TUF 23 Finale: Jędrzejczyk vs Gadelha – wyniki walk i relacja na żywo

THE ULTIMATE FIGHTER FINALE JĘDRZEJCZYK VS. GADELHA 2

Zapraszamy do wspólnego komentowania gali The Ultimate Fighter 23 Finale, na której po raz drugi zmierzą się  Joanna Jędrzejczyk i Claudia Gadelha. Tym razem w starciu o mistrzostwo kategorii słomkowej.

Walka o tytuł mistrzyni wagi słomkowej
115 lbs.: Joanna Jędrzejczyk pokonała Claudię Gadelhę przez jednogłośną decyzję

Główna karta (FOX Sports 1 godzina 4:00 czasu polskiego)
205 lbs.: Andrew Sanchez pokonał Khalila Rountreego przez jednogłośną decyzję
115 lbs.: Tatiana Suarez pokonała Amandę Cooper przez poddanie (duszenie d’arce) 3:43, runda 1
155 lbs.: Will Brooks pokonał Rossa Pearsona przez jednogłośną decyzję
145 lbs.: Doo Ho Choi pokonał Thiago Tavaresa przez KO (ciosy) 2:42, runda 1
155 lbs.:Joaquim Silva pokonał Andrew Holbrooka przez KO (ciosy) 0:34, runda 1

Walki wstępne (FOX Sports 1 godzina 2:00 czasu polskiego)
145 lbs.: Gray Maynard pokonał Fernando Bruno przez jednogłośną decyzję
125 lbs.: Matheus Nicolau pokonał Johna Moragę przez niejednogłośną decyzję
205 lbs.: Josh Stansbury pokonał Cory’ego Hendricksa przez większościową decyzję
185 lbs.: Cezar Ferreira pokonał Anthony’ego Smitha przez jednogłośną decyzję

Walki wstępne (UFC Fight Pass godzina 1:00 czasu polskiego)
155 lbs.: Kevin Lee pokonał Jake’a Matthewsa przez TKO (ciosy w parterze) 4:06, runda 1
170 lbs.: Li Jingliang pokonał Antona Zafira przez KO (ciosy) 2:46, runda 1

Joanna Jędrzejczyk vs. Claudia Gadelha
Brazylijka świetnie rozpoczęła mistrzowski pojedynek posyłając Joannę na deski lewym prostym. Jędrzejczyk zdołał szybko wstać jednak Claudia sklinczowała i przez długi czas męczyła mistrzynię w zwarciu a dodatkowo dwukrotnie położyła Polkę na macie. Również w drugiej odsłonie dominowała Gadelha, 27-latka cały czas napierała, spychała Joannę na siatkę, obalała i kontrolowała w parterze. W trzecich pieciu minutach Jędrzejczyk na dłuższe chwile odzyskała inicjatywe trafiając mocno wymęczoną pretendentkę kilkoma mocnymi uderzeniami w stójce.  Czwarta runda upłynęła całkowicie pod dyktando mistrzyni, 28-latka skutecznie punktowała oponentkę ciosami, kopnięciami niskimi i frontalnymi. Zmęczona Claudia próbowała, ale nie potrafiła znaleźć sposobu na szybkość rywalki. W ostatniej odsłonie Brazylijka zaprzęgła do działania ostatki swoich sił, na początku rundy udało jej się zepchnąć Joannę na siatkę, ale Gadelha nie zdobyła sprowadzenia i walka wróciła na środek klatki. Mistrzyni w dalszym ciągu prezentowała przewagę szybkościową nad rywalką i do ostatniej sekundy walki dominowała. Po 25 minutach walki sędziowie zdecydowali, że Polka zatrzyma pas.

Andrew Sanchez vs. Khalil Rountree
Walka półciężkich zapewne nie porwała publiczności. Każda runda przebiegała według podobnego schematu, w stójce zawodnikiem bardziej agresywnym był Khalil jednak Andrew skutecznie obalał rywala a następnie kontrolą z góry i uderzeniami nabijał punkty u sędziów.


Amanda Cooper vs. Tatiana Suarez
Finałowy pojedynek kobiet toczył się głównie w parterze po obaleniach Tatiany. Suarez będąc z góry kontrolowała rywalkę i szukała drogi do poddania aż w końcu ją znalazła zmuszając Amandę do klepania za sprawą duszenia d’arce.

