Tymoteusz Świątek vs Pavel Swoboda w walce wieczoru na FEN 4: Summer Edition

Organizacja Fight Exclusive Night ma zaszczyt zapowiedzieć walkę wieczoru na nadchodzącej gali FEN 4 „Summer Edition”, która odbędzie się 16 sierpnia 2014, w Sopocie, w Hali 100-lecia Sopotu im. Haffnera przy ulicy ul. Goyki 7. Będzie to międzynarodowa walka na zasadach MMA, a zmierzą się w niej – polski zawodnik, Tymoteusz „Omen” Świątek (14-2) i Czech, Pavel Svoboda (11-3). Pojedynek odbędzie się w wadze do 61 kilogramów.

20-letni Tymoteusz Świątek to wielka nadzieja polskiego MMA i zawodnik, który powoli staje się wizytówką organizacji FEN. To będzie jego trzeci występ w jej ramach. W ringu Fight Exclusive Night debiutował w marcu 2014 podczas gali FEN 2 we Wrocławiu zmuszając do poddania mistrza świata w Kickboxingu, Gerarda Lindera. Ostatni występ, w czerwcu bieżącego roku, także był imponujący, bowiem „Omen” znokautował szwedzkiego zawodnika, Martina Foudę. Świątek mimo bardzo młodego wieku ma za sobą już walki nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech i w Finlandii. Teraz przyjdzie mu zmierzyć się z bardzo doświadczonym rywalem o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Świątek trenuje w klubie Fightman Bochnia pod okiem trenera Tomasza Knapa.

„Pavel Svoboda to sympatyczny facet, ale będę musiał go znokautować lub poddać. Moja kariera rozwija się i muszę ją budować na zwycięstwach nad takimi gośćmi. Będę dla niego gościnny, ale dopiero po walce, którą wygram” – zaznaczył Tymoteusz Świątek.

Pavel Svoboda liczy 30 lat i jest jedną z wyróżniających się postaci czeskiego MMA. W profesjonalnych walkach debiutował w kwietniu 2012 roku odnosząc siedem zwycięstw z rzędu, nim dobrą passę, ściągniętego na 24 godziny przed walką Czecha, zatrzymał na KSW 22 Czeczen, Anzor Azhiev. Czech przypłacił ciężkim nokautem walkę przyjętą w ostatniej chwili, bez przygotowania, ale szybko doszedł do siebie. Od grudnia 2013 roku pochodzący z Ostravy Svoboda, wygrał cztery kolejne pojedynki i na pewno nie zamierza na tym poprzestać. Czech trenuje w Jayman MMA Fighting Systems, a jego trenerem jest Jakub Müller.

Kibice będą mogli obejrzeć obu zawodników w akcji w Hali Stulecia w Sopocie, w dniu 16-go sierpnia. Emocje, dramaty, zmagania, porażki i sukcesy będzie można obejrzeć też na antenie naszego partnera – stacji Fight Box Live. Więcej informacji na www.fen-mma.com.

Sprzedaż biletów na galę prowadzi sieć KupBilet.pl, która oferuje możliwość zakupu poprzez sprzedaż internetową. Dodatkowo bilety dostępne są w punktach sieci STS i Empik. Tylko w Gdańsku oferuje je kilkanaście punktów sprzedaży, a w całym kraju blisko 300 punktów.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.