Typer redakcji F24: KSW 18: Unfinished Sympathy

Przedstawiamy typy redakcji przed galą KSW 18: Unfinished Sympathy. Zapraszamy do dyskusji

Andrew

Modelowego typowania walk się jednak nie podejmę, gdyż jak wiemy kompletnie mi to nie wychodzi i obstawiając konkretne liczby, cyfry, nazwiska oraz sposoby zakończenia zazwyczaj nie trafiam. Natomiast z przyjemnością napiszę kilka zdań na temat walk i zawodników biorących w nich udział. Zrobię to w taki sposób, że każdy czytelnik sam będzie mógł wyciągnąć sobie wnioski i zinterpretować mój ewentualny typ.

Anzor Azhiev vs Cengiz Dana
Mający za sobą 32 zawodowej pojedynki Dana kontra Anzor Azhiev z póki co zaledwie jedną zawodową walkę to, przyznam szczerze dość dziwnie zestawiony pojedynek. Cengiz Dana, co prawda posiada rekord 14 wygranych i 18 porażek, ale jego doświadczenie może okazać się problem dla młodego Czeczena. Anzor Azhiev walczył na amatorskim pucharze KSW, w lidze Spartanwear oraz na ALMMA, na pewno jest szybki, zwinny i zdeterminowany. Obawiam się jednak, że walce z Daną, który wiele walk przegrał między innymi dlatego, że lubi otwarte wojny i często idzie na tzw. „hura” może ponieść porażkę. Ale życzę mu jak najlepiej.

Maciej Jewtuszko vs Dean Amasinger
Maciek na pewno jest pełen motywacji, aby tym razem na KSW pokazać się z dobrej strony. Dean Amasinger może się zatem czuć trochę jak jagnię rzucone lwu na pożarcie. „Irokez” na pewno swoim zwyczajem będzie chciał zakończyć walkę szybko i efektownie. Jeśli tylko w tych zajadłych atakach nie popełni gdzieś zbyt wyraźnego błędu to Anglik zaliczy kolejną, szóstą już przegraną w karierze.

Kamil Bazelak vs Kamil Waluś
Największa niewiadoma KSW 18. Kamil Bazelak, czyli kulturysta, strongman, karateka, zapaśnik i Bóg wie kto więcej ale póki co, jeszcze nie zawodnik MMA w każdym razie. Z drugiej zaś strony Kamil Waluś, który ze swoich dwóch zawodowych walk jedną przegrał w fatalnym stylu a drugą wygrał. To jest pojedynek, który może zakończyć się bardzo szybko i bardzo widowiskowo a może też trwać pełen dystans i być ogromnie nudny. Tak naprawdę nie wiemy nic o Bazelaku pod kątem MMA i właśnie to może być jego siłą w tej walce, jeśli tylko nie zje go stres ani trema.

Karol Bedorf vs David Oliva
David Oliva po raz pierwszy w Polsce pojawił się podczas występu na turnieju KSW 12. Oglądałem wówczas tę galę to towarzystwie kolegów znających się na rzeczy m.in. z czarnym pasem judo, purpurą BJJ, czy wieloletnim kick-bokserem i wszyscy jak jeden mąż stwierdziliśmy, że David jest wybitnie utalentowanym zawodnikiem. Świetnie zatem że pojawi się po raz kolejny na KSW, problemem może natomiast być to że nie walczył od lipca 2010 roku i nie wiadomo w jakiej może być dyspozycji. Karol Bedorf z kolei to zawodnik ze świetnymi warunkami fizycznymi, potrafi zaskoczyć ale zdarza mu się też zbyt długo być pasywnym podczas walki. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że pojedynek ten zapowiada się naprawdę interesująco.

Artur Sowiński vs Curt Warburton
Ciekawie zestawiony pojedynek, dwóch pogromców Macieja Jewtuszki naprzeciw sobie. Przypomnijmy, że Curt pokonał „Irokeza” na gali UFC 127 przez decyzję, „Kornik” z kolei zrobił to na KSW 17 poprzez potężny nokaut. Artur na pewno po tym zwycięstwie jest na fali, on często przegrywał na sparingach z „Irokezem”, natomiast w oficjalnej zawodowej walce nie dał mu żadnych szans. To na pewno podniosło mu morale i zmotywowało go do jeszcze cięższej pracy na treningach a efekt tego odczuje na sobie Warburton.

Jan Błachowicz vs Mario Miranda
Janek przygotowywał się pod Davida Brancha a ostatecznie walczył będzie z Mirandą, to na pewno problem tym bardziej, że wieści o ostatecznej absencji Brancha pojawiły się ledwie kilka dni temu. Miranda to solidny zawodnik z bilansem walk niemal identycznym, co popularny „John” (różnica jednej wygranej) i aktualnie trzema wygranymi pod rząd. Janek z pewnością jest zmotywowany po odzyskaniu pasa i wygranej w rewanżowej walce z Sokodjou, Miarandę zatem czeka w Polsce ciężka przeprawa.

Maciej Różalski vs Valentijn Overeem
Miał być Le Banner będzie Overeem. Różalskiemu rzecz jasna jest to obojętne, natomiast wbrew pozorom ta zmiana może mu wyjść na dobre. Z Le Bannerem prawdopodobnie miałby jednak zapędy do walki w stójce, z chęci chociażby sprawdzenia się z legendą K-1. A Valentijn Overeem to zawodnik niższych stanów półek średnich żeby nie powiedzieć „kelner” o znanym nazwisku, jadący na „fejmie” młodszego brata. Owszem ma przebłyski dużego talentu, jednakowoż będący w opałach lub pod naporem ciosów często odpuszcza i przegrywa.

 

Yoshi

Anzor Azhiev vs Cengiz Dana
Zestawienie tej walki jest ciekawe o tyle ponieważ Anzor Azhiev to zawodnik z praktycznie minimalnym doświadczeniem zawodowym i jedną walką na koncie w porównaniu do swojego rywala. Cengiz Dana co prawda posiada większą statystykę porażek niż wygranych walk , ale ma doświadczenie i obycie na galach MMA. Wracając jeszcze do młodego Czeczena, to nie przekreślałbym całkowicie jego szans ponieważ trzykrotnie zdobywał tytuł mistrza swojego kraju w zapasach oraz w Rosji. W tym pojedynku jednak stawiam na bardziej doświadczonego Niemca.

Maciej Jewtuszko vs Dean Amasinger
Maciejowi w ostatniej debiutanckiej walce na KSW 17 nie poszło najlepiej, ale myślę że to nie była wina złego przygotowania albo zlekceważenia przeciwnika. Irokez nadział się na cios Kornika i nie udało mu się w pełni pokazać tego co potrafi. Na KSW 18 będzie chciał więc pokazać wszystkim, że poprzednia walka to tylko wypadek przy pracy. Do walki z Amasingerem powinien wyjść dobrze skoncentrowany i dzięki doświadczeniu zdobytemu w pojedynkach w USA ma duże szanse aby pokonać Anglika.

Kamil Bazelak vs Kamil Waluś
Tradycją stało się już chyba w Polsce zapraszanie do pojedynków MMA osoby związane stricte ze sportami siłowymi typu Strongman czy Kulturystyka. W wielu wywiadach i artykułach Kamil Bazelak przedstawiał się jako zawodnik sportów walki w tym MMA. Uważam jednak, że ciężko Kamila Bazelaka nazywać takim zawodnikiem ponieważ nigdy jeszcze nie wystąpił w tej formule walki. Jego przygotowanie do walki, kondycja i umiejętności są wielką niewiadomą, dlatego też postawię na Kamila Walusia.

Karol Bedorf vs David Oliva
To może być jedna z najciekawszych walk tej gali. Obaj bardzo silni i zdeterminowani aby odnieść zwycięstwo. David Oliva kiedy po raz pierwszy wystąpił na gali KSW, wzbudził ogromne emocje zarówno swoją techniką walki jak i samym zdobyciem pasa KSW. Faktem jest jednak to, że po przerwie trwającej od 2010 roku nie wiemy w jakiej jest formie. Karol Bedorf po ostatniej porażce na KSW 15 będzie chciał się zrehabilitować. Walka z takim przeciwnikiem jak Oliva nie będzie łatwa szczególnie w parterze dlatego Karol powinien na to uważać. Stawiam na Karola

Artur Sowiński vs Curt Warburton
Kornik zmierzy się z pogromcą Maćka Jewtuszko dlatego mam nadzieję, że odniesie zwycięstwo i pomści Irokeza 😛 Artur jest bardzo nieprzewidywalnym zawodnikiem i żaden rywal nie powinien go lekceważyć ponieważ dobrze radzi sobie zarówno w stójce jak i w parterze. Jest bardzo dynamiczny i aż 10 pojedynków wygrywał w pierwszej rundzie. Mam nadzieję, że Kornik po raz kolejny zdominuje swojego przeciwnika, który stoczył mniej walk. Szansę Artura widziałbym w walce w parterze.

Jan Błachowicz vs Mario Miranda
Niestety zmiana przeciwnika na kilka dni przed walką może źle wpłynąć na zawodnika ponieważ trzeba od nowa układać cały game plan i przygotowania. Miejmy nadzieję, że wyjazdy Janka Błachowicza do Holandii i treningi m.in. z Gegardem Mousasi przyniosą rezultat w postaci zwycięstwa. Oprócz tego „John” mógł skorzystać z cennych rad i wskazówek dotyczących walki w parterze od Braulio Estimy, który gościł niedawno w Warszawie. Miranda choć równie doświadczony powinien się obawiać Błachowicza.