Ross Pearson vs. Will Brooks
Mocno faworyzowany były mistrz organiacji Bellator miał problemy z odprawieniem Rossa Pearsona. Początkowo Anglik stawiał rywalowi spory opór w płaszczyźnie bokserskiej na co Brooks odpowiadał celnymi kopnięciami. Z czasem co raz częściej walka toczyła się pod siatką gdzie Amerykanin punktował celnymi uderzeniami. W ostatniej odsłonie Ross złapał drugi oddech i ochoczo atakował swojego oponenta, Anglik trafił wieloma uderzeniami na głowę i korpus, Brooks przetrwał trudniejsze chwile i do końcowej syreny dowiózł wygrana na punkty.

Doo Ho Choi vs. Thiago Tavares
Równo z początkiem walki Brazylijczyk ruszył po sprowadzenia, obalił Choia, ale nie był w stanie wyrządzić mu większej krzywdy. Gdy pojedynek wrócił do stójki Doo przejął kontrolę, ustawił rywala pod siatką a następnie mocnym prawym posłał go na deski. W parterze wystarczył jeden cios by Herb Dean przerwał walkę, tym sposobem 25-latek zanotował trzecie zwycięstwo w UFC przez nokaut w I rundzie.

Joaquim Silva vs. Andrew Holbrook
Pierwsza walka karty głównej trwała jedynie 34 sekundy, na początku walki Brazylijczyk przechwycił kopnięcie rywala i obalił. Później Silva trafił mocnym ciosem nieuważnie wstającego Holbrooka a uderzenia w parterze dokończyły dzieła.

Gray Maynard vs. Fernando Bruno
Pierwsze minuty walki piórkowych upłynęły pod znakiem szalonych wymian uderzeń w stójce, podczas których obaj zawodnicy nie przykładali większej wagi do obrony przed uderzeniami raz po raz blokując twarzami mocne uderzenia. W drugiej rundzie Bruno mocno opadł z sił i do końca walki słaniał się na nogach ze zmęczenia, Amerykanin wykorzystał to i swoimi zapasami zapewnił sobie wygraną.

John Moraga vs. Matheus Nicolau
Walka muszych nie należała do szczególnie porywających widowisk, podczas pojedynku ani jeden ani drugi zawodnik nie byli specjalnie chętni do ataków. Nieco większą aktywnością wykazywał się Matheus, który ostatecznie zwyciężył notując najważniejszą wygraną w karierze.

Josh Stansbury vs. Cory Hendricks
Pierwsza runda upłynęła pod znakiem lekkiej przewagi Hendricksa, który podczas walki w stójce prezentował się nieznacznie lepiej. Później to Josh przejął kontrolę nad wydarzeniami w oktagonie i dzięki swoim zapasom obalał i kontrolował rywala w parterze czym zapewnił sobie zwycięstwo na kartach sędziów.

Cezar Ferreira vs. Anthony Smith
Po nieporywającym boju Brazylijczyk wypunktował debiutującego w UFC Smitha. Ferreira rozgrywał pojedynek bezpiecznie często szukając okazji do sprowadzeń i przez długi czas kontrolując rywala z góry. Anthony zagroził Cezarowi próbą gilotyny w ostatniej odsłonie jednak Mutante bez większych problemów przetrwał i zwyciężył na kartach sędziów.

Kevin Lee vs. Jake Matthews
Po bardzo krótkim rozpoznaniu w stójce Amerykanin zdobył sprowadzenie a w parterze będąc z góry zadał kilka uderzeń. Po powrocie na nogi Jake próbował odrabiać straty jednak walka ponownie trafiała na matę z Kevinem w dominującej pozycji, Kevin zdobył plecy rywala i ciosami zakończył bój.

Li Jiangliang vs. Anton Zafir
W walce otwierajacej galę początkowo lepiej radził sobie Australijczyk, który obalał rywala jednak nie mógł go skontrolować w parterze. W trzeciej minucie pojedynku Li zdobył sprowadzenie a nastepnie uderzeniami z góry znokautował oponenta.

15 thoughts on “TUF 23 Finale: Jędrzejczyk vs Gadelha – wyniki walk i relacja na żywo

  1. No super, Aśka ma kondycje na 10 rund chyba. Brazolka świetny grapling, ale JJ doskonale się broniła w parterze. Od 3rd, co tu dużo pisać Dominacja! Claudia przez ostatnie 3 rd trafiła Aśke z 15 razy a sama zainkasowała ze 160 strzałów 🙂 🙂 🙂 And Still

  2. Swoja droga, to te brazolki wygladaja jak faceci! Claudiusz chodzi i wyglasa jak maly koks, a patrzac na Tate i nunes to juz w ogole jakos dziwnie ta brazolka wyglada…jak wykastrowany facet!

  3. Też uważam że Karolina ma małe szanse z Namajunas, po prostu chciałbym zobaczyć dwie Polki w walce o pas UFC. Gdyby do tej walki doszło i tak kibicowałbym Aśce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *