Tyron Spong już chodzi

Od operacji minęło zaledwie 40 godzin a Spong już chodzi.

 Nasuwa się pytanie czy Spong to superman? 🙂

 

13 thoughts on “Tyron Spong już chodzi

  1. bzdura, w USA zabierają cię na rehabilitację już dzień po rekonstrukcji więzadeł, tylko w polsce wpierdzielają cię w gips na 3 miechy, a chodzenie czyli ucisk mięsni na kości powoduje procesy kościotwórcze. W latach 80 najwięcej zgonów było nie z powodu udarów, zawałów itp jak teraz tylko z powodu złamania kości uda, bo kazali im leżeć po 3-4 miesiące.

  2. akurat tutaj pewnie Spong był pewnie tak znieczulony, że lepiej niż po dragach pewnie, no ale co fakty to fakty. Im później zaczniesz rehabilitację tym dłużej będzie ona trwała lub tym w mniejszym procencie wrócisz do sprawności

  3. co za głupoty pisze koczot!!!
    jestem fizjoterapeutą i normalną rzeczą jest to, że już na drugi dzień po operacji się chodzi bo tylko jeden dzień spędza się w szpitalu! Nikt nigdy w Polsce nie wsadzał w gips na 3 miechy! Jakie procesy kościotwórcze! Raczej procesy osteoporotyczne jeśli już!!! Nie mów o rzeczach jeśli się nie znasz! Każdy mój pacjent i nie tylko mój, rozpoczyna fizjoterapię w pierwszym tygodniu po operacji.

  4. Krzysiek, o czy ty mówisz to chyba tylko do ciebie prywatnie lataja, albo po znajomości z nfz-u ludzie, mam multum kolegów/koleżanek ze wzgledu na bycie w sporcie, którzy mieli i złamania i rekonstrukcje, gdyby nie wlasny hajs to nie wiem cyz by byli w stanie prosto biegać. Wiesz na kiedy po zlamaniu śródstopia w 2 mscach wyznaczyli mi termin na rehabilitację? 10 miesiecy po :)bo dopiero są wolne kolejki, kolejno skręcenia itp pierwsze co to robią to w gips, ok usztywnić na max 2-3 dni i potem zdjemujemy stabilizator i rehabilitacja a nie przyjdzie pan na kontrole za 4 tygodnie. Ja mówię o NFZ wiadomo prywata rządzi się swoimi prawami, robocizna rekonstrukcji krzyzywoych to koszt 6-8 tysiecy, rehabilitacja każda wizyta od 50 do 150zl zależy gdzie więc nie mów mi, głupot. tutaj cytat: „Ćwiczenia z obciążeniem, jak trening siłowy i bieganie wywierają nacisk na kości. W odpowiedzi na to ciało zaczyna produkować komórki zwane osteoblastami, które budują nowe kości, wzmacniają je oraz zagęszczają ich strukturę. Zwiększona gęstość kości może zapobiegać schorzeniu zwanemu osteoporozą, które oznacza osłabienie kości i zwiększone prawdopodobieństwo odnoszenia złamań. Osteoporoza występuje częściej u starszych kobiet, ale tak naprawdę może się pojawić u osoby w każdym wieku i niezależnie od płci.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *