TUF 20 – wyniki jedenastego odcinka + video

W jedenastym odcinku 20 serii The Ultimate Fighter (TUF) głównym punktem były dwie walki ćwierćfinałowe: Carli Esparza (Team Pettis) z Tecią Torres (Team Pettis) oraz Joanne Calderwood (Team Pettis) z Rose Namajunas (Team Melendez).

Odcinek zaczyna się od wspomnień z Invicta, poznajemy historię łączącą Esparzę i Torres, które miały walczyć ze sobą jeszcze przed TUF 20. Torres chce trzymać walkę w stójce, bo uważa, że tam ma przewagę. Esparaza nadal narzeka, że Torres niesprawiedliwie dostała drugą szansę (mimo, że to było jakieś 8 odcinków temu). Jest pewna, że sprowadzi walkę do parteru i podda przeciwniczkę.

Walka ćwierćfinałowa No. 3: Carla Esparza vs. Tecia Torres

Runda 1: Obie zawodniczki wyczuwają się wzajemnie. Esparza próbuje sprowadzenia, ale Torres łatwo je broni. Wymiana ciosów i kolejna próba sprowadzenia ze strony Esparzy, ale znów zostaje ono wybronione. Torres jest bardzo ruchliwa i używa kombinacji ciosów. Esparza próbuje skrócić dystans, ale nie może sprowadzić Torres do parteru. Jest bardzo uparta i w końcu jej się to udaje, ale Torres szybko wstaje i zostaje wciśnięta w siatkę. Torres próbuje odwracać pozycję, znów ląduje na ziemi z Esparzą z góry, ponownie wstaje i szuka ciosów. Esparza ponownie ją obala i Torres próbuje skracać dystans uderzeniami z gardy.

Runda 2: Torres wywiera presję, Esparzie nie udaje się pierwsza próba sprowadzenia. Torres kontroluje środek octagonu, ale nie uderza dużo. Esparza znów próbuje sprowadzeń, bez powodzenia. Torres łapie wyczucie dystansu i atakuje kombinacjami ciosów. Esparza w końcu obala rywalkę. Torres powoli wstaje, ale ma na plecach przeciwniczkę. Przed końcem rundy, Esparza zdobywa jeszcze jedno obalenie.

Wynik: Carla Esparza pokonuje Tecię Torres decyzją większościową

Esparza awansuje do półfinału, w którym spotka się w walce z Jessicą Penne. Przyznaje, że psychicznie i fizycznie jest już wykończona i uważa, że powinna lepiej walczyć.

Na sesji treningowej drużyny Melendeza, Namajunas czuje się przytłoczona wszystkim w miarę zbliżania się walki. Mówi, że jest perfekcjonistką i frustrują ją niepowodzenia trenignowe. Calderwood z kolei jest ostoją spokoju. Nie okazuje emocji, a o Namajunas nie wie za dużo.

Walka ćwierćfinałowa No. 4: Joanne Calderwood vs. Rose Namajunas

Runda 1: Namajunas zaczyna kopnięciem w twarz. Calderwood idzie do przodu i zawodniczki wymieniają ciosy. Namajunas próbuje latającej balachy, ale Calderwood ucieka do gardy. Calderwood pracuje g’n’p, a Namajunas próbuje trójkąta, ale w końcu odpuszcza i wstaje. Próbuje kolejnej katającej balachy, ale Calderwood ją łatwo broni. Namajunas wciska Calderwood w siatkę i pracuje ciosami i kolanami z klinczu. Sprowadza rywalkę, ale Calderwood szybko wstaje, po czym sama sprowadza przeciwniczkę. Namajunas próbuje dźwigni na nogę, więc Calderwood ucieka do gardy. Namajunas próbuje kimury i używa jej, by zdobyć pozycję z góry i tak już zostają do końca rundy.

Runda 2: Calderwood obala Namajunas front kickiem. Namajunas szybko wstaje, zawodniczki wymieniają ciosy i Calderwood przenosi walkę pod siatkę, wpychając w nią rywalkę. Teraz to ona pracuje ciosami i kolanami z klinczu. Po silnym ciosie łokciem, Namajunas próbuje sprowadzenia. Calderwood udaje się zdobyć kontrolę z góry. Namajunas próbuje kimury z pleców i tym razem dopina dźwignię i Calderwood odklepuje.

Wynik: Rose Namajunas pokonuje Joanne Calderwood przez poddanie (kimura)

Namajunas w półfinale zmierzy się z Randą Markos.

Walki półfinałowe:

Randa Markos vs. Rose Namajunas
Jessica Penne vs. Carla Esparza

Półfinały odbędą się w odcinku w przyszłym tygodniu i wyłonią dwie zawodniczki, które zawalczą o tytuł mistrzowski wagi słomkowej UFC na gali finałowej The Ultimate Fighter 20 Finale, która odbędzie się 12 grudnia 2014 w Las Vegas.

Odcinek do obejrzenia:

2 thoughts on “TUF 20 – wyniki jedenastego odcinka + video

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *