Robbiego Lawlera w pierwszej rundzie. Potem zachował tytuł po ekscytującej walce ze Stephenem „Wonderboy” Thompsonem zakończonej remisem, a następnie obronił go w rewanżu z Thompsonem. Jego ostatnia obrona miała miejsce w lipcu, kiedy pokonał Demiana Maię.

Tymczasem Georges St-Pierre niedawno powrócił do rywalizacji po kilkuletniej nieobecności i pokonał Michaela Bispinga przez poddanie w trzeciej rundzie, zdobywając tytuł mistrza wagi średniej.

3 thoughts on “Tyron Woodley rozważa zwakowanie pasa wagi półśredniej

  1. Hahaha… To będzie musiał stoczyć co najmniej jedną a najpewniej 2 walki żeby ts-a dostać, za mało medialny na taką walkę i Biały nic za darmo mu nie da(to nie Conor). No a wtedy to gsp już nie będzie mistrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.