Maciej Różalski vs Valentijn Overeem
Kolejna zmiana przeciwnika przed galą, ale to raczej nie wpłynęło jakoś znacząco na Różala, który w swój oryginalny sposób podchodzi do wszystkiego na luzie 😉 Początkowo miał zmierzyć się z legendą Jeromem Le Bannerem lecz ten odniósł kontuzję i zastąpi go Valentijn Overeem. Moim zdaniem ta walka może okazać się prawdziwym piekłem mimo dość sporej krytyki innych osób na temat zmiany przeciwnika. Jerome Le Banner to już nie ten sam zabijaka co kiedyś więc mogłoby dojść do jego kontuzji podczas walki lub szybkiej przegranej. W walce z tak doświadczonym przeciwnikiem w walkach MMA jak Valentijn, Różal ze swoimi dwiema walkami na koncie musi wyłożyć wszystkie karty na stół i pokazać się z jak najlepszej strony.

 

B-REAL

Marcin Różalski vs Valentijn Overeem – poddanie 1 R
Maciej Jewtuszko vs Dean Amasinger – TKO 2 R
Karol Bedorf vs David Oliva – decyzja
Jan Błachowicz vs Mario Miranda – decyzja
Anzor Azhiev vs Cengiz Dana – poddanie 2 R
Kamil Waluś vs Kamil Bazelak – TKO 1 R
Artur Sowiński vs Curt Warburton – decyzja

11 thoughts on “Typer redakcji F24: KSW 18: Unfinished Sympathy

 1. Marcin Różalski vs Valentijn Overeem – Overeem poddanie 1rd
  Maciej Jewtuszko vs Dean Amasinger – Jewtuszko dezycja
  Karol Bedorf vs David Oliva – Oliva decyzja
  Jan Błachowicz vs Mario Miranda – Błachowicz TKO 2rd
  Anzor Azhiev vs Cengiz Dana – Dana poddanie 2rd
  Kamil Waluś vs Kamil Bazelak – Waluś G&P 1rd
  Artur Sowiński vs Curt Warburton – Kornik TKO 2rd

 2. Podejrzewam, że na Polsacie otwartym puszczą tylko walki

  Kamil Waluś vs Kamil Bazelak
  Jan Błachowicz vs Mario Miranda
  Marcin Różalski vs Valentijn Overeem

  może ewentualnie jeszcze jakaś jedna wejdzie. Myślę, że znajdą się streamy, które będą wrzucone do tematu z relacją i wynikami 🙂 Zaglądajcie wiec na F24

 3. Overeem, Jewtuszko, Błachowicz- ta trójka wygra. Waluś i Bazelak, to mozna typować mniej więcej tak jakby na przeciw siebie mieli stanąć Ibisz i Urbański- nie wiadomo co się stanie. Karol Bedorf vs David Oliva tu nie będę prorokował bo za słabo znam tych zawodników.

 4. Marcin Różalski vs Valentijn Overeem – Overeem
  Maciej Jewtuszko vs Dean Amasinger – Amasinger
  Karol Bedorf vs David Oliva – Bedorf
  Jan Błachowicz vs Mario Miranda – Błachowicz
  Anzor Azhiev vs Cengiz Dana – Azhiev
  Kamil Waluś vs Kamil Bazelak – Waluś
  Artur Sowiński vs Curt Warburton – Warburton

 5. Witam

  Panowie nie moge wykupic ksw18 w ipla? Czy ktos z Was mial ten problem? Mieszkam za granica i podczas ladowania strony dotpay wyskakuje blad dotyczacy kraju… Czyzby ipla ograniczyla tylko sie do Pl ?

  pozdr

 6. z tego co mowili to pierwsze 2 walki dana-anzor i kamil-kamil benda w polsat sport. reszta chyba na otwartym.
  ja poprzednie gale ogladalem online. zaintalujcie program sopcast.
  wejdzie na stronke soccer-live.pl, zakladka pozostale sporty, szukasz ksw i klikasz na link w kolumnie z napisem sopcast 😉
  albo ladujesz stream ze stronki ale na sopcascie sie nie tnie i lepsza jakosc.

 7. Marcin Różalski pokonuje Valentijn Overeem (TKO kontuzja 1 rd)
  Maciej Jewtuszko pokonuje Dean Amasinger – TKO 2 rd
  Karol Bedorf pokonuje David Oliva – decyzja
  Jan Błachowicz pokonuje Mario Miranda – TKO 2 rd
  Anzor Azhiev pokonuje Cengiz Dana – poddanie 2 rd
  Kamil Bazelak pokonuje Kamil Walus- decyzja
  Artur Sowiński pokonuje Curt Warburton – TKO 3 rd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *