Tsuyoshi Kosaka nie będzie rywalem Fedora Emelianenko na RIZIN FF?

Rizin FF Facebook
Rizin FF Facebook

Organizacja RIZIN FF wciąż nie może zdecydować się kto będzie rywalem Fedora Emelianenko i po raz kolejny pojawiają się informacje o zmianie przeciwnika.

Na nieco ponad miesiąc od noworocznej gali i powrotu do MMA Fedora Emelianenko, wygląda na to, że Rosjanin wciąż pozostaje bez oficjalnego przeciwnika.

Według źródeł bliskich Basa Ruttena i Inside MMA, rywalem Fedora miał być wracający po prawie dekadzie od czasów PRIDE Tsuyoshi Kosaka. Kosaka pojawił się na konferencji prasowej RIZIN FF obok jej szefa Nobuyuki Sakakibary i ogłosił swój pojedynek z Jamesem Thompsonem.

„Zdecydowałem się na powrót na RIZIN po 10 latach. Myślałem o tym jak 'fighter' żyje na emeryturze i wciąż kontynuowałem treningi i ćwiczyłem każdego dnia. Nie mogłem po prostu porzucić walki. To była moja odpowiedź i główny powód dla którego postanowiłem wrócić.

Ta decyzja nie została podjęta na szybko, ten pomysł pojawił się już w październiku zeszłego roku. W tym czasie miałem okazję spotkać się z Panem Sakakibara i czułem, że to była pewna wskazówka. To dla mnie zaszczyt móc wziąć udział w RIZIN. Chciałbym pokazać mój sposób bycia 'fighterem'.”

Japońska organizacja ogłosiła też pojedynek między rosyjskim prospektem Anatolyem Tokovem i AJ Matthewsem zanim Sakakibara podał datę każdej gali. Na gali, która odbędzie się 29 grudnia zaplanowane jest pięć walk w pierwszej rundzie turnieju. W ich skład będą wchodzić pojedynki; walka rezerwowa Kazushi Sakuraba vs Shinya Aoki, Yuki Motoya vs Nam Jin Jo, AJ Matthews vs Anatoly Tokov i Tsuyoshi Kosaka vs James Thompson.

Gala, która odbędzie się 31 grudnia będzie zawierać półfinał i finał turnieju oraz pojedynki Fedora Emelianenko, Kaido Hooversona, Gabi Garcia vs Lei’D Tapa i RENA vs Jleana Valentino.

Rywal Fedora Emelianenko ma zostać ogłoszony w niedalekiej przyszłości.

9 thoughts on “Tsuyoshi Kosaka nie będzie rywalem Fedora Emelianenko na RIZIN FF?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *