Tyron Woodley jest gotów zawalczyć na gali UFC 230 jeżeli będzie wolny od kontuzji

Fot. ufc.com

Tyron Woodley obronił tytuł mistrza wagi półśredniej w pojedynku z Darrenem Tillem na gali UFC 228 i jeśli prześwietlenie palca nie wykaże poważniejszego urazu, mistrz jest gotowy wystąpić na gali UFC 230.

Woodley pokonał Tilla w imponujący sposób po dominacji w dwóch rundach i poddaniu go duszeniem D’Arce. Była to dla mistrza czwarta walka w obronie tytułu mistrza.

Mimo znakomitemu występowi, Woodley nie wyszedł z pojedynku bez szwanku. Podczas niedawnego występu w MMAJunkie Radio, Woodley powiedział, że mógł doznać kontuzji kciuka:

„Mam prześwietlenie kciuka i wysyłam je po drugą opinię. Jeśli wszystko będzie w porządku, to nie widzę problemu ze stoczeniem walki w listopadzie. Im częściej walczę, tym zyskuję lepszy rytm. Dopiero stoczyłem walkę, więc nadal jestem w fenomenalnej formie. Jadłem naleśniki, smażony ryż z krewetkami, ciasteczka – robiąc sobie tydzień wolnego i jedząc te wszystkie śmieciowe potrawy. Wszystko zależy od tego, jak poważna jest kontuzja mojego kciuka. Przestawiłem go w pierwszej rundzie uderzając Darrena Tilla z tyłu głowy. Myślałem, że to było po prostu wybicie.”

Były tymczasowy mistrz wagi półśredniej UFC, Colby Covington, jest prawdopodobnie następny w kolejce do walki o pas należący do Woodleya. „Chaos” również wyraził zainteresowanie zestawieniem go do pojedynku z Woodleyem na karcie UFC 230. Obydwaj zawodnicy od kilku miesięcy wymieniają się „uprzejmościami” przy okazji wywiadów oraz w mediach społecznościowych, a ich pojedynek jest oczekiwany przez wielu fanów.

Gala UFC 230 odbędzie się 3 listopada w Madison Square Garden w Nowym Jorku i wciąż nie ma ogłoszonej walki wieczoru mimo bogato obsadzonej karty walk.

Walka wieczoru
— vs. —

185 lbs.: Luke Rockhold vs. Chris Weidman 2
185 lbs.: Ronaldo Souza vs. David Branch
155 lbs.: Dustin Poirier vs. Nate Diaz
185 lbs.: Derek Brunson vs. Israel Adesanya
170 lbs.: Lyman Good vs. Sultan Aliev
135 lbs.: Brian Kelleher vs. Domingo Pilarte
155 lbs.: Matt Frevola vs. Lando Vannata
185 lbs.: Karl Roberson vs. Jack Marshman
145 lbs.: Julio Arce vs. Sheymon Moraes
145 lbs.: Shane Burgos vs. Kurt Holobaugh
145 lbs.: Jason Knight vs. Jordan Rinaldi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *